PDA

View Full Version : سوال: طراحی و وصل کردم فرم با جداول دیتابیس

alifatehi
یک شنبه 03 آذر 1387, 20:29 عصر
ممکن است یک فرد در سیستم من چند نوع بیمه داشته باشد به همین دلیل به این نقطه نظر رسیدم که یک فرم به نام frmbimekind تهیه کنم که هر چندتا که فرد نیاز دارد بیمه وارد کند .

مشکل من ایجاست که زمانی که به به رکورد صفحه اصلی ( منو) را تغییر می دم فرم frmbimekind اطلاعات کلیه افراد را نمایش می ده . من می خواستم فقط هر فرد اطلاعات خودش را نشان بده .
مثلا : یک آقای با کد ملی 111 . 3 تا نوع بیمه دارد زمانی رکورد به بعدی می ریم اقای به شماره کد ملی 112 . 1 نوع بیمه دارد .
اما در حال حاضر تمام این بیمه ها را نمایش می دهد. می خواستم مثل چک یا چک پول ها باشه که با تغییر رکورد همه آنها تغییر می کند.
و زمانی که این فرم باز است نتوان وارد فرم زیر شویم

ایا این در خواست من قابل اجراست ؟
آیا در صورت اجرا شدن آن مشکلی با گزارش پیدا نمی کنیم ؟

در صورت داشتن نظر دیگر با کمال میل می پذیرم.
باتشکر

مهدی قربانی
دوشنبه 04 آذر 1387, 23:21 عصر
سلام
شما براي سهولت كار بايد يك جدول داشته باشيد كه كه حاوي مشخصات بيمه شونده باشه و يك جدول ديگه كه حاوي مشخصات بيمه افراد باشه و بين جدول مشخصات و بيمه بايد رابطه يك به چند برقرار بشه اونوقت شما با حالت فرم و سابفرم مي تونيد شخص رو انتخاب و در سابفرم مشخصات بيمه ايش رو مشاهده كنيد .

alifatehi
سه شنبه 05 آذر 1387, 00:37 صبح
سلام
شما براي سهولت كار بايد يك جدول داشته باشيد كه كه حاوي مشخصات بيمه شونده باشه و يك جدول ديگه كه حاوي مشخصات بيمه افراد باشه و بين جدول مشخصات و بيمه بايد رابطه يك به چند برقرار بشه اونوقت شما با حالت فرم و سابفرم مي تونيد شخص رو انتخاب و در سابفرم مشخصات بيمه ايش رو مشاهده كنيد .

لطف میکنید یک نمونه برام بزارید راستش هنوز نمی تونم به طور صحیح یک رابطه یک به چند طراحی کنم . باتشکر

مهدی قربانی
سه شنبه 05 آذر 1387, 01:17 صبح
سلام
اين نمونه خدمت شما به رابطه بين جدوال و يلدها توجه بفرمائيد ك

alifatehi
سه شنبه 05 آذر 1387, 01:39 صبح
سلام
اين نمونه خدمت شما به رابطه بين جدوال و يلدها توجه بفرمائيد ك

خیلی مچکر بابت پاسخ سریع که دادی

من روی نمونه برنامه شما کار می کنم .
میشه در طی این مدت شما نیز روی نمونه برنامه من کار کنید و ببینید مشکل کجاست یا اصلاح یا قسمتی را اضافه کنید .

باتشکر

dadsara
سه شنبه 05 آذر 1387, 09:35 صبح
سلام
دوست عزیز باتوجه به اینکه شما فرمها را مستقیما به تیبلها وصل کرده اید راحت ترین راه این است که با استفاده از ماکرو آنرا انجام دهید
در ضمن باتوجه به نوع طراحی شما برای هر فرد یک نوع بیمه بیشتر نمی توان وارد نمود لذا با اجازه جنابعالی باتوجه به اینکه در جدول اصلی کد ملی کلید بود من یک فیلد کد ملی در جدول دیگر ذخیره نمودم و ارتباط آندو را با یکدیگر یک به چند کردم
در نمونه ضمیمه بیشتر متوجه می شوید

alifatehi
سه شنبه 05 آذر 1387, 19:40 عصر
خیلی ممنون آقا / خانم dadsara شما همون که می خواستم را تهیه کردید

سوال دیگه ای داشتم که آیا می توان زمانی که فرم بیمه رو است . نتوان به فرم زیری رفت.
چه فرمانی رو قرار بدم تا جمع کل مبلغ بیمه های فرد را را جمع بسته و نمایش بده در فرم اصلی به جای مبلغ کل بیمه.

شرمنده این ناواردی من باعث زحمت شما اساتید و دوستان بینده شده است .

amirzazadeh
چهارشنبه 06 آذر 1387, 08:49 صبح
سوال دیگه ای داشتم که آیا می توان زمانی که فرم بیمه رو است . نتوان به فرم زیری رفت.
چه فرمانی رو قرار بدم تا جمع کل مبلغ بیمه های فرد را را جمع بسته و نمایش بده در فرم اصلی به جای مبلغ کل بیمه.

براي قسمت اول سئوالتون اگر خاصيت MODAL فرمتون رو در نماي طراحي برابر YES قرار بدين تا زمان بسته شدن فرم نميشه به فرمهاي ديگه رفت.
..........................
موفق باشيد