PDA

View Full Version : جستجو در GridView

azygole
جمعه 08 آذر 1387, 18:34 عصر
سلام . خسته نباشيد . من توي برنامه نويسي دلفي مي تونم يه DBGrid بزارم وقتي كاربر روي اون فوكس كرده و شروع به تايپ كرد ، اطلاعات به Query متصل به DBGrid بره و كم كم ركوردهايي كه شامل كاراكترهاي تايپي كاربر هست رو جستجو كرده و نمايش بده . خدا كنه متوجه بشين چي ميگم . اين كار براي جستجو خيلي مناسب هست . حالا مي خوام همين كارو توي ASP.Net با كد C# انجام بدم اما نمي تونم . حتي نمي تونم توي TextBoxN_TextChanged كدي بنويسم من AutoPostBack مربوط به TextBox رو هم True كردم اما اصلاً داخل protected مربوط بهش نمي ره كه كدهاشو اجرا كنه . كسي مي تونه راهنمائيم كنه؟ با تشكر از همه مخصوصاً مدير سايت .:لبخندساده:

Saber_Fatholahi
جمعه 08 آذر 1387, 18:47 عصر
نه دوست من برای چنین کاری باید از Ajax استفاده کنی به صورت معمولی نمیشه چون به ازای هر تکست چینج شما باید صفحه بره طرف سرور برگرده می تونین با اجاکس و وب سرویس این کارو انجام بدین

azygole
جمعه 08 آذر 1387, 20:01 عصر
من اصلاً Ajax بلد نيستم . ميشه يه تيكه كد بهم بدي؟ خيلي ممنون ميشم

twelve
جمعه 08 آذر 1387, 21:28 عصر
من اصلاً Ajax بلد نيستم . ميشه يه تيكه كد بهم بدي؟ خيلي ممنون ميشم

یک نمونه کد شبیه همین چیزی که میخواین تو بخش جاوا اسکریپت هست ، فکر کنم صفحه 1 یا 2 باشه ، امیدوارم به کارتون بیاد ، هر چند زیاد حرفه ای نیست.

در کل این کاری که شما میخواین انجام بدین به خیلی عوامل بستگی داره که در این جا نمیگنجه بهتره اجکس رو یاد بگیرید.

azygole
شنبه 09 آذر 1387, 08:56 صبح
آقاي twelve ميشه خواهش كنم لينكشو برام بزارين . واقعاً ممنون ميشم

azygole
یک شنبه 10 آذر 1387, 12:53 عصر
سلام . خسته نباشيد من با استفاده از كدهاي آقاي tc1000 تونستم در onkeydown يك TextBox عملياتي رو انجام بدم . اما مي خوام در onkeydown يه دستور sql رو اجرا كنم . كسي مي تونه منو راهنمايي كنه ؟
كد آقاي tc1000 :
protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{
f_accepted_1.Attributes.Add("onkeydown", "sumation(" + s_accepted_1.ClientID + "," + m_accepted_1.ClientID + "," + f_accepted_1.ClientID + ")");
f_accepted_1.Attributes.Add("onkeyup", "sumation(" + s_accepted_1.ClientID + "," + m_accepted_1.ClientID + "," + f_accepted_1.ClientID + ")");
m_accepted_1.Attributes.Add("onkeydown", "sumation(" + s_accepted_1.ClientID + "," + m_accepted_1.ClientID + "," + f_accepted_1.ClientID + ")");
m_accepted_1.Attributes.Add("onkeyup", "sumation(" + s_accepted_1.ClientID + "," + m_accepted_1.ClientID + "," + f_accepted_1.ClientID + ")");
}

<body>
<form id="form2" runat="server">
<div>
<asp:TextBox ID="m_accepted_1" runat="server" Text="0"></asp:TextBox>+<asp:TextBox ID="f_accepted_1" runat="server" Text="0"></asp:TextBox>
<asp:TextBox ID="s_accepted_1" runat="server" ></asp:TextBox>&nbsp;<br />
&nbsp;
</div>
</form>
</body>

<script>
function sumation(first,second,third)
{
first.value=parseInt(second.value)+parseInt(third. value);
}
</script>

azygole
سه شنبه 12 آذر 1387, 21:42 عصر
سلام . خسته نباشيد . من ديگه همه چيزو با هم قاطي كردم . ببينيد من مي تونم به GridView يه Attributes اضافه كنم . اما نمي دونم چطوري تابع جاواشو بنويسم . مي خوام وقتي كاربر روي گريد تايپ مي كنه با فشردن هر كليد اون كاراكتر به دستور select ديتا سورس مربوط به گريد پاس داده بشه و اون دستور select جديد اجرا بشه تا بتونم جستجوي كاراكتر به كاراكتر داشته باشم . در واقع نمي دونم چطوري توي script يه شيء موجود در فرم رو صدا بزنم و خصوصيات اون رو كه اينجا مثلا دستور select ديتا سورس مربوط به گريدهست رو تغيير بدم . مثلا توي #C ميگيم : ( نام خصوصيت.نام شيء ) اما توي script چي بايد بگيم ؟ ميشه كمكم كنيد ؟:ناراحت:

azygole
سه شنبه 19 آذر 1387, 16:37 عصر
سلام. خسته نباشيد .با عرض معذرت من نمي تونم كارم رو انجام بدم . يه برنامه كوچيك براتون مي فرستم .اگه زحمتي نيست يه نگاهي بيندازيد .سئوالم رو هم داخلش گفتم .اگه نگاه كنيد از كد مشكلي استفاده نكردم . خيلي سادست اما كار نمي كنه :عصبانی++:.قبلاً از شما متشكرم . من منتظر پاسخ شما هستم . باز هم متشكرم.