PDA

View Full Version : سوال: sms whit asp.net c# plz

hajalirezajoon
دوشنبه 11 آذر 1387, 07:31 صبح
سلام
من یه برنامه تحت وب برای قرض الحسنه دارم می نویسم
حالا می خوام کسانی که وام آنها دیر شده و قسط اونها عقب افتاده از طریق اس ام اس خبر کنم:متعجب:
سرچ کردم اما خیلی خنگم هیچی نفهمیدم :عصبانی++:
فقط می دونم باید با مودم ارسال بشه نه با خط موبایل و مشخص باشه که اس ام اس رو قرض الحسنه فرستاده یعنی شماره نیفته :گیج:
نمی خوام موبایل اس ام اس ها رو بفرسته ها
در ضمن اس ام اس ها متغیره
مثلا آقای x هزار تومان قسطش عقب افتاده
باید این اس ام اس به سه نفر بره
یکی معرف آقای x یکی ضامن ایشون یکی هم خود آقای
x
دیتا بیس هم مشخص می کنه اس ام ها رو به کس بفرسته
کمکم کنید تا ضایع نشدم:چشمک:

Empyrium
دوشنبه 11 آذر 1387, 09:52 صبح
سلام
من یه برنامه تحت وب برای قرض الحسنه دارم می نویسم
حالا می خوام کسانی که وام آنها دیر شده و قسط اونها عقب افتاده از طریق اس ام اس خبر کنم:متعجب:
سرچ کردم اما خیلی خنگم هیچی نفهمیدم :عصبانی++:
فقط می دونم باید با مودم ارسال بشه نه با خط موبایل و مشخص باشه که اس ام اس رو قرض الحسنه فرستاده یعنی شماره نیفته :گیج:
نمی خوام موبایل اس ام اس ها رو بفرسته ها
در ضمن اس ام اس ها متغیره
مثلا آقای x هزار تومان قسطش عقب افتاده
باید این اس ام اس به سه نفر بره
یکی معرف آقای x یکی ضامن ایشون یکی هم خود آقای
x
دیتا بیس هم مشخص می کنه اس ام ها رو به کس بفرسته
کمکم کنید تا ضایع نشدم:چشمک:

دوست عزیز شما چندین راه برای ارسال پیام کوتاه دارین،

می توانید از یک وب سرویس به عنوان مثال مگفا برای ارسال پیامک در برنامه خودتان استفاده کنید(حتما باید از مخابرات user,password بگرید،وب سرویس را در پروژه Add کنید و به راحتی پیام ارسال کنید)

هر شخصی می تواند یک شماره شخصی از مخابرات دریافت کند که فکر می کنم یک شماره 16 رقمی می باشد، شما می توانید با ثبت یک شماره شخصی برای قرض الحسنه ،به تمامی کار بران پیامک ارسال کنید،در این صورت با شماره شخصی شما، پیام ارسال می شود.

شرکت های زیادی هم هستند که شما می توانید به عنوان یک provider از آنها استفاده کنید
و کار ارسال را با همه موارد مد نظر شما انجام می دهند.

kiosksoft
دوشنبه 11 آذر 1387, 10:56 صبح
به نظر من شما میتونید از یک دستگاه GSM Modem استفاده کنید ,بهتره .
نوع دستگاه رو مشخص کنید , من کمک میکنم.

hajalirezajoon
سه شنبه 12 آذر 1387, 14:40 عصر
این راه بهتره از نظر من (GSM Modem) می شه کمک کنید

kiosksoft
سه شنبه 12 آذر 1387, 17:50 عصر
دوست عزیز ابتدا مدل دستگاه خود را مشخص کنید

hajalirezajoon
چهارشنبه 13 آذر 1387, 01:30 صبح
تو رو خدا یه نفر به طور کل هر دو راه رو توضیح بده من هیچی در موردش نمی دونم
هم از طریق اینترنت رو بگید هم از طریق مودم
ممنون

Empyrium
چهارشنبه 13 آذر 1387, 09:54 صبح
تو رو خدا یه نفر به طور کل هر دو راه رو توضیح بده من هیچی در موردش نمی دونم
هم از طریق اینترنت رو بگید هم از طریق مودم
ممنون

دوست عزیز شما اگر بخواهید یک Web sms Application بنویسید،باید با وب سرویس مخابرات کار کنید.

از سرویس مر بوطه (چندین وب سرویس برای ارسال sms موجود می باشد )، آدرسی را دریافت می کنید و در پروژه در قسمت Add Web Reference اضافه می کنید.

در پروژه شما کلیه توابع برای ارسال،دریافت ... فعال می شود و شما می توانید با راهنمای کامل ارسال،دریافت ... را از خود شرکت مربوطه دریافت کنید.

وب سرویس مگفا با اضافه کردن آدرس زیر در پروژه در دسترس خواهد بود.

http://webservice.magfa.com/services/urn:SOAPSmsQueue?wsdl

فقط برای ارسال شما باید یک user va password هم از مخابرات- مگفا در یافت کنید.،
به عبارتی در متد ارسال پیام به طور یش فرض user pass شما باید وارد شود که معرف کاربر وب سرویس می باشد.

یک نمونه خیلی ساده سایت http://www.parksms.com می باشد (من در بخشی از کد نویسی آن همکاری داشتم) .

شما با عضو شدن می توانید 5 sms رایگان ارسال کنید.

sas523
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:16 صبح
به نظر ِ من هم استفاده از مودم جي اس ام هم مناسب تره از web service هست

چون اينترنتي آبونمانِ سنگيني داره و هم اينكه كلي پولِ خريد ِ خط ميشه و ...

من هم اين مبحث را دنبال مي كنم و دارم يه همچين كدي مي نويسم مطلب ِ جديدي پيدا كردم ميزارم
اينجا

لطفاً با مودم جي اس ام توضيح بديد مثلا فرض كنيد با مدل ِ تاتونگ با كابلِ rs232 كار ميكنيم.

kiosksoft
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:22 صبح
دوست عزیزشرکت های سازنده GSM Modem یک DLL یا OCX و حتی یک نمونه برنامه که معمولا به زبان سی میباشد ارائه میدهند. نحوه کار با آن ساده ست شما میتونید با فراخوانی یک تابع و ارسال پارامتر شماره تلفن همراه ,یک پیام کوتاه بفرستید, حالا این شماره میتونه از دیتابیس یا هر منبع دیگه ای باشه, یا اینکه توی یه حلقه قرار بگیرد و بصورت انبوه پیام ارسال کند. تعیین راه حل به سیاست های موسسه هم بسگی داره . وابستگی بانک یا موسسه به سرویس های اینترنت جالب نیست ,بهتره که مستقل عمل کنه,یعنی GSM , هر چند هزینه بیشتری داره !درباره GDM Modem :دستگاه ارسال و دريافت اس ام اس - پيامك - پيام كوتاه sms جي اس ام مودم كه معادل فارسي آن دستگاه ارسال اس ام اس يا دستگاه تلفن روستائي يا دستگاه اينترنت بيسيم دستگاهي است كه چندين قابليت ارتباطي را داراست.البته ذكر اين نكته ضروري كه هر يك از مودم هاي جي اس ام فقط تعدادي از اين ويژگي ها را دارا مي باشند. ولي يك نكته مشترك در همه اين دستگاه ها وجود دارد و آن اينكه در همه اين دستگاه ها محلي جهت قرار دادن سيم كارت تلفن همراه تعبيه شده است.به نحوي كه شما محل سيم كارت را باز كرده و سيم كارت خود را همانند قرار دادن در گوشي در جي اس ام قرار مي دهيد.حال به شرح انواع كاربردهاي مودم هاي جي اس ام و مدل هاي پشتيباني كننده مي پردازيم.جي اس ام مودم و كاربرد آن براي ارسال و دريافت SMS انبوه و گروهي :جي اس ام مودم را با رابط USB و يا RS232 به كامپيوتر متصل مي كنيد. نرم افزار ارسال پيامك انبوه و گروهي را بر روي كامژيوتر اجرا مي كنيد . سپس شروع به ارسال SMS مي كنيد. مودم هاي wave com و simens و تاتونگ سرويس اس ام اس را پشتيباني مي كنند.جي اس ام مودم و كاربرد آن در تلفن روستائي - عشايري:در بعضي مناطق روستائي مخابرات قادر به سيم كشي تلفن نيست.به همين دليل به ساكنان اين منطقه ها تلفن بيسيم مي دهد. يعني به جاي كابل كشي يك سيم كارت مي دهد. كه هزينه تماس از اين سيم كارت برابر هزينه تماس از تلفن ثابت است. نحوه كار به اين صورت است كه سيم كارت (سيم كارت مخابراتي ثابت يا ساير سيم كارت ها ...همراه اول و ايرانسل و...) را داخل دستگاه مي گذارند . و سپس يك تلفن ثابت (مثلا پاناسونيك) را به جي اس ام متصل مي كنند. از اين پس گوشي تلفن از طرف سيم كارت بوق آزاد مي زند.يعني با اين روش سيم كارت خود را به تلفن ثابت متصل مي كنيد . و از تلفن ثابت قادر به شماره گيري هستيد.يعني اگر يك تلفن ثابت داشته باشيد جي اس ام براي شما مشابه يك دستگاه موبايل عمل مي كند. مودم هاي net view و FWT و تاتونگ و مدل خاصي از simens اين سرويس را پشتيباني مي كنند.جي اس ام مودم و كاربرد آن در تلفن افزايش آنتن دهي:كليه مودم هاي روستائي آنتن را چند برابر افزايش مي دهند.جي اس ام مودم و كاربرد آن به عنوان موبايل و ارسال تكي اس ام اس:هر وقت جي اس ام مودم به كامپيوتر وصل باشد. مي توانيد با وصل كردن هنزفري با كامپيوتر صحبت كرده و بدون نرم افزار به صورت تكي اس ام اس بفرستيد.جي اس ام مودم و كاربرد آندر اتصال به اينترنت بيسيم:سرويس جي پي آر اس GPRS را بر روي سيم كارت خود فعال كنيد. سپس سيم را در GSM MODEM قرار دهيد. از GSM MODEM به اينترنت متصل مي شويد. با سرعت ۱۲۸ كيلو بايت و هزينه دقيقه اي ۴ تومان با اين سرويس هر كجا كه ايرانسل آنتن بدهد در همانجا كامپيوتر شما به اينترنت وصل مي شود.توجه داشته باشيد كه كامپيوتر به اينترنت وصل مي شود و نه گوشي...يعني در مسافرت و كوه و .... صفصات اينترنت را به بزرگي صفحه مانيتور خود مي بينيد.

sas523
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:47 صبح
ببين به طور ِ خلاصه بايد اين كار ها رو انجام بديم :
1- شكلِ ظاهري نرم افزارِ ارسالِ SMS رو طراحي كنيم.
2- بعد بايد به فكرِ تهيه مودم GSM باشيم.
3- سپس مودم رو نصب كنيم بر روي كامپيوتر
4-سپس به سراغي كد نويسي بريم در كد نويسي DLL ِ مربوط به مودم رو در قسمت ADD REFRENSE استفاده كنيم و توابعِ اون رو فراخواني كنيم

درست متوجه شدم جنابِ ASP.C.SHARP ?

kiosksoft
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:47 صبح
در انتخاب GSM باید پارامتر های خود را اول تعین کنید بعد این دستگاه رو بخرید مثلا:-
محافظ به منظور حفاظت جی اس ام مودم در مقابل امواج الکترومغناطیسی
- کیفیت VOICE مطلوب و بدون نویز
-قابلیت کار با سیم کارت 3 V و 5v
-پشتیبانی از تعداد دفعات ارسال پیام در دقیقه
-و...

sas523
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:52 صبح
4-سپس به سراغي كد نويسي بريم در كد نويسي DLL ِ مربوط به مودم رو در قسمت ADD REFRENSE استفاده كنيم و توابعِ اون رو فراخواني كنيم

kiosksoft
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:54 صبح

بله شما درست میفرمائید.

sas523
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:58 صبح
حالا منم يه سوال دارم اينكه يه برنامه ي بنويسي كه با موبايل كار كنه به جايِ مودم GSM راحت تره يا نه؟

kiosksoft
چهارشنبه 13 آذر 1387, 11:37 صبح
حالا منم يه سوال دارم اينكه يه برنامه ي بنويسي كه با موبايل كار كنه به جايِ مودم GSM راحت تره يا نه؟

بله , نه برای استفاده تجاری!
چون سیستم عامل بعضی گوشی ها یه سری توابع در اختیار کاربران قرار میدند مثلا سیستم عامل سیمبیان توابعی رو ارائه داده که براحتی میشه از اون برای ارسال بلوتوث استفاده کرد.که این کارها رو بیشتر به زبان سی انجام میدن.