PDA

View Full Version : سوال: مشکل با ISS و دسترسی virtual directory در شبکه

salibsatan
چهارشنبه 06 آذر 1387, 13:28 عصر
سلام دوستان.ما می خوایم در قسمت آی آی اس در کامپیوتر سرور یک virtual directory بسازیم و از طریق آی پی یا اسم سرور به وسیله بقیه کامپیوترها در شبکه بهش متصل بشیم.در ساختنش مشکل نداریم ؛ اما نمی دونیم چطوری از بقیه کامپیوتر ها بهش کانکت بشیم.وقتی هم گزینه connect رو در آی آی اس می زنیم و اسم سرور رو وارد می کنیم ؛ اگه یوزر و پسورد ندیم می گه آی آی اس شما 5.1 هست و باید به 6 آپگرید بشه.اگه یوزر و پسورد بدیم پیغام خطای acces denied میده.حالا چه یوزرنیم پسورد درست باشه چه غلط...میشه لطفا یه کمکی بکنید بگید کجای کار ما غلطه؟چی کار باید بکنیم؟(با ویندوز xp sp2 و windows server 2003 کار می کنیم...)

ghabil
چهارشنبه 06 آذر 1387, 19:38 عصر
متوجه نمیشم! به خود IIS میخواین وصل بشین یعنی به Manager IIS یا از طریق وب به VD که ساختین ؟
در مورد اول کاربرتون باید روی اون کامپیوتر Administrator باشه.

در مورد دوم اگر UserName پسورد میخواد تیک مربوط به Anonymous Access رو روی VD بزنید...

اگر حالت دیگری هم هست بیشتر توضیح بدین.

salibsatan
چهارشنبه 06 آذر 1387, 19:52 عصر
از طریق یک دستگاه دیگه ؛ می خوایم به اون VD که روی سرور ساختیم وصل شیم.تیک anonymous هم زدیم...اما نمیشه...همون پیغام هایی که گفتم میده...تو قسمت security منظورتون هست دیگه؟

ghabil
پنج شنبه 07 آذر 1387, 11:07 صبح
وقتی هم گزینه connect رو در آی آی اس می زنیم و اسم سرور رو وارد می کنیم ؛ اگه یوزر و پسورد ندیم می گه آی آی اس شما 5.1 هست و باید به 6 آپگرید بشه.اگه یوزر و پسورد بدیم پیغام خطای acces denied میده.حالا چه یوزرنیم پسورد درست باشه چه غلط...میشه لطفا یه کمکی بکنید بگید کجای کار ما غلطه؟چی کار باید بکنیم؟(با ویندوز xp sp2 و windows server 2003 کار می کنیم...)

ببین عزیز . از یک کامپیوتر دیگه یک صفحه بروسر باز میکنی و آدرس VD رو میدی و این صفحه میاد یا میخوای با IIS از روی یک کامپیوتر ، IIS یک کامپیوتر دیگه رو مدیریت کنی؟
من از نوشته هات حدس میزنم دومیه ... اگر اینطوریه برو تو ران و DcomCnfg رو اجرا کن ، بعد چک کن اولا DCOM روی کامپیوترت فعال باشه( Enabled باشه) بعد هم به Object مربوط به IIS در قسمت Security دسترسی Remote Lunch برای اسم کاربری که باهاش وصل میشی ، یا گروه EveryOne رو بزار.

armangara
شنبه 09 آذر 1387, 12:41 عصر
سلام
من با ای اس پی کلاسیک این کار رو انجام دادن مشکلی نداره
فقط باید faierwall سرور رو آف کنید
و روی کلاینتها هم آدرس http://192.168.0.1 را تایپ کنید البته این می تونه هر چیز دیگه ای باشه من فرض کردم آی پی سرور اینه و البته تو دات نت 2 بعدش باید نام virtual directory را تایپ کنید http://192.168.0.1/web