PDA

View Full Version : سوال: مشكل در خواندن باركد

mohkia99
پنج شنبه 07 آذر 1387, 13:48 عصر
با سلام خدمت اساتيد محترم
من با استفاده از فونت advc128c.ttf- باركد را چاپ نموده ام ولي باركد خوان نمي تواند تشخيص بدهد - توضيحا اينكه همين دستگاه باركدهاي چاپي ديگر را ميتواند بخواند.
ضمنا فقط اعداد را بصورت باركد چاپ نموده ام.

آيا نيازي نيست ابتدا و انتهاي باركد را مثلا با * يا ! بست؟
يا اينكه فونتي كه بنده دانلود كردم مشكل دارد.
پيشاپيش از راهنمايي هاي شما تشكر مي كنم.

mossaferin
پنج شنبه 07 آذر 1387, 15:28 عصر
سلام

احتمالا اطلاع دارید که بار کد انواع مختلفی داره که هر کدوم به شکل خاصی و با نشانه های خاصی شروع و تمام میشن
به نظر من معمولا فونتها رفرنس قابل قبولی برای تولید بارکد نیستند و فقط برای نمایش بکار میرن
و اینکه دستگاه بارکد خوان شما بتونه هرجور بارکدی رو بخونه هم غیر منطقی هست که باز هم بگم معمولا هر دستگاهی یه تعدادی از استاندارهای بارکد رو پشتیبانی میکنه

شما باید ببینی که دستگاه شما ازکدام استاندارد ها پشتیبانی میکنه و با استفاده از همان استاندار بارکد تولید کنی
تو آدرس زیر میتونی انواع استاندارد هارو ببینی
http://www.makebarcode.com/specs/speclist.html
موفق باشی

ghabil
پنج شنبه 07 آذر 1387, 19:20 عصر
آيا نيازي نيست ابتدا و انتهاي باركد را مثلا با * يا ! بست؟

دقیقا بسته به نوع بارکدحوان و استانداردی که داره باید دو طرفش * یا ! یا پرانتز بزاری، تست کن ببین کدوم استاندارد رو باید تست کنی

mohkia99
جمعه 08 آذر 1387, 20:12 عصر
با توجه به بررسي هاي بنده متوجه شده ام كه از فونت كد 128 استفاده كنم بهترين حالت براي چاپ اعداد باركد است بعد از يك سايت اين فونت را دانلود كردم
اگر امكان دارد يك نگاهي به اين فونت بيندازيد مشكل نخواندنش چيست ؟
اگر فونتي كه كاملترباشد داريد ضميمه كنيد بي نهايت تشكر مي كنم.

s_ahmadneya
جمعه 08 آذر 1387, 21:33 عصر
اگه یه نگاهی به دفترچه راهنمای یک بارکد خوان بیندازی متوجه استاندارد انواع بارکد ها خواهی شد برای اینکه دستگاه بارکد چاپ شده ات را بخواند اولا" باید بدانی که با چه استانداری بارکد را چاپ کرده ای وثانیا" چطوری دستگاه را تنظیم کنی

ali_abbasi22145
شنبه 09 آذر 1387, 10:06 صبح
سلام
1.اكثر باركدخوانها چاپ مشكي 100% را فقط مي خوانند.
2.ratio باركد را كم و زياد كن ببين مشكلت حل مي شود.
3.باركدخوان شما كدام استاندارد را پشتيباني مي كند.
3.شكل باركد را بزرگ باشد بهتر مي خوانند اندازه باركد را كوچك و بزرگ كن.
4. اگر حل نشد با پشتيباني سازنده باركدخوان تماس بگير.

mohkia99
دوشنبه 11 آذر 1387, 22:52 عصر
آقاي عباسي سلام
من يك فونت EAN 13 لازم دارم فونت 128 با دستگاه من سازگار نيست لطفا اگر اين فونت را داريد براي من بفرستيد خيلي تشكر ميكنم واقعا شرمنده ام .

mohkia99
شنبه 16 آذر 1387, 22:37 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
لازم دانستم كه در مورد توليد باركد توضيحي عرض كنم
بنده احتياج به چاپ باركد پيدا كردم كه متاسفانه بدنبال راحت ترين راه حل يعني يك فونت باركد پيدا كنم سپس در گزارشات عددها را بصورت باركد چاپ نمايم ولي بدليل اينكه اين فونتها استاندارد نبودند يا فقط حالت نمايشي داشته باشند دستگاه هاي باركد خوان نمي توانستند اين فونتها را تشخيص دهند بعد از كلي وقت تلف كردن متوجه شدم محيط گزارشگري Rave مي تواند باركدها را با استانداردهاي مختلف چاپ نمايد و دستگاه هاي باركد خوان به راحتي آنها را شناسائي مي نمودند.

none_none
چهارشنبه 02 اردیبهشت 1388, 19:48 عصر
سلام
ميخواستم بدونم چه جوري ميشه با rave باركد چاپ كرد؟

mr13668248
یک شنبه 29 آذر 1394, 23:38 عصر
عالی است.
آیا با دلفی میشه این کار رو کرد؟

یوسف زالی
دوشنبه 30 آذر 1394, 10:59 صبح
Rave بخشی از کامپوننت های دلفیه، با فست ریپورت و کامپوننتهای اختصاصی بارکد هم می شه بارکد ساخت.

hadisalahi2
شنبه 12 دی 1394, 11:14 صبح
اصلا ربطی به فونت نداره
فقط به نوع بارکدی که چاپ کردی مربوط میشه

اگه بارکدت رو خودت میسازی باید نوع بارکد رو چیزی برنی که دستگاه بارکد خوان بشناستش
از کدهای Code39 - Code128 , Code128A من خوم استفاده کردم
با انواع بارکد خوانها سازگاره
با لاجیتک که معروف ترین نوع بارکدخوانه کاملا سازگاره
اما باید حتما حواست باشه گزینه Calc CheckSum تیک نخورده باشه

یا حق