PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن تعداد پيكسل هاي رنگي

shytonak
پنج شنبه 07 آذر 1387, 12:48 عصر
سلام دوستان من تو برنامم يه تصوير ميخوام بدونم از اين رنگ چندتا پيكسل وجود داره.
با استفاده از متد get pixel من رنگ تمام پيكسل ها رو ميگيرم اما ميخوام برنامه وقتي رنگ تمام پيكسل ها رو گرفت بگه از اين رنگ ها اين قدر وجود داره.

saeed-kh
پنج شنبه 07 آذر 1387, 22:22 عصر
اولین روشی که الان به ذهنم میرسه اینه که تک تک پیکسلها رو توی یک حلقه جسنجو کنی و ببینی رنگش چیه و توی یک شمارنده ذخیره کنی. ولی اگه نگاهی به ئستورا بندازیم حتما روش بهتری پیدا میشه.
microsoftپیش بینی همه چیز رو کرده.

shask00l
جمعه 08 آذر 1387, 00:32 صبح
از یک لیست یا آرایه دینامیک استفاده کن .
وقتی با for رنگ ها رو میخونی اگه کد رنگ قبلا توی لیست وجود داشت که فقط بخش مربوط به تعداد رو یکی اضافه میکنی . اگه هم وجود نداشت 1 ورودی جدید برای اون رنگ ایجاد کن و تعداد رو مساوی 1 قرار بده .

بعد از اینکه حلقه for تموم شد . شما 1 لیست داری که تمام رنگهای تصویر بعلاوه تعداد هرکدوم توش ذخیره شده .

موفق باشی

shytonak
جمعه 08 آذر 1387, 10:09 صبح
دوست عزيز ميشه با كد يه مثال بزني
با تشكر

shask00l
جمعه 08 آذر 1387, 14:52 عصر
1 نمونه آماده کردم . کدش ساده و قابل فهمه . دوتا فایل bmp هم توی بسته گذاشتم تا با همونا تست کنی.

موفق باشی

shytonak
شنبه 09 آذر 1387, 12:34 عصر
مرسي دوست عزيز.
ميگم را حل سريع تري براي اين كار نيست؟!
آخه هرچه تراكم پيكسل و اندازه تصوير بزرگتر باشه بيشتر طول ميكشه.

shask00l
شنبه 09 آذر 1387, 21:24 عصر
شما ظاهرا سر و کارتون فقط با عکسو اینجور چیزاست .... پیشنهاد میکنم 1 کتاب در مورد پردازش تصویر بخرید و خودتونو راحت کنید . توی همین سایت 1 تاپیک با همین نام وجود داره که بصورت تخصصی روی پردازش تصویر بحث میکنه . برید اونجا ...

موفق باشید .