PDA

View Full Version : تنظيم كانكشن براي sql server

m_vb1386
چهارشنبه 06 آذر 1387, 07:56 صبح
اگه بخواهيم براي شبكه اينترانت يك كانكشن بسازيم بايد اينجوري بنويسيم

cn.Open "Provider=SQLOLEDB.1;User ID=sa;password=;Initial Catalog=Master;Data Source = server9);"

كه در اين كانكشن نام سرور بجاي local يا همون سرور خودمون مشخص ميشه
سوال من اينه كه اگه سرور خراب بشه برنامه ما هم از كار ميفته و تا موقعي كه چيزي به عنوان سرور 9 نداشته باشيم برنامه كار نميكنه حالا چكار كنم كه اگه اين سرور از كار افتاد برنامه رو روي يك سرور ديگه بتونم تنظيم كنم ممنون

mpmsoft
چهارشنبه 06 آذر 1387, 09:18 صبح
دوست عزیز شما توسط On Error Resume Next می تونید این کارو بکنید

مثال :

On Error Resume Next
Conn.open "......" 'Connection 1
If Conn.State = 1 Then Exit sub
Conn.Open "....." ' Connection 2

m_vb1386
چهارشنبه 06 آذر 1387, 09:31 صبح
اخه مشكل اينجاست كه الان معلون نيست نام سروري كه بايد روش ديتابيس برنامه گذاشته بشه چيه
تا كانكشن دوم رو براي اون تعريف كنم

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 25 آذر 1387, 11:00 صبح
سلام دوستان ببخشيد ميشه نمونه فوق براي من اصلاح كنيد كه با باز شدن فرم به بانك اسكيول وصل بشه و هركجا ديگه هم فرم ايجاد كرديم نيز بتونه كانكت بشه با تشكر

m_vb1386
دوشنبه 25 آذر 1387, 11:17 صبح
خوب شما كانكشنت كه تعريف شده فقط از تب RecordSource نام تيبل رو انتخاب كنيد وچيزي شبيه به اين عكس خواهيد داشت

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 25 آذر 1387, 11:24 صبح
فرمايش شما درست ولي اگه من فايل بصورت اگزه دربيارم و روي يك سيستم ديگه ببرم نمتونه به سرور كانكت بشه مشكل من اين اگه امكان داره نمونه وبي اصلاح و برام قرار بديد

m_vb1386
دوشنبه 25 آذر 1387, 12:08 عصر
اگه بانك شما روي sql server كامپوتر خودتون باشه بايد كانكشن رو بصورت local واگه روي سرور باشه كه فكر كنم در مورد شما اينجوريه بايد تو sql server كه روي سرور نصب هست اجازه دسترسي به يوزرهاتون داده بشه

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 26 آذر 1387, 16:23 عصر
بخید اگه برنامه تحت شبکه باشه چی با .قتی به یک سیتم دیگه انتقال میدمفایل کامپال چطوری با sqlکانکت بشه

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 آذر 1387, 08:21 صبح
کسی از دوستان برنام نوسی تحت شبکه و اسکیوا سرور نوشته که بتونه کمک کنه

mahmood_s
چهارشنبه 27 آذر 1387, 10:24 صبح
این نمونه برنامه رو برای ست کردن آی پی و نام بانک براتون می زارم خودم اونو تست و در برنامه هام استفاده کردم

ابتدا باید آی پی و نام بانک و اگر یوزر نیم و پسورد اونو اگه داشت در برنامه قرار بدید و دکمه تنظیم اطلاعات را فشار دهید

بعد اگر آی پی و نام بانک تون درست باشه با زدن دکمه " تست برقراری ارتباط" بانک به بنامه متصل میشه

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 آذر 1387, 10:36 صبح
دوست خوب وقی فایل exeرا اجرا مکنم پیغام خطا ocxمیده وقتی برنامه با وبی باز مکنم پیغام زیر مشکل چی؟

mahmood_s
چهارشنبه 27 آذر 1387, 10:53 صبح
خط اولش رو حذف کنید

و در فرم سه تا ocx رو که احتمالا تبدیل به پیکچر باکس شده رو هم حذف کن

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 آذر 1387, 11:02 صبح
نمیشه بجای اپی از اسم کامپوتر استفاده کرد یا کلمه (local) استفاده کرد

امکان داره نمونه که قراردادم را صلاح کنید

ocxخای که بکار برده شده میشه قرار بدید تا فایل exeهم قابل تست باشه

r0ot$harp
چهارشنبه 27 آذر 1387, 11:57 صبح
دوستان من آخر نفهمیدم از کدوم ورژن استفاده کنم ؟ ورژن من Sql Server 2000 Enterprise هست .

ولی موقع نصب می گه سرور نمی تونم نصب کنم و فقط لوکال نصب می کنه .

اگر می تونید لینک بدین از رپیدشیر ممنون .

باتشکر احسان

فاطمه وطن دوست
چهارشنبه 27 آذر 1387, 12:08 عصر
اگه بانك شما روي sql server كامپوتر خودتون باشه بايد كانكشن رو بصورت local واگه روي سرور باشه كه فكر كنم در مورد شما اينجوريه بايد تو sql server كه روي سرور نصب هست اجازه دسترسي به يوزرهاتون داده بشه

سلام

`•.¸¸¸.•` عیدتون مبارک `•.¸¸¸.•`

لطفادر مورد تنظیمات فایروال و مطالبی که فرمودین بیشتر توضیح بدین .

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 آذر 1387, 12:50 عصر
دوستان فکر نکنم سوالم خیلی پیچیده باشه فرض کنید یک برنامه باوبی نوشتید که بجای بانک اکسس از اسکیول استفاده مکنه وقتی برنامه مخوایم برای مشتری نصب کنمم اسکیول نصب مکنم بانک برنامه داخل اسکیول نصب مکنیم (اتچ) خوب حال وقتی برنامه مخوایم اجرا کنیم با چه دستوری باید به دیتا بیس کانکنت بشه که بتونه اطلاعات تیبلهارا نشون بده و یا اضافه کنه

mahmood_s
چهارشنبه 27 آذر 1387, 14:06 عصر
همون برنامه قبلی بدون ocx

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 آذر 1387, 15:01 عصر
تشکر ولی بهتر نبود نمونه طوری طراحی مکردی که بتونه اطلاعات یک جدولم نشون بده البته شرمنده

mahmood_s
چهارشنبه 27 آذر 1387, 20:11 عصر
این برنامه فقط قرار هست آی پی رو چک کنه و ببینه که بانک مورد نظر روی اون نصب هت یا نه و بعد برنامه رو راه اندازی بکنه

دیگه به اطلاعات جداول کاری نداره

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 آذر 1387, 21:55 عصر
ببخشید میشه در مورد نمایش هم اطلاعاتی بدید ممنون میشم

m_vb1386
پنج شنبه 28 آذر 1387, 08:06 صبح
ببخشید میشه در مورد نمایش هم اطلاعاتی بدید ممنون میشم
پيشنهاد ميكنم مقالاتي كه در مورد اتصال به بانكهاي اطلاعاتي و نوع اتصال هست رو بخونيد يك كتاب هم در مورد sql server بخونيد سپس بريد سروقت برنامه نويسي با sql server
شما متوجه نشديد كه من چي گفتم چطور توقع دارين كه بتونم كمكتون كنم

m_vb1386
پنج شنبه 28 آذر 1387, 08:10 صبح
سلام

`•.¸¸¸.•` عیدتون مبارک `•.¸¸¸.•`

لطفادر مورد تنظیمات فایروال و مطالبی که فرمودین بیشتر توضیح بدین .
سلام
عيد شما هم مبارك
فاير والها جهت كنترل پورت ها مورد استفاده قرار ميگيرن براي اتصال به سرور شما بايديك پورت باز كنيد كه ميكروسافت براي اين كار دو پورت پشت سرهم براتون در نظر گرفته كه ميتونيد از هزكدوم كه خواستيد استفاده كنيد

HAMRAHSOFT.IR
پنج شنبه 28 آذر 1387, 08:31 صبح
دوست خوب من در حال حاضر با اسکیول برنامه نوسی انجام میدم و مشکلی هم ندارم مخواستم با وبی یاد بگیرم . با وبی هم تونسطم این کار انجام بدم ولی وقتی برنامه بصورت exeدر میارم و به سیستم دیگه انتخال میدم با وجود اینکه تمام تنظیمات سیستم مثل سیستم خودم مکنم اما به بانک نمتونم کانکت بشم و اطلاعات اونببینم مشل من این که از شما اساتید محترم کمک خواستم

m_vb1386
پنج شنبه 28 آذر 1387, 12:17 عصر
شما بگو ميخواهي با شبكه كار كني يا با يك كامپيوتر سينگل تا ببينم چكار بايد بكنيم

HAMRAHSOFT.IR
پنج شنبه 28 آذر 1387, 18:06 عصر
دوست خوب وقتی بتونیم برنامه رولی لکل یا همون سیستم تکی اجرا کنیم بدون شک داخل شبکه هم میشه استفاده کرد ولی در کل من فعلان شبکه نیاز ندارم تا بعد برم لکال

j.farazani
پنج شنبه 28 آذر 1387, 23:21 عصر
سلام

اگه تو كانكشنت از نقطه (.) استفاده كني بعيد ميدونم توي local هاي ديگه هنگام نصب مشكل داشته باشي

m_vb1386
یک شنبه 01 دی 1387, 09:59 صبح
همون طور كه تو پست قبلي گفته شد تنظيم local با تنظيم كانكشن بصورت كلاينت سرور فرق ميكنه بخاطر همين پرسيدم شما تو كانكشنت بجاي نام سرور نقطه بزار درست ميشه اون خطا هم بخاطر همين بود اميدوارم متوجه شده باشين