PDA

View Full Version : سوال: چگونه ماتریس را بعنوان ورودی از کاربر بگیریم؟

salibsatan
جمعه 08 آذر 1387, 23:31 عصر
سلام دوستان.بازم مثل همیشه؛ در حین ایجاد یک پروژه به مشکل خوردم و کمک می خوام.(تازه اولشه...اشکش مونده...)
ببینید.من می خوام اول از کار بپرسم یه ماتریس چند در چند می خواد ؛ بعد که اون گفت ؛ می خوام یه ماتریس در همون اندازه بسازم و نشونش بدم (بصورت خانه های خالی)که با صفر و یک واسم پر کنه.حالا چند تا مشکل هست:
1*ماتریس رو چجوری به کاربر نشون بدم؟یعنی آیتمی برای این حالت هست؟می خوام هم جالب باشه هم کارایی داشته باشه.
2*در ضمن این ماتریس باید ورودی بگیره چون من می خوام بدونم کاربر چه خونه هایی رو صفر و چه خونه هایی رو یک تعیین می کنه.مسلما خیلی سخته بخواد بگه مثلا خونه (1و6) رو یک یا صفر قرار بده .(فرض کنید حداقل 25 تا خونه وجود داشته باشه....پدرش در میاد!!!!)می خوام ویژوال(گرافیکی) باشه.
3*آیتمی باشه که من بتونم هر خونه از اون رو پردازش کنم(مثلا اینکه یک هست یا نه؛ خونه بقلش یک هست یا نه....اینجوری)
راستش خودم می خواستم تو صفحه مثلا به اندازه ماتریسی که اون میگه ؛به تعداد خونه های ماتریس تکست باکس یا لیبل ایجاد کنم(بصورت مرتب)اما اون رو هم بلد نبودم...اگه میشه واسه این یکی هم یه راهنمایی بکنید(راهنمایی ها همراه با الگوریتم و کد باشه خیلی خیلی ممنون میشم...فکر کنید من یکم خنگم:خجالت:)
پیشاپیش از همه اونایی که کمک می کنن خیلی خیلی ممنونم:بوس:...قول می دم وقتی یاد گرفتم به بقیه هم یاد بدم...:لبخندساده:

molana alavi
جمعه 08 آذر 1387, 23:54 عصر
Datagridview

salibsatan
شنبه 09 آذر 1387, 11:13 صبح
دوست عزیز ؛مولانا؛با تشکر از کمکت ؛ بابا یه توضیحی ؛ تصحیحی ؛ حرفی ؛ حدیثی...بابا من مبتدیم...یکم توضیح بده لطفا...ممنون میشم...
راستی ؛ وقتی دیتا بیس ندارم که مگه میشه از دیتا گرید استفاده کرد؟

s_ahmadneya
شنبه 09 آذر 1387, 12:00 عصر
دوست عزیز ؛مولانا؛با تشکر از کمکت ؛ بابا یه توضیحی ؛ تصحیحی ؛ حرفی ؛ حدیثی...بابا من مبتدیم...یکم توضیح بده لطفا...ممنون میشم...
راستی ؛ وقتی دیتا بیس ندارم که مگه میشه از دیتا گرید استفاده کرد؟

دوست عزیر شما در کنترل Datagridview می توانید به راحتی ستون ویا سط اضافه وکم کنید به تک تک سلولهایش به راحتی می توانید دسترسی داشته باشید.به msdn مراجعه کنید کد ش است . موفق باشید

salibsatan
شنبه 09 آذر 1387, 23:04 عصر
دوست عزیر شما در کنترل Datagridview می توانید به راحتی ستون ویا سط اضافه وکم کنید به تک تک سلولهایش به راحتی می توانید دسترسی داشته باشید.به msdn مراجعه کنید کد ش است . موفق باشید
نمیشه...ام اس دی ان رو زیر و رو کردم...آخه چطوری من تعداد سطر ها و ستون ها رو از کاربر بگیرم و ستون ها و سطرها رو حین اجرای برنامه بسازم؟نه تابع add داره؛نه create و نه هیچ تابع به درد بخور دیگه ای..خیلیم کلاس هاش زیاده...تو رو خدا بیشتر توضیح بدین...

molana alavi
یک شنبه 10 آذر 1387, 00:58 صبح
امیدوارم کد زیر مشکلتو حل کنه