PDA

View Full Version : تجربيات كار با انواع باركد ريدر

unforgiven
جمعه 08 آذر 1387, 11:06 صبح
سلام دوستان
راجع به باركد ريدر به صورت جسته و گريخته در سايت بحث شده اما همش در سطح معرفي استاندارد ها و .. بوده . اگر مدير تالار صلاح بدونند اين تاپيك رو مخصوص كار با انواع مدل هاي باركد ريدر و قيمت اون ها و همين طور مزايا و معايب هر كدوم از اونها اختصاص بديم چون تنوع و نوع استفاده از باركد ها زياده .
مثلا مدل هاي Handheld, Slot reader, RFID و غيره و ذكر نوع مدل و ذكر مشكلات و مزاياي كار با اون مدل و همينطور ذكر كنند براي چه پروژه اي استفاده كردند.
به نظرم اين تاپيك مورد نياز خيلي از ما است . باز هر طور صلاح ميدونيد عمل كنيد .
لطفا هر كدوم از اعضا تجربه كار اصولي در اين زمينه دارند ممنون ميشم كه به ديگر اعضا انتقال بدهند.

unforgiven
یک شنبه 10 آذر 1387, 10:13 صبح
مثلا من تو سايت هاي خارجي در مورد باركد اسكنر مدل MS9520 Metrologic Voyager خيلي ديدم و شنيدم و زياد ريكامند شده . البته آمارشو دارم كه از اين مدل تو ايران هم هست . آيا كسي از اين مدل تو كاراش استفاده كرده ؟
و يك سوال ديگه : كسي باركد ريدري رو ميشناسه كه بتونه بارك هايي كه با پرينتر معمولي ( جوهر افشان ) چاپ شده باشه رو بخونه ؟ اگه ميشناسيد و يا باهش كاركرديد معرفي كنيد .
متشكرم

Dr.Bronx
یک شنبه 10 آذر 1387, 12:20 عصر
و يك سوال ديگه : كسي باركد ريدري رو ميشناسه كه بتونه بارك هايي كه با پرينتر معمولي ( جوهر افشان ) چاپ شده باشه رو بخونه ؟ اگه ميشناسيد و يا باهش كاركرديد معرفي كنيد .

بله دوست عزيز
باركد خوان هاي شركت Data Logic اين خاصيت رو داره
و نمونه عالي اون به قيمت 190 هزار تومان به فروش مي رسه
كه خيلي عالي هست و از روش ليزر مستقيم و يكنواخت استفاده مي كنه

m_vb1386
یک شنبه 10 آذر 1387, 12:46 عصر
البته من پيشنهاد ميكنم دوستاني كه هنوز پرينتر تهيه نكردن دنبال پرينتر جوهر افشان رو خط بكشن
كه هم گرون پاشون در مياد و هم مدام جوهرش خشك ميشه من كه خيلي با اين نوع پرينتر مشكل داشتم ولي با انواع ليزري مشكل خاصي نداشتم مخصوصا با hp

unforgiven
یک شنبه 10 آذر 1387, 15:52 عصر
راستش من شنيدم محصولات مترو لاجيك از ديتا لاجيك بهترند و دست برناه نويس براي استفاده از اكتيو ايكس ها باز تره و در نهايت منعطف ترند

بله دوست عزيز
باركد خوان هاي شركت Data Logic اين خاصيت رو داره
و نمونه عالي اون به قسمت 190 هزار تومان به فروش مي رسه
كه خيلي عالي هست و از روش ليزر مستقيم و يكنواخت استفاده مي كنه
دكتر جان شما خودت با اين مدل كار كردي؟ منظورم خوندن باركد با پرينتز جوهر افشان هستش ؟ اگه كار كردي مدل دقيقشو بگو
و اينكه دوستان مدل هاي هند هلد رو كاربردي تر مي دونند يا مدل هاي اسلات ريدر رو ؟
لطفا دوستاني كه تجربه كار با مدل خاصي رو دارند نظر بدند تا بقيه هم استفاده كنند .

hamed_F
یک شنبه 10 آذر 1387, 21:45 عصر
دوستان سلام
من در جایی کار میکنم که هر ماه حدود 55هزار فیش را بارکد اسکن می کنیم
من از اسکنر های مترولاجیک استفاده میکنم که خیلی عالی جواب میده
درمورد دوستمون که گفتن " راستش من شنيدم محصولات مترو لاجيك از ديتا لاجيك بهترند و دست برناه نويس براي استفاده از اكتيو ايكس ها باز تره و در نهايت منعطف ترند"
باید عرض کنم نوع سحت افزار هیچ ربطی به استفاده اسکنر از اکتیو ایکس و .... نداره .... دوستان حتما توجه دارند که خروجی اسکنر بارکد یکسری عدد هست ! پس کار عجیبی انجام نمیده ! پس بحث منعطف بودن و ......... اینجور حرفها هنر برنامه نویسی شماست

unforgiven
یک شنبه 10 آذر 1387, 22:20 عصر
سلام
منظور من از منعطف بودن, configoration سخت افزاري باركد ريدر بود - البته هنر برنامه نويسي كه جاي خود داره .
دوست عزيز لطفا مدل و نوع باركد رو ذكر كنيد . و آيا قابليت خوندن از روي پرينتر هاي معمولي رو داره ؟ اگه براتون مقدوره لطفا تست كنيد .
متشكرم

hamed_F
یک شنبه 10 آذر 1387, 22:45 عصر
چشم فردا تست میکنم
ولی بازهم با شما مخالفم چون configoration سخت افزاري باركد ريدر معنای آنچنانی نداره
فرض کنید یک صفحه کلید به کامپیوتر اضافه کردید !
configoration سخت افزاري باركد ريدر در خصوص مواردی مثل خواندن خودکار یا با فشار کلید، استاندارد های بارکد مثل ea128 /ea 30 /isbn و .... کاربرد دارد.

Dr.Bronx
یک شنبه 10 آذر 1387, 22:57 عصر
دكتر جان شما خودت با اين مدل كار كردي؟ منظورم خوندن باركد با پرينتز جوهر افشان هستش ؟ اگه كار كردي مدل دقيقشو بگو
و اينكه دوستان مدل هاي هند هلد رو كاربردي تر مي دونند يا مدل هاي اسلات ريدر رو ؟
لطفا دوستاني كه تجربه كار با مدل خاصي رو دارند نظر بدند تا بقيه هم استفاده كنند .
بله مشكل نداره
من جايي نيستم كه بتونم مدل دقيقش رو بتونم نگاه كنم
ولي به نظرم اسلات ريدر خيلي كاربردي تر هست تا هند هلد
باز هم بايد نسبت به جايي كه قراره استفاده بشه بايد مورد استفاده قرار بگيره

ولي باز هم اين حرف رو قبول دارم

البته من پيشنهاد ميكنم دوستاني كه هنوز پرينتر تهيه نكردن دنبال پرينتر جوهر افشان رو خط بكشن

موفق باشيد

unforgiven
دوشنبه 11 آذر 1387, 15:07 عصر
ولي به نظرم اسلات ريدر خيلي كاربردي تر هست تا هند هلد
باز هم بايد نسبت به جايي كه قراره استفاده بشه بايد مورد استفاده قرار بگيره
اطلاعاتي كه در مورد باركد اسلات ريدر داخل سايتش نوشته بود گزينه اي بود به نام :
عمر هد (Head Life) كه برابر بود با 500 هزار بار . در صورتي كه باركد ريدر هاي هند هلد اين گزينه رو ندارند .
در واقع در اسلات ريدر تعويض هد باعث هزينه در آينده ميشه.
اليته در مدلي كه كارت مغناطيسي رو هم ساپورت مي كنه

unforgiven
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:09 صبح
آقا حامد

چشم فردا تست میکنم
من منتظر جواب شما هستم

لطفا فقط كساني كه قبلا پروژه هايي داشتند كه با انواع باركد ريدر مرتبط بوده يا همكنون در حال كار با باركد ريدر هستند وارد بحث بشن . چون هدف اينه كه اين تاپيك كاربردي باشه .
متشكرم

مهدي هراتي
چهارشنبه 13 آذر 1387, 11:55 صبح
سلام دوستان

من اغلب با Data Logic كار كردم. مدلي كه استفاده مي كنم هندهلد Heron D-130 است. يك باركد خوان نوري با سرعت 270 اسكن در ثانيه و دقت بسيار بالا. باكدهايي به ارتفاع نيم ميليمتر رو ميخونه. باركدهايي كه مخدوش شده باشند رو هم ميخونه. جهت براش مهم نيست، باركد رو هر طوري (صفر يا 180 درجه) جلوش نگه داريد ميخونه. اگر كاغذي كه باركد روش چاپ شده طرحي در زمينه داشته باشه هم مهم نيست.
فرق نميكنه باركد با چه چاپگري چاپ شده باشه (ليزري، جوهر افشان، حرارتي) و فرق نيكنه كه باركد زير لمينيت يا زير شيشه باشه، در هر صورت كارش رو انجام ميده.

در موارد محدودي هم با اسلات ريدر كار كردم (به درخواست مشتري) كه با مشكلاتي مواجه شدم. اول اينكه باركدهايي كه زير لمينيت هستند (كارتهاي پرس شده) رو معمولا با اولين كشيدن نميخونه. ديگه اينكه باركدهاي چاپ شده با چاپگر حرارتي رو اصلا نميخونه.در مواردي جهت هم براش مهمه و بايد كارت به شكل صحيح كشيده بشه. در آخر هم اينكه بهرحال استهلاك بسيار بيشتري نسبت به هندهلد داره. خلاصه اينكه من نتونستم با اسلات ريدر كنار بيام ولي با هندهلد هيچ مشكلي ندارم.

موفق باشيد

unforgiven
چهارشنبه 13 آذر 1387, 14:43 عصر
سلام
آقاي هراتي از پست كامل و جامعتون متشكرم . اطلاعات خوبي راجع به باركد ريدري كه باش كار كرديد داديد .
اي كاش يه رنج قيمت هم ميداديد, گرچه با يه سرچ ميشه قيمتشو بدست آورد .

در موارد محدودي هم با اسلات ريدر كار كردم (به درخواست مشتري) كه با مشكلاتي مواجه شدم. اول اينكه باركدهايي كه زير لمينيت هستند (كارتهاي پرس شده) رو معمولا با اولين كشيدن نميخونه. ديگه اينكه باركدهاي چاپ شده با چاپگر حرارتي رو اصلا نميخونه.در مواردي جهت هم براش مهمه و بايد كارت به شكل صحيح كشيده بشه. در آخر هم اينكه بهرحال استهلاك بسيار بيشتري نسبت به هندهلد داره. خلاصه اينكه من نتونستم با اسلات ريدر كنار بيام ولي با هندهلد هيچ مشكلي ندارم.
در مورد اسلات ريدر كاملا با شما موافقم و هند هلد رو ترجيح مي دم .

hamed_F
پنج شنبه 14 آذر 1387, 09:18 صبح
unforgiven جان سلام

شرایط تست:

چاچگر اچ پی 3220 جوهر افشان
اسکنر مترولاجیک مدل http://www.metrologic.com/corporate/products/pos/ms9520/
ارتفاع باکد 0.4 سانتیمتر (4 میلیمتر)

نتیجه : عالی ! ! !

ولی پیشنهاد میکنم از چاپگر های جوهر افشان استفاده نکنید چون رنجه میکنن . البته این رنجه کردن به جنس کاغذ هم بستگی داره. که جوهر توی بافت های کاغذ حرکت نکنه و ......

hamed_F
پنج شنبه 14 آذر 1387, 10:01 صبح
....... باركدهايي كه مخدوش شده باشند رو هم ميخونه.

دوست عزیز سلام !
این جمله یعنی دستگاه بارکد شما به یک هوش مصنوعی مجهز است !
همه ی ما که بارکد کارکردیم میدانیم اگر در محور x یکی از خطوط به حدی از بین رفته باشد که حتی یک پیکسل از آن باقی نمانده باشد بارکد قابل خواندن نیست !
ولی اگر این مخدوش بودن به گونه ای باشد که به ازای هر نقطه از محور x یک نقطه در محور y و یا y-1 و یا y+1 وجود داشته باشد (خطوط مورب باشیب منفی با مثبت هم راستا و یا افقی) آنگاه بار کد خوانده خواهد شد ! واگر آن نقطه در مختصات x و y (با همان کیفیت که قبلا گفته شد) پیدا نشود بارکد غیر قابل خواندن است !
همچنین مخدوش بودن امری کیفی است که حد دارد و بسته به شدت مخدوش بودن باید خوانده شدن و یا خوانده نشدن بارکد را تعیین کرد.

الگوریتم بارکدخوان به همان صورت بود که عرض کردم در غیر اینصورت بارکد خوانده نمی شود

hamed_F
پنج شنبه 14 آذر 1387, 10:12 صبح
...............جهت براش مهم نيست، باركد رو هر طوري (صفر يا 180 درجه) جلوش نگه داريد ميخونه. ......................

دوست عزیز باز هم پوزش میطلبم ! ولی آیا به نظر شما نوع بار کد خوان به این که بارکد در چه جهتی باشد (صفر با 180) ارتباط دارد ! ! ! :متعجب:
یعنی بارکد ریدری پیدا میشه که بارکد های پشت و رو را نتواند بخواند ! ! ؟ ؟
به نظر شما این خوانده شدن بارکد از هر جهت مربوط به استاندارد های خود بارکد و end digit و check digit و ..... نیست ! :چشمک:

مهدي هراتي
پنج شنبه 14 آذر 1387, 11:16 صبح
همچنین مخدوش بودن امری کیفی است که حد دارد و بسته به شدت مخدوش بودن باید خوانده شدن و یا خوانده نشدن بارکد را تعیین کرد.

صددرصد با شما موافقم، شايد از كلمات مناسبي استفاده نكردم كه اين سوء برداشت شده!
ما وقتي در فضاي آموزشي و تئوريك علوم كامپيوتر قرار داريم يا در لابراتوار كار مي كنيم، باركد مخدوش يك معني دارد و وقتي در محيط كاربر نهايي قرار داريم معني ديگري دارد. بله اگر حتي يك جزء كوچك از باركد وجود نداشته باشد خوانده نخواهد شد. منظور من محيط كاربر نهايي بود كه به باركدي كه كثيف شده باشد يا باركدي كه با چاپگر ليزري (با حرارت كم و نامناسب) چاپ شده باشد و بعد به علت دست به دست شدنهاي زياد، دچار ريزش در برخي قسمتها شده باشد، مي گويند مخدوش.

به نظر شما این خوانده شدن بارکد از هر جهت مربوط به استاندارد های خود بارکد و end digit و check digit و ..... نیست ! :چشمک:

بله درست است. من اشتباه بيان كردم.

unforgiven
پنج شنبه 14 آذر 1387, 15:12 عصر
سلام حامد جان
از بابت تست و اعلام نتيجه و اينكه خيلي خوب به جزييات مي پردازي متشكرم .
كاغذ A4 معمولي بود ديگه ؟
اين وسط يه سو تفاهم در انتقال و برداشت مفهوم پيش اومد كه خوشبختانه بر طرف شد . همه ما ميدونيم اگه باركد حتي اگه يه گوشه از ميله هاش هم نباشه بدرستي خونده نميشه .
خوشحالم كه اين تاپيك خوب داره دنبال ميشه.

hamed_F
پنج شنبه 14 آذر 1387, 22:14 عصر
كاغذ A4 معمولي بود ديگه ؟

سلام مجدد

بله کاغذ A4 معمولی بود