PDA

View Full Version : یه پیشنهاد برا برنامه اکسس

mohamad123
جمعه 08 آذر 1387, 14:12 عصر
سلام .

دوستان من میخوام تو اکسس یه فرم طراحی کنم به این شکل

چند تا منو رو صفحه باشه که با کلیک کردن اون زیر مجموعه اون رو ببینم . مثلا وقتی روش کلیک میکنم منوی دیگه ای زیرش باز شه و من یکی از اونا رو انتخاب کنم . من اولش فکر کردم بهتره یه لیست باکس براش بذارم که اشکالاتی داشت مثلا کلمات رو همیشه از چپ نشون میداد و قابلیت راست چین کردن کلمات رو نداشت .

استفاده از کمبو باکس هم که خوب نبود.

راه آخر به ذهنم رسید این بود که بیام ار command استفاده کنم و برا اینکه بهتر بشه بیام اینارو با line بهم وصل کنم ولی این یه مشکلاتی داره

مثلا رنگ command ها عوض نمیشه و برا کد نویسی باید روی خاصیت دونه دونه اونا کد گذاشت ، مثلا اگر بخوا زمانی که رو منوی بعدی کلیک میکنم زیر منو های فعلی بسته شه و اگر این زیر منو 5 تا command باشه باید 5 خط کد بنویسم که بیاد visible تک تک اینارو false کنه و visible زیر منو های command جدید رو که روش کلیک کردم رو true کنه ، نمیدونم حالا اصلا این روش درسته یا نه ؟ و چون باید این فرم حتما تو اکسس باشه به خاطر همین یه کم به مشکل خوردم ، از شما میخوام که کمی بهم ایده بدید یا یه راه حلی چیزی جلو پام بذارید .

ممنون

Ali_Fallah
جمعه 08 آذر 1387, 15:37 عصر
به لینک زیرو به برنامه ضمیمه (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=76793) یه نگاهی بینداز

mohamad123
جمعه 08 آذر 1387, 18:59 عصر
از توجه شما ممنونم . اگر درست فهمیده باشم برنامه شما یه سری لیبل بود دیگه .بله؟

اما درست اجرا نمیشد . یعنی اصلا کد هایی که براش زده بودید اجرا نمیشدند .

حالا این مشکل رو چه جوری میشه حل کرد ؟ فرم رو طراحی کردم کدهای اونم نوشتم برنامه save کردم . ذیتابیس رو بستم ، حالا که بازش میکنم اصلا هیچی درست کار نمیکنه .

به نظر شما باید چی کار کنم ؟

Ali_Fallah
جمعه 08 آذر 1387, 20:53 عصر
اگر کدها را به درستی ! نوشته باشید (سرجای خودش) حتماً بایستی درست عمل کنند
هرچند این روش مناسبی برای طراحی منو از سمت راست نیست
شما ببینید که برای فقط 10 تا لیبل چیزی در حدود 100 سطر کد نوشته شده که همه آنها هم فقط نمایش یا عدم نمایش لیبل ها بود و اگر تعداد لیبل ها زیاد شود و بخواهیم برروی هر کدام هم کدهای مناسبی بنویسیم
فکر کنم اندازه یک شاهنامه بایستی کد بنویسیم...
در این حالت هم به احتمال زیاد درصد خطای ما زیاد میشود...
در منوی پرونده اگر برروی اولین گزینه کلیک کنید (ورود اطلاعات) پیغامی نمایش داده میشود.
اگر در همین منو آخرین گزینه یعنی >> بیشتر > گزینه ها -- را کلیک کنید
بلافاصله فرمی نمایش داده میشود و...
به هرحال این یک ایده بوده جهت طراحی منو و اگر دقت کرده باشید من از دوستی خواستم که برنامه را تکمیل کنند که نشد و...

Private Sub Label4_Click()
DoCmd.OpenForm "Form1"
End Sub

mohamad123
شنبه 09 آذر 1387, 13:02 عصر
بله،حق با شماست، من چون فکر میکرم باید مثل ویژوال جایی خاص برای طراحی باشه ، احساس کردم کاری که من دارم انجام میدم یه کم غیر منطقی ولی با نمونه کار شما متوجه شدم که نه چندان هم غیر منطقی نیست ،

ولی خوب چاره ای هم نیست فعلا گذر ما افتاده به اکسس باید در حد شاهنامه هم که شده کد بزنیم ولی نمیدونم چرا وقتی دیتابیس رو میبندم بعد که دوباره اجراش میکنم کدها اجرا نمیشه ، خیلی اعصاب خورد کنه .

به نظر شما مشکل چیه ، آخه در بدو کار که من یه فرم تازه باز میکنم ،کنترل هاش رو میزارم بعد براش کد مینویسم درست اجرا میشه به محض اینکه ذخیرش میکنم بعد مجددا دیتابیس رو اجرا میکنم دیگه کار نمیکنه .

Ali_Fallah
شنبه 09 آذر 1387, 19:32 عصر
با توجه به توضیحاتی که دادید احتمالاً از آفیس 2007 استفاده می کنید . درسته؟

mohamad123
یک شنبه 10 آذر 1387, 20:04 عصر
بله درسته ؟ از آفیس 2007 استفاده میکنم .:چشمک:

ولی راه حل این مشکل چیه؟؟؟؟؟؟؟

mohamad123
دوشنبه 11 آذر 1387, 21:37 عصر
یعنی واقعا کسی تا حالا به این مشکل برنخورده ؟:متفکر:

مهدی قربانی
دوشنبه 11 آذر 1387, 23:48 عصر
سلام
فايلتون رو اينجا بذاريد تا بررسي بشه .

Ali_Fallah
سه شنبه 12 آذر 1387, 22:04 عصر
آفیس 2007 بطور پیش فرض کدهای VB آن عمل نمیکنند (شاید بخاطر مسایل امنیتی و یا...)
=== من چون آفیس 2007 در سیستمم ندارم بنابراین خیلی دقیق نمیتوانم راهنماییتون کنم===
جهت برطرف نمودن این مسئله برروی ریبون (منوی ویژه اکسس) کلیک راست نموده و آن بخشی که مربوط به تنظمات اکسس هست ( در 2003 به نام Option ) را بیابید ، و در جایی بایستی علامت تیک بزنید تا همیشه کدهای وی بی به درستی عمل کنند
کمی دقت و حوصله کنید براحتی میتوانید خودتان این کار را انجام دهید
موفق باشید...

mohamad123
چهارشنبه 13 آذر 1387, 11:34 صبح
آفیس 2007 بطور پیش فرض کدهای VB آن عمل نمیکنند (شاید بخاطر مسایل امنیتی و یا...)
=== من چون آفیس 2007 در سیستمم ندارم بنابراین خیلی دقیق نمیتوانم راهنماییتون کنم===
جهت برطرف نمودن این مسئله برروی ریبون (منوی ویژه اکسس) کلیک راست نموده و آن بخشی که مربوط به تنظمات اکسس هست ( در 2003 به نام Option ) را بیابید ، و در جایی بایستی علامت تیک بزنید تا همیشه کدهای وی بی به درستی عمل کنند
کمی دقت و حوصله کنید براحتی میتوانید خودتان این کار را انجام دهید
موفق باشید...

راستش خيلي گشتم اما گزينه اي با اين مشخصه پيدا نكردم .اما پاسخ به دوست گرامي مهدی قربانی بفرماييد اينم يه نمونه برنامهhttp://www.4shared.com/file/74233371/8dadc342/Database3.html

mohamad123
پنج شنبه 14 آذر 1387, 21:40 عصر
Ali_Fallah عزیز

بالا خره حل شد . باید همون کاری رو میکردم که شما گفتید ، و خیلی هم عجیب به اون گزینه رسیدم . چون برا حل مشکلم به فکرم رسید بیام و براش یه ماکرو تعریف کنم ، گفتم شاید اینجوری حل شه زمانی مه خواستم ماکرو رو اجرا کنم میگفت باید فعالشون کنی از طریق help رفتم جلو برا فعال سازی ماکرو وقتی اجرای ماکرو ها رو فعال کردم اجرای کد ها هم درست شدن .

مهدی قربانی
جمعه 15 آذر 1387, 02:13 صبح
سلام
در اكسس 2007 براي تنظيمات Macro Security بايد از طريق Office Button و قسمت Trust Center تنظيم بشه و اين مسير كاملاً با مسير تعيين شده در اكسس 2003 متفاوته بنابراين اغلب كاربراني كه با ساختار اكسس 2007 آشنايي ندارن با فرض و ذهنيتي كه در خصوص اكسس 2003 دارن در 2007 به مشكل بر مي خورن كه خوب شما تونستيد بواسطه صرف وقت و مطالعه پاسخ رو پيدا كنيد

mohamad123
جمعه 15 آذر 1387, 08:57 صبح
من تو جستجو یه سوال دارم.

چه جوری باید همیچین برنامه ای رو بنویسیم. مثلا من یه تکس باکس و یه command دارم میخوام چیزی که داخل text box هست رو برا پیدا کنه .

البته الگوریتم کار رو میدونم چی اینکه بزاریمش تو حلقه ولی چطوری بگم بره بگرده رو نمیدونم .
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.