PDA

View Full Version : نظر سنجی راجع به نحوه استفاده از آرایه ها

bsng110
سه شنبه 05 آذر 1387, 21:48 عصر
هوالحیکم
ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین و برنامه نویسان سایت برنامه نویس
حقیقتش بنده یک تحقیق مهندسی نرم افزار دارم راجع به نحوه به کار بردن عناصر آرایه ها و باید تحلیل کنم که به نظر برنامه نویسان، کدام روش استفاده از آرایه ها مورد پسند برنامه نویسان می باشد و جهت این منظور قصد داشتم از شما بزرگواران کمک بگیرم.
شرایط سوال:
1- چنانچه یک آرایه از ساختاری مانند دانشجو داشته باشیم، دستوری به صورت a[i]=student باعث فراخوانی دو تابع مجزا می شود. تابع اول عملگر اندیس برای آرایه a می باشد و تابع دوم، عملگر انتساب برای اشیاء کلاس دانشجو می باشد.
2- چنانچه متدی به صورت (a.set(i,student بنویسیم، یک فراخوانی خواهیم داشت و به صورت یک جا خانه مورد نظر آرایه a را با مقدار موجود در شیء student پر می کنیم.
سوال این است:
از دید شما برنامه نویسان، حالت اول بهتر است یا حالت دوم؟ فرض کنید برای من نوشتن کلاسی جهت پیاده سازی آرایه ای از دانشجویان اصلاً مهم نیست و هزینه ای ندارد و نمی خواهم کلاس آرایه من، همه جا و برای همه نوعی کاربرد داشته باشد. صورت سوال این است: حالت اول دو فراخوانی دارد و حالت دوم، یک فراخوانی! کدام یک بهتر است؟ هزینه کدام روش بیشتر است؟ کدامیک کاربر پسندانه تر(User friendly) است؟ در نهایت، با توجه به هزینه و user friendly بودن، کدام روش به نظر شما بهتر است؟
ممنون می شوم هر چه سریع تر جواب دهید چرا که باید تا آخر همین هفته نتیجه آن را گزارش دهم. در ضمن، هر چه جامع آماری بیشتر باشد(تعداد پاسخ دهندگان)، گزارش من دقیق تر خواهد بود، پس لطفاً از این سوال به سادگی نگذرید!!!
ممنون می شوم به این سوال نیز پاسخ دهید:
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=639133#post639133
یا علی
حق نگهدارتان

SamaPic
چهارشنبه 06 آذر 1387, 23:28 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.
در ابتدا بايد بگويم كه من هنوز مبتدي هستم و چون ديدم كسي به شما پاسخ نداده به خود اجازه داده و پاسخ شما را با توجه به تجربات اندكم دادم.

از دید شما برنامه نویسان، حالت اول بهتر است یا حالت دوم؟

نظر من راه اول است چون در اين روش براي من لااقل ضريب اشتباه پايين مي آيد. البته بايد بگويم كه ديگران نظر من را ندارند.

کدام یک بهتر است؟

از نظر برنامه نويسان حرفه اي راه دوم بهتر است.و من نيز نظرم را بيان كردم.

هزینه کدام روش بیشتر است؟
اولا شما بگوييد منظور از هزينه مالي است يا زماني.اين سوال به نظر من اشتباه است چون ما مي توانيم با روش دوم برنامه اي را بنويسيم كه چندين برابر روش اول باشد. ولي پاسخ من گزينه ي اول است هرچند كه ديگران هم نظر من را دارند.

کدامیک کاربر پسندانه تر(User friendly) است؟
همه پاسخشان يك است ولي من با توجه به موارد فوق الذكر نظرم راه دوم است.

در نهایت، با توجه به هزینه و user friendly بودن، کدام روش به نظر شما بهتر است؟
باز هم مورد دوم.هر چند كه ديگران نظري بر خلاف نظر من دارند.
در پايان بايد بگويم كه منظور من از ديگران دوستان برنامه نويس من بودند كه من در زمان ياد گيري زبان از آنان كمك خواسته و آنان موارد مذكور را در پاسخ به من مي فرمودند.

بايد بگويم سخني كه به عنوان امضا گذاشته ايد واقعا زيبا و مناسب موقعيت كنوني است.

bsng110
پنج شنبه 07 آذر 1387, 05:52 صبح
هوالحکیم
سلام و خسته نباشید خدمت کاربران عزیز سایت
واقعاً دست شما درد نکند جناب SamaPic . از اینکه نظر دادید بسیار سپاسگزارم.
یک نکته: وقتی نظر سنجی انجام می شود، به شما یک رأی کامل اختصاص می یابد و اصلاً نظر دیگران مهم نیست. چنانچه شخصی نظر دیگری دارد، باید بیاید و بیان کند و الا رأی شما قبول بوده و نظر آن فرد دیگر، مورد تأیید نمی باشد. مثلاً چنانچه تا زمانی که بنده فرصت دارم، شخص دیگری نیاید و پاسخ ندهد، نظر سنجی بنده در این سایت که از بزرگ ترین سایت های برنامه نویسی ایران می باشد، خاتمه یافته و جامعه آماری بنده شما خواهید بود و رأی نیز به روشی که شما نظر داده اید، منتهی می شود(مانند انتخابات در یک کشور).
اما در مورد سوال هایی که فرمودید: منظور از هزینه هر نوع هزینه ای می باشد، مثلاً شما مشخص می کنید که به نظر بنده، هزینه مالی ندارد چرا که در این میان معامله ای صورت نمی گیرد! هزینه زمان اجرا دارد چرا که ...! هزینه حافظه دارد چرا که ...! هزینه زمان کامپایل بیشتر دارد چرا که ...!

چون ما مي توانيم با روش دوم برنامه اي را بنويسيم كه چندين برابر روش اول باشد.
منظورتان چیست؟
همچنین در پاسخ به سوال بعدی، به نظر شما روش دوم کاربر پسندانه تر است؟
همچنین شما اولین بار گفتید که به نظر شما روش اول بهتر است و در آخر پست خود گفتید که روش دوم بهتر است، در نهایت بنده برای شما رأی به روش اول را حساب کنم یا روش دوم؟
باز هم ممنون بابت پاسخ خوبتان به نظر خواهی حقیر.
یا علی
حق نگهدارتان

emad_67
پنج شنبه 07 آذر 1387, 10:45 صبح
به نظر من حالت اول بهتره، چون یه سینتکس کاملا آشنایی برای همه افراد داره و در واقع user friendly تر هست. اما از لحلاظ هزینه، قاعدتا هزینه روش اول به خاطر 1 فراخوانی بیشتر، بیشتر از روش دوم هست ولی این یک فراخوانی تابع تقریبا میشه گفت که تاثیر خیلی ناچیزی داره که اصلا به حساب نمیاد و در حدی نیست که بخوایم سینتکس اول رو فدای هزینه کمتر روش دوم کنیم.

SamaPic
پنج شنبه 07 آذر 1387, 17:41 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.
ببخشيد بخاطر اشتباهي كه انجام دادم.
در ضمينه ي سوال آخر نظرم راه اول است و دوستان راه دوم را مي پسندند كه بدين وسيله اصلاح مي كنم.
من چون ديدم كسي پاسخ نداده گفتم شايد نظر ديگران را هم بدانيد بهتر است.
خدانگهدار.

esshahab
جمعه 08 آذر 1387, 13:36 عصر
با سلام
من به روش اول رای می دهم
به خاطر سادگی در نوشتن و خواندن و قابل فهم بودن برای بقیه
با توجه به امکانات سخت افزاری فعلی در برنامه هایی مثل windows appliction ها برنامه نویسی سریعتر و خواناتر خیلی مورد پسندتر است و یک فراخوانی اضافه تر فکر نکنم زیاد تاثیر گذار باشد. ولی در مباحث real time برنامه نویس باید همه تلاش خود را بکند تا برنامه در بازه زمانی کمتری اجرا شد.