PDA

View Full Version : سوال: تطبیق صدا با متن کتاب

seyed_27
یک شنبه 03 آذر 1387, 21:04 عصر
تا حالا حتما برنامه هایی دیدید که متن یه کتاب رو نشون بده و بصورت گویا متن رو بخونه و در حال خوندن هر سطر اون سطر رنگش عوض بشه یا مثلا چند بار تکرار برای خوندن یه سطر داشته باشه
این کار ها بیشتر در برنامه های آموزش قرآن استفاده میشه
آیا کسی نمونه برنامه ای در این مورد داره.
آخه میخوام یه کتاب رو گویا کنم. نمی دونم از چه تکنیکی استفاده کنم.
راستی اگر متن کتاب بصورت html باشه چطور؟؟؟؟؟؟؟؟؟:متفکر::متفکر: :متفکر:

REZADG
یک شنبه 03 آذر 1387, 21:11 عصر
این که شما میخوایین با html این کار رو کنید مال این مبهث نیست اینجا vb هست

l3ai3ak
دوشنبه 04 آذر 1387, 02:01 صبح
نرم افزار های خارجی از Speech SDK که برای این کار طراحی گردیده استفاده می کنند . و استفاده از آن خیلی ساده هست . ولی من تا به حال همچین امکانی را برای زبان فارسی ندیدم. و یا حتی عربی .
این نمونه رو ببین :
http://www.planetsourcecode.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=48145&lngWId=1

f.nabavi
دوشنبه 04 آذر 1387, 08:48 صبح
سلام. اکثر نرم افزار های آموزش زبان، قرآن و... این قابلیت رو دارن. نوشتن این برنامه ها الگوریتم پیچیده ای نداره فقط یه database بزرگ میخواد. تمام جمله ها باید به صورت صدا و جداگانه ضبط بشن. بعد مدت اجرای هر جمله به ثانیه در db نگهداری بشه و همین طور موقعیت جمله در صفحه مانیتور، یعنی از لحاظ pixel کجا هست. برنامه که شروع میشه تو n ثانیه اول جمله اول به رنگ خاصی در می آید حالا با هر ترفندی که برنامه نویس انتخاب میکنه و ... این برنامه ها به سفارش شرکت ها ساخته می شن و قابل در اختیار گذاشتن نیستن. تو متن html باید بدونی کدوم جمله داره خونده میشه. چقدر طول میکشه و هر بار که یه جمله شروع میشه، یعنی هر بار که تابع رنگی شدن قراره اجرا بشه تگ مربوط به رنگ اون جمله رو عوض کنی بعد دوباره به حالت قبل برگردونی.

REZADG
دوشنبه 04 آذر 1387, 18:11 عصر
ببینید با کنترل Maicrosoft voice text میتونید متن های انگلیستون رو بخونید اما کلمات فارسی رو نمیتونید
اما باید اون برنامه ای که کنار بابیلون قرار می گیرو رو نصب کنی

mpmsoft
سه شنبه 05 آذر 1387, 09:37 صبح
خیلی از برنامه نویسان موقعیت فایل پخش رو می گیرن و بهد اون متن رو رنگشو مثلا عوض می کنن

شما به راحتی می تونید Position پخش فایل رو بدست بیارید