PDA

View Full Version : SQL Server does not exist or access denied

فؤاد
پنج شنبه 07 آبان 1383, 22:22 عصر
با سلام

از ویندوز اکس پی / سرویس پک 2 / اسکیو ال سرور 2000 / ای اس پی استفاده میکنم چند وقت پیش با پروژه هایی که کار میکردم مشکلی نداشتم / خیلی راحت روی دستگاهم اونا رو اجرا میکردم ولی بعد از نصب مجدد ویندوز به اشکال زیر بر میخورم
لازمه بگم که سرویس های IIS و Sql Server هر دو کار میکنن ولی نمیدونم چرا....

خط 4 که ازش ایراد میگیره مربوط به کانکشن هست ولی همین خط 4 قبلا خیلی راحت کار میکرد / ممنون میشم کمک کنین

با تشکر / فواد

<span dir=ltr>Error Type:
Microsoft OLE DB Provider for SQL Server (0x80004005)
[DBNETLIB][ConnectionOpen (Connect()).]SQL Server does not exist or access denied.
/include/connect1.asp, line 4</span>

AminSobati
جمعه 08 آبان 1383, 00:41 صبح
فواد جان آیا شما در Query Analyzer میتونین کانکت بشین و این مشکل فقط مربوط به نرم افزارتون هست یا در QA هم مشکل دارین؟

فؤاد
جمعه 08 آبان 1383, 14:21 عصر
بله در کوئری آنالایزر هیچ مشکلی نیست خیلی راحت میتونم کوئری اجرا کنم / این مشکل رو نداشتم بعد از نصب مجدد ویندوز به این مشکل برخوردم / کدها همون کدهای قبلی هست / فقط چیزی که اضافه شده سرویس پک 2 هست / سرویس پک 2 رو هم Uninstall کردم ولی باز هم مشکلم سرجاش هست

با تشکر / فواد

AminSobati
جمعه 08 آبان 1383, 14:31 عصر
Service Pack 3 برای SQL Server رو نصب کردین؟

فؤاد
جمعه 08 آبان 1383, 16:13 عصر
خیر نصب نکردم ولی مشکل اینجاست که همین برنامه قبلا با همین شرایط کار میکرد (البته سرویس پک دو نصب نبود ) ....

AminSobati
جمعه 08 آبان 1383, 16:32 عصر
فواد جان،
من چندان به Service Pack 2 ویندوز XP خوشبین نیستم و علت اینکه نصب Service Pack برای SQL Server رو پیشنهاد میکنم اینه که شاید بتونه فایلهای مناسب رو دوباره روی کامپیوتر شما قرار بده. اگر Service Pack رو ندارین، شاید بهترین راه حل، Win XP بدون 2 Service Pack باشه!

hr110
شنبه 09 آبان 1383, 09:07 صبح
با سلام
من احتمال میدهم که تغییر در userها یا roleهای اسکیوال انجام شده باشد، یک بررسی نیز بروی آنها انجام بده، و یا ممکن است نام و یا IP سرور تغییر کرده باشد.

موفق باشید

reham
یک شنبه 10 آبان 1383, 20:46 عصر
وای منم دقیقا همین مشکل رو دارم و برنامم کار نمیکنه بهم گفتن باید فایر وال رو متوقف کنم بازم نشد .
کمکککککککککککک

AminSobati
یک شنبه 10 آبان 1383, 21:44 عصر
منم دقیقا همین مشکل رو دارم و برنامم کار نمیکنه بهم گفتن باید فایر وال رو متوقف کنم بازم نشد .
دوست عزیز شما Service Pack 3 برای SQL Server نصب کرده بودین؟

reham
دوشنبه 11 آبان 1383, 18:14 عصر
نه نصب نکردم.اگه این کارو بکنم مشکل حل میشه؟

AminSobati
دوشنبه 11 آبان 1383, 22:28 عصر
زمانی که Service Pack رو نصب نکردین، هیچ سر نخی از مشکل نمیشه پیدا کرد. ولی بعد از نصب، یک سری از احتمالات فیلتر میشه. بعدش میشه به تنظیمات Protocolها و غیره فکر کرد...

فؤاد
پنج شنبه 14 آبان 1383, 00:32 صبح
سلام / نمیدونم بگم خدا خیرش یا بده یا اینکه نفرینش کنم / مشکل ارتباط با اس کیو ال سرور بعد از نصب سرویس پک 2 به وجود میاد / تا اونجایی که من فهمیدم دیواره آتشین ( فایروال ) باعث میشه که ارتباط با اس کیو ال دچار مشکل بشه / این مقاله رو ببینید / من که نتونستم ازش استفاده کنم / شما تست کنین ببینید مشکل حل میشه / اگه مشکل شما حل شد به من هم راه حل رو بگین / قبلا یه دنیا ممنونم

فواد

<span dir=ltr>
How to enable SQL Server connectivity on Windows XP Service Pack 2
http://support.microsoft.com/kb/841251</span>

AminSobati
پنج شنبه 14 آبان 1383, 00:55 صبح
فؤاد جان من هم ابراز همدردی میکنم :)
تا این لحظه ندیدم کسی از Service Pack 2 برای Win XP تعریف کنه.
مرسی از Article جالبی که فرستادین. مشکل شما با این مقاله چیه، جواب نداد یا اینکه طبق دستورالعملش نتونستین جلو برین؟

فؤاد
جمعه 15 آبان 1383, 23:26 عصر
سلام / راستش رو بخای این مقاله و مقالات دیگه ای رو که روی اینترنت پیدا کردم برام مشکل گشا نبودن / ولی وقتی که سرویس پک 3 اسکیوال سرور رو نصب کردم مشکلم حل شد

فواد

AminSobati
شنبه 16 آبان 1383, 00:03 صبح
خوشحالم :)

reham
یک شنبه 17 آبان 1383, 00:18 صبح
سلام منم هم مشکلم با نصب سرویس پک 3 حل شد
هوراااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااا

AminSobati
یک شنبه 17 آبان 1383, 10:10 صبح
:)

kochol
دوشنبه 25 آبان 1383, 20:03 عصر
سلام

سرویس پک 3 را از کجا میشه گیر آورد

AminSobati
دوشنبه 25 آبان 1383, 23:02 عصر
دوست عزیزم،
اکثر فروشندگان نرم افزار اون رو دارند (مثلا همونجایی که گفتین CD خود SQL Server رو تهیه کردین).
این هم لینکش:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=90DCD52C-0488-4E46-AFBF-ACACE5369FA3&displaylang=en