PDA

View Full Version : فهرست کلمات ذخیره شده در زیر صفحه edit text دلفی

ghodghod
چهارشنبه 06 آذر 1387, 08:48 صبح
چگونه می توانم edit text در دلفی را همانند ادیت اینترنت اکسپلورر کنم به طوری که با زدن اولین حرف از کلمات تایپ شده قبلی خود کلمه ظاهر شود .

vcldeveloper
چهارشنبه 06 آذر 1387, 10:50 صبح
به این قابلیت میگن Auto-Complete
Edit بطور پیش فرض همچین قابلیتی ندارi. برای ComboBox می تونید با تغییر Style آن، همچین قابلیتی را داشته باشید. البته ComboBox هم فقط امکان Auto Complete را فراهم میکنه، نه اینکه خودش لیست ورودی های قبلی را داشته باشه! باید خودتان آن لیست را جایی ذخیره کنید، و هر بار در لیست Items مربوط به ComboBox وارد کنید.
راه حل دیگه این هست که خودتان یک کامپوننت جدید برای این کار بنویسید، یا از کامپوننت های موجود استفاده کنید، مثلا کامپوننت های Edit مربوط به TMS همچین قابلیتی را ارائه می کنند، و شما لازم نیست برای استفاده از آن کدی بنویسید.

mafazel
چهارشنبه 06 آذر 1387, 13:04 عصر
با سلام
با عرض پوزش از استاد عزیز، فکر می کنم به این حالت Type Assist می گویند مثل تایپ کردن در خود دلفی. حالتی که ComboBox ایجاد میکند رو Auto Complete می گویند.
مدتها قبل در یک پروژه که من خیلی به این حالت احتیاج داشتم (برای راحتی کاربر) از یک DBGrid با یک ستون که ردیف Fixed اونو مخفی کرده بودم استفاده کردم. با شروع تایپ اونو نشون میدادم و با یک Query کلمات رو از یک جدول می گرفتم و در DBGrid نشون میدادم که حالت Auto Complete رو هم میشه بهش اضافه کرد. کلید های بالا و پایین رو هم برای پیمایش Query استفاده کردم. آخر سر هم با خروج از Edit ، اونو مخفی میکردم. البته حالا حتما راههای بهتری هست.
البته همه این کارها مشروط به اینه که ارزش دردسرش رو داشته باشه.