PDA

View Full Version : سوال: تراکنش

hassanf
چهارشنبه 06 آذر 1387, 11:52 صبح
سلام چطور میشه از چیزی مثل تراکنش در سطح Application و DataBase با هم استفاده کرد.
مثلا کاریر بعد از اینکه پسوردش عوض کرد Eamil بهش می زنیم . اگه ارسال ایمیل با خطا مواجه شد DataBase هم به حالت قبلی برگرده.

s_ahmadneya
چهارشنبه 06 آذر 1387, 13:01 عصر
سلام چطور میشه از چیزی مثل تراکنش در سطح Application و DataBase با هم استفاده کرد.
مثلا کاریر بعد از اینکه پسوردش عوض کرد Eamil بهش می زنیم . اگه ارسال ایمیل با خطا مواجه شد DataBase هم به حالت قبلی برگرده.
به راحتی
1-قبل از اینکه پسوردش را دربانک ذخیره کنم email می زنیم اگه خطا داد اصلا" دربانک ذخیره نمی کنیم.بعبارتی در سطح dataset ذخیره می کنیم اما درسطح بانک موکول میکنیم به تاییدیه .
2- اما روش دوم هم وجودداره که در سطح بانک اینکار را می کنند که من بلد نیستم .مثلا" در atm بانکها گویا از روش دوم استفاده می کنند من مشترک این تاپیک ومنتظر نظر دوستان هستم

alishirazi
چهارشنبه 06 آذر 1387, 13:27 عصر
به راحتی
1-قبل از اینکه پسوردش را دربانک ذخیره کنم email می زنیم اگه خطا داد اصلا" دربانک ذخیره نمی کنیم.بعبارتی در سطح dataset ذخیره می کنیم اما درسطح بانک موکول میکنیم به تاییدیه .
2- اما روش دوم هم وجودداره که در سطح بانک اینکار را می کنند که من بلد نیستم .مثلا" در atm بانکها گویا از روش دوم استفاده می کنند من مشترک این تاپیک ومنتظر نظر دوستان هستم

خب من در جواب شما بگم ممکنه امیل ارسال بشه و بعد در ذخیره پسورد مشکلی پیش بیاد بعد بی خودی امیل ارسال شده اما پسورد عوض نشده است.

hassanf
چهارشنبه 06 آذر 1387, 16:13 عصر
1-قبل از اینکه پسوردش را دربانک ذخیره کنم email می زنیم اگه خطا داد اصلا" دربانک ذخیره نمی کنیم.
بعبارتی در سطح dataset ذخیره می کنیم اما درسطح بانک موکول میکنیم به تاییدیه .

بدتر شد که !

چرا ارسال ایمیل با مشکل مواجه بشه.مگه قبلا با همون ثبت نام نکرده که اشکال داشته باشه.

اگه ایمیل هم Validate باشه باز هم چون Mail server بین n تا سایت مشترکه احتمال خطا به هر دلیلی وجود داره.

ارسال ایمیل فقط مثال بود. و سوال من کلی بود.

s_ahmadneya
چهارشنبه 06 آذر 1387, 16:17 عصر
خب من در جواب شما بگم ممکنه امیل ارسال بشه و بعد در ذخیره پسورد مشکلی پیش بیاد بعد بی خودی امیل ارسال شده اما پسورد عوض نشده است.
خوب راه حل تصحیح می شود.
اول recordقدیمی را دریک شی مثلا rowtemp می ریزی .
2-recordجدید را در بانک می ریزی
3-به کاربر ثemail می زنی
4- اگه مشکل نبود که تمام
5- اگه لازم شد رکورد را با رکوردتمپ ویرایش می کنی وبه حالت اول برمی گردانی
دوست عزیر این کار را خلاصه می توان انجام داد مشکل اینجا پیش می آید.
فرد درخواست برداشت پول را به سرومی دهد .
atm پول را پرداخت مکند می آید .دریافت پول توسط کاربر را اعلام کند برق قطع میشود.
sql برای مدیریت این کار روشی دارد که من متاسفانه بلد نیستم