PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات با پهناي باند كم

yaas135
یک شنبه 10 آذر 1387, 15:05 عصر
سلام
من چهار سال پيش يك نرم افزار نوشتم كه تحت شبكه ( اينترانت) ازش استفاده مي شد. اما الان لازم هست كه اين نرم افزار تغييراتي بكنه و قابليت اجرا و استفاده با پهناي باندِ كم نظير ( اينترنت ) رو دارا بشه.
براي اين كار از جمله چيزهايي كه به ذهنم رسيد تعديل وضعيت گرافيكي نرم افزار هست و استاندارد كردن گرافيكش.
درباره نوع كامپوننت هاي كانكشن ها، روش هاي ارتباط با سرور و اگر تكنولوژي خاصي هست، كسي از دوستان بزرگ وار پيشنهادي داره؟

vcldeveloper
یک شنبه 10 آذر 1387, 17:47 عصر
نگفتید برنامه را به چه شکلی نوشتید. برنامه Web Application هست که شما تصمیم گرفتید با کاهش عناصر گرافیکی حجم داده منتقل شده آن را کاهش بدید؟ چون برای یک Windows Application که روی کلاینت نصب هست، و فقط داده ها را از سرور دریافت میکنه، کم کردن عناصر گرافیکی تاثیری در حجم اطالاعات منتقل شده در شبکه نداره!
در هر حال، تا توضیحات مناسبی درباره برنامه و چگونگی کارکرد آن ندید، نمیشه راهنمایی چندان مفیدی کرد.

yaas135
دوشنبه 11 آذر 1387, 09:52 صبح
نه ويندوز اپليكيشن هست، كم كردن گرافيك براي اوقاتي بود كه كاربر ممكن بود از طريق ريموت دسكت تاپ بخواد برنامه رو از روي سرور اجرا كنه، اصلا نبايد به اين بخش اشاره مي كردم و مسير رو منحرف مي كردم.
موضوع همون هست كه شما گفيتن، يعني صرفا ارسال و دريافت داده هاست كه البته شما مواردي مثل ذخيره عكس هم به اين داده ها اضافه كنيد.

yaas135
دوشنبه 11 آذر 1387, 09:55 صبح
جسارتا،‌من الان متني رو كه درباره سوالم پيرامون RichEdit پرسيده بودم رو دوباره ديدم و جواب شما رو هم مشاهده كردم.
اصراري براي پاسخ به سوال بالا نيست،‌به امور مهم تر برسيد!

vcldeveloper
دوشنبه 11 آذر 1387, 17:53 عصر
ن الان متني رو كه درباره سوالم پيرامون RichEdit پرسيده بودم رو دوباره ديدم و جواب شما رو هم مشاهده كردم.
اصراري براي پاسخ به سوال بالا نيست،‌به امور مهم تر برسيد!
مرسی که یادآوری کردید. یادم رفته بود.

mafazel
سه شنبه 12 آذر 1387, 07:36 صبح
با سلام
دوست عزیز اولا چهار سال در دنیای کامپیوتر زمان زیادی محسوب میشه. بنابراین برنامه شما قدیمی محسوب میشه و به احتمال زیاد همون تحت LAN هم نیاز به بازنگری اساسی داره.
ثانیا تحت شبکه با تحت اینترنت تفاوت اساسی دارند. احتمالا برنامه قبلی شما یک Application در کامپیوتر کلاینت و یک موتور بانک اطلاعات مثل SQL Server بوده (بعید میدونم سه لایه باشه.) حالا باید کلا تحت وبWeb Base طراحی کنید. بنابراین باید در سایت دنبال واژه هایی مثل سه لایه یا Web Base بگردید.

yaas135
یک شنبه 17 آذر 1387, 09:51 صبح
حالا اگر من بخوام يك ويندوز اپليكيشن بنويسم، چه توصيه هايي داريد براي بالا رفتن سرعت انتقال داده ها؟
چه در حوزه طراحي و ساختار و چه كوئري زدن و ....