PDA

View Full Version : common dialog

morika
شنبه 09 آذر 1387, 11:10 صبح
سلام
من یه مشکل دارم اینم اینه که وقتی تو برنامه از common dialog استفاده می کنم مسیر جاری برنامه عوض میشه و دیگه بانک اطلاعاتی رو نمی خونه
چیکار کنم ...!؟
ممنون

Pr0grammer
شنبه 09 آذر 1387, 11:17 صبح
خوب فكر نكنم سخت باشه شما مشكلت با تغيير مسير هست كه براي رفع مشكل ابتدا قبل از استفاده از كامند ديالوگ مسير جاري رو بريز تو يك متغير از نوع استرينگ سپس اون رو بجاي App.Path تو كانكشن استفاده كن

Private Sub Form_Load()
this_path$ = App.Path
Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.3.51;Persist Security Info=False;Data Source=" + this_path & "\Test.mdb"
Adodc1.CommandType = adCmdText
Adodc1.RecordSource = "Select * From [Table1]"
Set DataGrid1.DataSource = Adodc1
End Sub

شما یه تاپیک مشابه باز کردید! مگه در قبلی با این جواب بالا به نتیجه نرسیدید؟! اگه نرسیدید بهتر بود توی همون تاپیک ادامه می دادید!
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=132591

ali_habibi1384
شنبه 09 آذر 1387, 20:58 عصر
چون از ویزارد استفاده کردید. از روش کد نویسی استفاده کنید مشکلتون حل میشه.

morika
یک شنبه 10 آذر 1387, 14:25 عصر
برای مشکل Data Report چی؟
اونو چه جوری باید با کد نویسی تعریف کرد؟

ali_habibi1384
یک شنبه 10 آذر 1387, 15:12 عصر
در رویداد WillConnect برای dataenvironment قسمت کانکشن رو تعریف کن . کد زیر رو ببین:

Private Sub Commandname_WillConnect(ConnectionString As String, UserID As String, Password As String, Options As Long, adStatus As ADODB.EventStatusEnum, ByVal pConnection As ADODB.Connection)
ConnectionString = ("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Databasename.mdb;Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=Passwordbank")
End Sub

.:KeihanCPU:.
یک شنبه 10 آذر 1387, 16:25 عصر
Chdir دستور تغییر پوشه جاری
Chdrive دستور تغییر درایو جاری