PDA

View Full Version : دو تا مشكل با Exchange server

McMilad
یک شنبه 10 آذر 1387, 01:07 صبح
سلام دوستان
من رو سرور exchange 2003 نصب كردم و دوتا مشكل دارم
1) outlook كار نميكنه خطا ميده كه نميتونه به سرور كانكت بشه يا سرور ارتباط رو قطع ميكنه ولي وب ميل مشكل نداره همچنين هيچ محدوديتي هم روي رنج آي پي هايي كه ميتونن متصل بشن نزاشتم
2) وقتي يوزر ها فايل حجيم ميخوان ارسال كنن برگشت ميخوره ارسال نميشه ولي باز هم من message limit size تنظيم نكردم!!!!!!
به نظر شما مشكل چيه؟!

hghyami
یک شنبه 10 آذر 1387, 01:20 صبح
آتلوك كه ميگى از كجا ميخواى وصل شى؟؟
محدوديت هم بله هست. Default 10mgb هست.
از ۲ جا بايد عوض بشه
يك از default smtp برو تو Properties -> Messages. ۲ tta option اول رو ببين.

يكى هم Global Settings -> Message Delivery بعدش Defaults. از اونجا باز ۲ تا option اول. خواستى بازم بگو

McMilad
یک شنبه 10 آذر 1387, 03:11 صبح
آتلوك از داخل شبكه لن مشكل داره
حتي از رو خود سرور هم مشكل داره!
ممنون از راهنمايي براي مشكل دوم،‌الان كه نصف شبه!‌صبح تست ميكنم اگه مشكلي بود دوباره مزاحم ميشم

hghyami
دوشنبه 11 آذر 1387, 13:36 عصر
مشكل LAN چى هست. چطور از رو سرور setup ميكنى. در ضمن ميدونى كه نبايد رو سرور كه exchange دارى آتلوك نسب كنى. مشكل ساز ميشه. (CDO incompatibility)

McMilad
سه شنبه 12 آذر 1387, 21:12 عصر
سلام
سرور براي
logon using secure authentication
و
my server requires authentication براي outgoing تنظيم شده و كليه آي پي هاي لوكال هم allow هستند

hghyami
چهارشنبه 13 آذر 1387, 13:10 عصر
shoma local agar be exchange vasl shi ke hich kodoom az ina ro lazem nadari. Baray setup outlook chikar mikoni???

McMilad
چهارشنبه 13 آذر 1387, 14:08 عصر
همون دو مورد بالا رو كه روي سرور تنظيم كردم تو آوتلوك تيك ميزنم
راستي ميشه لطف كنيد چندتا كتاب خوب در مورد exchange server معرفي كنيد؟
ممنون ميشم

hghyami
چهارشنبه 13 آذر 1387, 14:20 عصر
آتلوك 2007

۱. آتلوك رو ببند
۲. كنترل Panel -> ميل -> شو Profiles -> Add ا profile
۳. اسمش رو بذار هر چى مثلا exchange -> OK
۴. اگر آتلوك ۲۰۰۷ دارى استفاده ميكنى كه mamooland خودش pickup ميكنه ولى اگر نكرد Manually . . . رو tick كن -> Next
۵. گزينه دوم ميشه مايكروسافت Exchange انتخاب -> Next
۶. اونجا كه migeg سرور اسم سرور رو بذار (netbios نام)
۷. username رو بذار بعدش -> چك نام
بعدش Next Finish.

McMilad
چهارشنبه 27 آذر 1387, 12:03 عصر
اقاي قيامي به دادم برسيد
من اين تنظيمات رو روي سرور براي pop3 , smtp انجام دادم
Simple authentication and security layer
integrated user authentication
يه بار كه سرويس pop3 , smtp رو restart كردم درست شد ولي دوباره قاطي كرد
يعني همون ارور رو كه اول گفتم ميده

hghyami
چهارشنبه 27 آذر 1387, 12:58 عصر
اولا دوست عزيز من ghiyami نيستم :).

دوما شما exchange install كردى چرا از POP3 و smtp استفاده ميكنى. تمام هدف از نسب exchange همين هس. حالا اگر باز هم ميخواى از پاپ3/SMTP استفاده كنى بحث ديگه. اگر ميشه يا screen شوت يا setting ها رو بذار اينجا با برام پيغام كن

McMilad
چهارشنبه 27 آذر 1387, 13:33 عصر
ببخشيد از رو آي دي شما حدس زدم!!!!!
پس ملت كاربر چطوري از outlook استفاده كنن؟
اگه راه ديگه اي هست ممنون ميشم بگيد ،‌من فكر ميكردم بايد pop3, smtp رو كانفيگ كنم تا outlook كار كنه

hghyami
چهارشنبه 27 آذر 1387, 13:37 عصر
آتلوك 2007

۱. آتلوك رو ببند
۲. كنترل Panel -> ميل -> شو Profiles -> Add ا profile
۳. اسمش رو بذار هر چى مثلا exchange -> OK
۴. اگر آتلوك ۲۰۰۷ دارى استفاده ميكنى كه mamooland خودش pickup ميكنه ولى اگر نكرد Manually . . . رو tick كن -> Next
۵. گزينه دوم ميشه مايكروسافت Exchange انتخاب -> Next
۶. اونجا كه migeg سرور اسم سرور رو بذار (netbios نام)
۷. username رو بذار بعدش -> چك نام
بعدش Next Finish.

inro khoondi

McMilad
چهارشنبه 27 آذر 1387, 13:51 عصر
سلام
ببخشيد من از روي آي دي شما حدس زدم!!!!!
من تونستم outlook 2007 رو كانفيگ كنم ولي ميخوام با outlook express هم كار كنه واسه همين اين دو سرويس رو راه انداختم،‌اگه اشتباه ميكنم تصحيح بفرماييد
دقيقا ستينگ كجا رو بايد براتون بزارم؟

hghyami
چهارشنبه 27 آذر 1387, 14:00 عصر
خوب من اگر جات باشم كار ديگه ميكنم. اولا Outlook Express چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعدش ببين وقتى شما از protocol pop3 استفاده ميكنى ايميل ها از سرور move ميشه به user. بخاطر همين هست كه آتلوك رو گفتم با settting exchange setup كن. چون در اين صورت ايميل ها رو سرور خواهد موند. من جات باشم پشنهاد ميكنم به اون user ها كه مى خوان از اكسپرس استفاده كنند بهشون بگو كه از OWA (آتلوك وب Access) استفاده كنند. Setting هاى POP3 Protocol و SMTP protocol. در ضمن اميدوارم كه سرور شما Open Relay نباشه كه وگرنه spammer هاى عزيز مون اگر خدايى نكرده پى بِبرن اون وقت هيچى

McMilad
چهارشنبه 27 آذر 1387, 14:52 عصر
خداي ناكرده open relay نيست الان كه گفتين شك كردم رفتم دوباره تنظيمات رو چك كردم !!!!!!
outlook 2007 هم خوبه فقط يكم شلوغه ،‌راجع به عزيزان outlook express هم فكر كنم پيشنهاد شما بهتر باشه.
كلا قيد pop3 protocol رو زدم و به حرف شما رسيدم!
راستي اون مشكلي كه گفتيد مگه با leave a copy of message on server حل نميشه؟؟
ممنون از راهنماييتون

hghyami
چهارشنبه 27 آذر 1387, 14:55 عصر
چرا ولى چرا ميخواى اينكار رو بكنى. همه ميدونيم كه اكسپرس دستان داره. البته اگر بازم remote user هات ميخواى آتلوك (اكسپرس نه) استفاده كنند ميتونى راش بندازى بدون esfedadeh از VPN. بهش ميگن آتلوك anywhere access. كارى كه ميكنى RCPPROXY رو enable ميكنى. بعدش يك ssl خريده install ميكنى و ديگه دنيا به kamet خواهد بود. خواستى بگو كامل توضيح بدم چى هست و چى كار ميكنه

McMilad
چهارشنبه 27 آذر 1387, 17:40 عصر
البته الان كاربرهاي ريموت با vpn به سرور وصل ميشن ولي اگه anywhere access روش منابست تريه از نظر امنيت و اورهد و .... ممنون ميشم توضيح بديد

hghyami
چهارشنبه 27 آذر 1387, 18:16 عصر
اگر VPN دارى كه حال هست هيچى ديگه. ولى نه اولين پيش نياز خريدن SSL CERT از Sherkathay معتبر مثل VERISIGN/GEOTRUS/COMODO و گيره. دليلش اين هست كه اين نوع از setup فقط به CERT هايى كار ميكنه توى ليست Trusted روت certificate باشن و زمانى كه آتلوك رو setup ميكنى اگر مَثَل ميگم CERT khoonegi ( :) منظورم self signed CERT ) باشه كار نميكنه.

McMilad
چهارشنبه 27 آذر 1387, 18:44 عصر
خيلي ممنون
با راهنمايي هاي شما مشكل من با exchange كاملا حل شد و كاربرها همه دارن به خوبي كار ميكن
از لطفتون ممنون
راستي اگه كتاب خوبي براي exchange مشناسين كه بخونم ديگه مزاحم شما هم نشم ممنون ميشم
بازم از لطف شما متشكرم