PDA

View Full Version : سوال: قيمت يه نرم افزار كتابشناسي ؟

majid325
چهارشنبه 06 آذر 1387, 02:49 صبح
سلام
پرو‍ژ ه اي با عنوان كتابشناسي به من پيشنهاد شده كه در زير مشخصات حدودي اون رو ذكر ميكنم و لطفا در صورت ممكن قيمت اون رو حدودا بيان كنيد.
كتابشناسي متشكل از كتابداري و كتابخانه و اطلاع رساني كتاب ميباشد.
معماري سه لايه.oop
.net2008 و sqlServer2008
ريپورت گيري حرفه اي.
جستجوي حرفه اي .
تحت شبكه.

با تشكر

mafazel
چهارشنبه 06 آذر 1387, 13:29 عصر
سلام دوست عزیز
مشخصه خودت حرفه ای هستی ولی برای تنویر افکار عمومی موارد زیر رو بیشتر توضیح بده:
1- برای کتابخانه ملی برنامه رو مینویسی یا کتابخانه یه دبیرستان با 500 تا دانش آموز و 5000 تا کتاب؟
2- کتابداری مشخصه ولی منظور از اطلاع رسانی کتاب چیه؟
3- معماری 3 لایه یعنی چه؟

majid325
چهارشنبه 06 آذر 1387, 19:38 عصر
1- برای کتابخانه ملی برنامه رو مینویسی یا کتابخانه یه دبیرستان با 500 تا دانش آموز و 5000 تا کتاب؟
براي يه موسسه فرهنگي كه براي استفاده خودش و توزيع آن به صورت فروش به موسسات ديگر و در حال حاضر 30000 جلد كتاب هست كه به صورت فعال ميباشد (يعني هر چند وقت يك بار تعداد كتابها افزايش ميابد) من حدود 300000 جلد كتاب پيش بيني ميكنم.

- کتابداری مشخصه ولی منظور از اطلاع رسانی کتاب چیه؟

يعني اينكه سمت و سوي اطلاع رساني دارد كه جدا از تحويل كتاب به عضو ها هست ، مثلا يك عضو يك واژه را جستجو ميكند و 10 عنوان كتاب معرفي ميشود كه ممكن هست هيچ كتابي از اين 10 كتاب در مخزن موجود نباشد ولي اطلاعات كتاب (كه به وسيله كارشناس اطلاع رساني كتاب تميز داده شده) به كاربر معرفي ميشود و كاربر متوجه ميشود كه فلان كتاب در مورد موضوع مورد جستجو هست و در فلان كتابخانه ها موجود ميباشد، لازم به ذكر هست اين قسمت از جستجو بايد پيشرفته باشد.

با تشكر

mafazel
پنج شنبه 07 آذر 1387, 12:15 عصر
سلام دوست عزیز
1-بازم میگم کاملا مشخصه که شما خودتون استادید و قیمت دادن رو میدونید اما باز هم میخواهید یه چکی بکنید. در واقع ما داریم خودمون رو در معرض نقد شما قرار میدیم. اما اینهم برای من با ارزشه
2- دوست دارم بچه های دیگه هم توی بحث شرکت کنند اما نمیدونم چرا نمی کنند.
3- اینطور که میگید کار شما مناقصه ای نیست (خدا رو شکر) وگرنه نمیشد قیمت داد. این مناقصه ها ارزش کار آدم رو پایین میارند.
4- اطلاعاتی که میدید کمه و خوب نمیشه قضاوت کرد. مثلا حتی مهمه که شما توی تهران دارید این کار رو انجام میدید یا توی مثلا شیراز.
موسسه فرهنگی با 30.000 جلد کتاب خیلی بزرگ نیست اما اینطور که میگید چند تا زیر مجموعه داره و با اونها در ارتباطه و ممکنه این نرم افزار رو به اونها هم بفروشه. تعداد کاربرای اون رو هم معلوم نکردید.
اگر بخواهید نرم افزار خیلی خوب بنویسید (تحت شبکه، سه لایه، حرفه ای)، من نمی تونم خودم رو راضی کنم زیر 1.200.000 قیمت بدید چون واقعا کار میبره و ضمنا شما دارید امتیاز فروش اونو بهش میدید. بنظر من زیر این قیمت اصلا کار رو شروع نکنید مگر اینکه به دلایلی صلاح بدونید. البته ممکنه شما نظرتون خیلی بالا تر از اینها باشه.اگر اون موسسه بزرگ هست و مراجعاتش زیاده (به اصطلاح کارش مهمه) و صلاح بدونید 3.000.000 تومان قیمت بدید.
ضمنا حتما قراداد ببندید و نحوه تنظیم قرارداد رو هم که خودتون میدونید.
موفق باشید.

majid325
جمعه 08 آذر 1387, 18:08 عصر
1-خواهش ميكنم دوست عزيز نظر لطف شماست.
2-چند تا از دوستان به صورت پيام خصوصي (كه دليل خاص خودشون رو داشتند) در مورد اين تاپيك با من ارتباط بر قرار كردن.
3-من كلا سعي ميكنم از رابطه هام در پرژه هام استفاده كنم ، كه اونهم مساعل مربوط به خودش رو داره ولي ديگه فشار مربوط به مناقصه رو نميتونم قبول كنم(به دلايلي كه خودتون هم اشاره كردين)
4-پروژه مربوط به تهران است و كتابخانه هاي رو از يك نوع ديد ميشه به 2 دسته تقسيم كرد:
4-1 - كتابخانه هاي فعاليت هاي عمومي دارن.
4-2 - كتابخانه هاي كه فعاليت اختصاصي دارند.
يك كتابخانه كه در يك زمينه خاص(اختصاصي) فعاليت ميكنه با 30،000 كتاب ، جزوء كتابخانه هاي با فعاليت و بزرگ در زمينه خودش هست ،‌ كه اين كمي موضوع رو وابسته ميكنه به كاربران خاص و حرفه اي كه بايد ابزار خاص و حرفه اي براشون محيا باشه.

جناب mafaze تشكر ميكنم بابت پيگير هاي شما.