PDA

View Full Version : کار با اسکنر

jannati
یک شنبه 05 مرداد 1382, 08:03 صبح
با سلام
برای کار با اسکنر در یک پروژه از چه کنترلی استفاده میکنند؟

سعید قدیری مقدم
یک شنبه 05 مرداد 1382, 09:24 صبح
سلام اگه اسکنر به دستگاه شما وصل باشه میتونید با کنترل های ocx مربوط به image Kodac که همراه ویندوز 9x و me میباشه استفاده کنی (البته نمیدونم داخل ویندوز xp و 2000 هست یانه چون مثل اینکه تو این ویندوز ها به چشمم نخورده)

jannati
یک شنبه 05 مرداد 1382, 14:51 عصر
آقای قدیری مقدم
از جوابتون خیلی ممنون
حالا که جواب اولی را میدونستید لطفا بگید چطور میتونم با استفاده از همین کنترل مسیر و نام فایلهایی که اسکن میشوند را خودم تعیین کنم؟من به این نیاز دارم که هر موقع کاربر نیاز داشت یک امضا را اسکن کند و برنامه در جاهای مختلف از این image استفاده کند.
اگر کس دیگری هم میدونه لطفا جواب بده :oops:

Vahid_Nasiri
یک شنبه 05 مرداد 1382, 22:18 عصر
با سلام

چون از آوردن زحمت دیگران به نام خودم متنفرم بهتر است این توضیحات آقای بابک خان ساطلی را ملاحظه کنید:

http://www.arianexpress.com/delphi/viewtopic.php?t=148

مثالی را هم که به دلفی آورده اند چون اکیتوایکس است به راحتی در وی بی هم قابل استفاده است.

سعید قدیری مقدم
یک شنبه 05 مرداد 1382, 22:28 عصر
ImgScan1.OpenScanner
ImgScan1.FileType = BMP_Bitmap
ImgScan1.Image = "g:\1.bmp"
ImgScan1.ShowScanNew
:wink:

jannati
دوشنبه 06 مرداد 1382, 08:45 صبح
از همه دوستان ممنون که جواب دادند.
من از همون کد آقای قدیری استفاده کردم.با این تفاوت که به جای show newscanخط دستور starscanرانوشتم.ولی وقتی به این دستور میرسد برنامه قفل میکند.به نظر شما چرا این اتفاق می افتد؟ :cry:

Vahid_Nasiri
دوشنبه 06 مرداد 1382, 09:58 صبح
اگر به کد آقای ساطلی دقت کرده باشید ایشان بعد از startScan نوشته اند :

Application.ProcessMessages;

این کد در وی بی معادلش doEvents است. با اینکار فکر کنم دیگر برنامه قفل نکند.

سعید قدیری مقدم
دوشنبه 06 مرداد 1382, 10:34 صبح
سلام اقای Vahid_Nasiri من ابتدا از راهنمایی هایی که من و بقیه بچه های این بخش رو انجام میدید ممنون هستم اما از شما گله مند هستم :oops: تا اونجا که میدونم این بخش مربوط به بیسیک میشه اما شما جواب ها رو معمولا با زبان های دیگه جواب میدید :( مثلا شما جوابی رو که در باره اسکنر دادید اصلا مربوط به بیسیک نمیشد به همین خاطر من معادل بیسیک اون رونوشتم البته این مثال ساده بود و میشد از با کمی دقت به کد بیسیک تبدیلش کرد اما وقتی من سوالی در باره bitblt پرسیدم شما جواب رو با delphi دادید راستشو بخواهید من نتنها مشکلم حل نشد :( بلکهبرام مبهم تر هم شد :!: به همین خاطر از شما تقاضا دارم اگر کسی زحمتی کشید باشه توی یک زبان دیگه شما تو بیسیک جواب رو بدید و برای احترام نام اون شخص رو هم ببرید البته شرمنده که این ها رو نوشتم اصلا قصد بی احترامی نداشتم و ندارم :)

jannati
سه شنبه 07 مرداد 1382, 08:24 صبح
از همه ممنونم ،خدا را شکر مشکل حل شد
اما یه سوال دیگه :
با چه خاصیتی از اسکنر میتونم اندازه عکس را ازقبل به صورت ثابت در برنامه بدم؟یا مثلا میزان resolutionعکس را ؟(برای اینکه همه عکس ها یکسان باشند)
واقعا متشکرم که وقت میگذارید.شرمنده!!!!!!!! :oops: