PDA

View Full Version : commondialog & Adodc

morika
یک شنبه 03 آذر 1387, 19:42 عصر
سلام
من یه مشکل بزرگ دارم که امیدوارم دوستان راه حل اونو بلد باشم
تو برنامه برای بانک اطلاعاتی از ADODC استفاده کردم و بانک اطلاعاتی هم جوری هست که هرجا همراه برنامه باشه کار می کنه
من تو برنامم برای OPEN کردن یه فایل از COMMON DIALOG استفاده می کنم اما مشکل اینجاست که وقتی کاربر فایل رو مثلا تو مسیر D:\music\01.mp3 انتخاب می کنه برنامه یه پیغام ظاهر می کنه مبنی بر اینکه : فایل بانک اطلاعاتی رو در مسیر D:\music\01.mp3 پیدا نکردم.
حالا من چیکار کنم..؟!
ممنون

Pr0grammer
یک شنبه 03 آذر 1387, 20:23 عصر
این پیغام رو دقیقاً کی نشون میده؟! بلافاصله بعد از اینکه با Command Dialog یه فایل رو باز می کنید؟ یا بعد از اون وقتی که می خواین چیزی توی بانک ذخیره کنید؟! من فکر کنم حالت دوم باشه! و احتمالاً به خاطر اینه که شما برای ارتباط با بانک گفتی فایل بانک توی مسیر جاری (Current Directory) هستش! پس وقتی شما یه فایل رو با CommonDialog باز می کنید مسیر جاریتون همون فولدری میشه که فایل بوده!!!!

امیدوارم کمک کرده باشم! موفق باشید

morika
یک شنبه 03 آذر 1387, 21:30 عصر
این پیغام دقیقا بعداز انتخاب فایل با commondialog نمایش داده می شه
منم فکر می کنم همین طور باشه اما راه حلش ...؟!

Pr0grammer
یک شنبه 03 آذر 1387, 22:45 عصر
ارتباط با دیتابیست رو اینطوری برقرار کنید:

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Persist Security Info=False;Data Source=" + App.Path & "\Test.mdb"
Adodc1.CommandType = adCmdText
Adodc1.RecordSource = "Select * From [Table1]"
Set DataGrid1.DataSource = Adodc1

morika
دوشنبه 04 آذر 1387, 11:54 صبح
اما اینجوری هم باز وقتی مسیر جاری عوض بشه باز هم مشکل ایجاد میشه...!

Pr0grammer
دوشنبه 04 آذر 1387, 14:36 عصر
فکر کنم اگه برنامه یا یه Sample رو ضمیمه کنی، ببینم بهتر باشه!

morika
سه شنبه 05 آذر 1387, 15:08 عصر
کسی راه بهتری نداره

m_vb1386
چهارشنبه 06 آذر 1387, 08:19 صبح
خوب فكر نكنم سخت باشه شما مشكلت با تغيير مسير هست كه براي رفع مشكل ابتدا قبل از استفاده از كامند ديالوگ مسير جاري رو بريز تو يك متغير از نوع استرينگ سپس اون رو بجاي App.Path تو كانكشن استفاده كن

Private Sub Form_Load()
this_path$ = App.Path
Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Persist Security Info=False;Data Source=" + this_path & "\Test.mdb"
Adodc1.CommandType = adCmdText
Adodc1.RecordSource = "Select * From [Table1]"
Set DataGrid1.DataSource = Adodc1
End Sub