PDA

View Full Version : سوال: حل كردن مشكل پورت ها

RezaS_1354
سه شنبه 05 آذر 1387, 19:17 عصر
سلام مجدد
من يك برنامه تلفن نوشتم كه شماره هم ميگيرد و پورت ان را بصورت پيش فرض 3 انتخاب كردم البته با يك كومبو امكان تغيير پورت هست ولي مشكل از انجايي شروع ميشود بعضي اوقات حالا به هر دليلي كه پورت 3 اشغال يا درگير قسمت ديگري ميشود ديگر تعويض پورت هم افاقه نميكند و تاثيري ندارد هر پورتي كه انتخاب ميكنم error ميدهد اسفناكترين قسمت ان اينست كه اين برنامه را بايد به جايي ديگيري براي استفاده بدهم كه خودم انجا حضور ندارم نميدانم وقتي براي انها همچين مشكلي پيش بيايد بايد چه كار كنم ايا راه حلي براي حل اين مشكل هست كه از قبل يا بصورت اتوماتيك در صورت اشغال پورت برنامه انرا عوض يا تصحيح كند خيلي برام مهمه
ممنون
رضا :چشمک:

ali_habibi1384
سه شنبه 05 آذر 1387, 23:20 عصر
پورت مودم شما 3 است یعنی اینکه مودم شما از درگاه 3 استفاده می کند بنابراین شما نباید انتظار داشته باشی وقتی مودم شما روی پورت 3 کار می کنه انتظار داشته باشی پورت 2 هم مودم باشه . این مثل اینه که شما دستورات مودم رو بفرستی روی موس! که چنین چیزی محال عقلی هست و دوم اینکه شما اگه میخوای شماره پودت رو عوض کنی مثلا پورت مودم رو رو 4 تنظیم کنی باید اول پورت رو ببندی(Portopen=false) و بعد اونو از توی تنظیمات مودم تغییر بدی. وقتی سخت افزاری توسط یه قطعه دیگه مورد استفاده هست دسترسی همزمان برای منبع دیگه غیر ممکنه( Lock ) .

RezaS_1354
پنج شنبه 07 آذر 1387, 20:35 عصر
با سلام
علي جان ممنون من برنامه ام را در كامپيوتر خودم كه پورت 3 همينطور كه گفتي براي مودم هست خوب بدون ايراد كار ميكنه در شرايط عادي كه پورت سه درگير سخت افزاري نيست ولي در كامپيوتري كه بلوتوث داشت نتوانستم برنامه ام همون دفتر تلفن را اجرا كنم و بخاطر همين گفتم پورت هاي ديگر هم جواب نميدهند من سئوالم اينست كه همين بلوتوث يا سخت افرارهاي شبيه به اين مگر از پورت 3 استفاده ميكنند و در هر صورت من از قبل نميدانم كاربر برنامه ام كيست و كامپيوتر اون در چه شرايطي هست همچنين پورتهاش
ميخواهم ببينم بالاخره چه بايد كرد كه برنامه Error نده و يك كاربر معمولي كه اصلا پورتها را نميشناسه بايد چه كار كنه تا برنامه دفتر تلفن بدون ايراد كار كنه ايا ميشود امكاناتي بطريقه كد در برنامه اتخاذ كرد كه اين مشكل حل شود
با سپاس
رضا

Dr.Bronx
پنج شنبه 07 آذر 1387, 21:27 عصر
شما در اولين بار باز شدن برنامه پورت مودم رو پيدا كنيد بعد از اون پورت برنامه رو با اون سازگار كنيد.
اگر هم در مورد بلوتوث به مشكل خورديد مي تونيد بعد از اين كه اين اشكال رخ داد يك پورت خالي پيدا كنيد مودم و برنامه رو روي اون تنظيم كنيد.

موفق باشيد

RezaS_1354
جمعه 08 آذر 1387, 18:11 عصر
سلام
دكتر جان اين كارهايي كه گفتي ايا ميشود در وي بي بدون دخالت تنظيمات من يا هر كاربري كه قرار است با برنامه كار كند بصورت اتوماتيك با كد اين تنظيمات انجام گيرد اگر ممكن است يك مثال كاربردي تر يا حداقل يك سايت يا لينك مرحمت كنيد تا مشكل بنده حل شود
با سپاس
رضا