PDA

View Full Version : VPN راه اندازی تورو خدا کمک

n_samay
دوشنبه 11 آذر 1387, 18:02 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من قبلا VPN راه اندازی کردم و هیچ مشکلی نداشتم چون سرور اصلی که من از اون اینترنت میگیرم خودش DHCP داشت و چون به طور اتومات ای پی میگرفتم دیفال Gateway و DNS فروارد رو خودش تنظیم میکرد حالا به من IP و یه Gateway و یه PDNS و ADNS دادن که اونارو به صورت دستی خودم وارد کنم ولی حالا هر کاری میکنم کلاینها اینترنت ندارن احتمالا تنظیم خاصی داره که من نمی دونم
لطفا اگه ممکنه راهنمایی بفرمایید:عصبانی++:

manvaputra
دوشنبه 11 آذر 1387, 21:49 عصر
خوب یه کم راجع به ساختار شبکه ای که بستی هم توضیح بده

n_samay
سه شنبه 12 آذر 1387, 08:50 صبح
من تو شبکم اکتیو دایرکتوری دارم و DNS و DHCP که همه مثل شیر دارن کار میکنن ip شبکه خودم هستش :192.168.0.2 با subnet mask:255.255.255.0 گفتن که دیفالت گت وی تنظیم نکنی منم نکردم
حالا در dns یه قسمتی داره به نام forwardes که من اونجاهم dns ی که به من داده بودم فروارد کردم باز افاقه نکرد
توی dhcp هم که در قسمت اسکوپ آپشنش روتر و دی ان اس سرورم ای پیی خودم یعنی 192.168.0.2 و DNS Domain Name هستش اسم دومین خودم
توی DHCP رنج ای پی از 192.168.0.1 تا 192.168.0.100 که 1 تا 10 هشو به شبکه نمیدم

n_samay
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:25 صبح
تو رو خدا کسی نیست به ما کمک برسون
الووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووووووو

n_samay
پنج شنبه 14 آذر 1387, 08:25 صبح
کسی نیست جواب ما رو بده

n_samay
پنج شنبه 14 آذر 1387, 08:50 صبح
واقعا کسی نمیدونه مشکل من چیه و چه تنظیماتی داره

manvaputra
پنج شنبه 14 آذر 1387, 11:03 صبح
واقعا کسی نمیدونه مشکل من چیه و چه تنظیماتی دارهدوست عزیز سلام نه اینکه کسی ندونه یا نخواد کمک کنه ببین اصولا شبکه مبحثیه که گستردست و پیچیدگی های خاص خودشم داره و تا روی سنارویه یه مسئله تسلط نداشته باشی نمیشه اظهار نظر کنی حداقل من خودم اینطوریم . الانم راجع به مشکل شما برام جا نیافتاده که داری چکار می کنی و مشکلت کجاست؟

manvaputra
پنج شنبه 14 آذر 1387, 11:05 صبح
شما یه شبکه داری که کامپیوتر شما هم جزیی از اونه؟ جالا بقیه کامپوتر ها می خوان از طریق کامپیوتر شما به اینترنت وصل بشن؟

n_samay
شنبه 16 آذر 1387, 09:57 صبح
خدمت استاد عزیز تر از جانم عرض کنم که من مدیر سایت هستم که در تاپیک مربوط به ip ها کامل توضیح دادم حالا همون سیستم سرور که توی اتاق خودم هستش از طریق یه کارت شبکه دیگه اینترنت میگیره ( یعنی دو تا کارت شبکه داره یکی به اینترنت وصله و یکی هم به شبکه داخلی ) که گفتم ip اونو دستی تنظیم کردم حالا میخوام به کلاینتهام اینترنت بدم با vpn

n_samay
یک شنبه 17 آذر 1387, 08:38 صبح
خوب یکی بداد ما برسه دیگهههههههههههه

kusha313
چهارشنبه 20 آذر 1387, 12:30 عصر
ببین من متوجه مشکل تو نشدم اما سیستم شبکه خودم رو برات میگم شاید کمکت کرد.شایدم ربطی بهش نداشت.ما هم دوتا سرور داریم که یکی برای اینترنت و تنظیمات اونه و یکی برای مدیریت یوزرها سیستمی که برای اینترنته دو کارت شبکه داره که یکی برای adsl و یکی برای نت ما برای راه اندازی اینترنت و شیر اون در شبکه از isa 2006 استفاده می کنیم . اما در یوزر ها آدرس default gateway را آدرس سرور اینترنت و Ip که برای dns هست آدرس سرور مدیریت یوزرها رو می گذاریم .
همه ip ها رو هم به صورت دستی وارد می کنیم حالا سوال داشتی هستم خدمتتون؟؟:لبخندساده::لبخند اده:

n_samay
چهارشنبه 20 آذر 1387, 12:41 عصر
دوست عزیز واقعا آقایی کردی که به سوال من پاسخ دادی ولی شما از آیزا استفاده میکنی ولی من نه من فقط میخوام از vpn ساده استفاده کنم و تمام کارهایی که شما گفتین من هم انجام دادم چرا جواب نمیده نمیدونم حالا اگه فرصت کنم تشریح کامل شبکه که دارم رو میذارم تو یه تاپیک جدید اگه تو نستید کمک کنید ممنون میشم

kusha313
پنج شنبه 21 آذر 1387, 12:54 عصر
ببین من در اون مورد شنیدم که به خاطر ip دستی باید سرویس nat translation ویندوز سرورت رو راه بندازی در عیر این صورت بدون isa نمی تونی چون می خوای ip دستی بدی اینجور که من شنیدم این سرویس از سرویسهای RASS هستش متاسفانه من راه ننداختم که بتونم کمکت کنم امیدوارم دوستای دیگمون بدونن

n_samay
پنج شنبه 21 آذر 1387, 15:50 عصر
nat خیلی ساده راه اندازی میشه و هیچ مشکلی نداره اما vpn رو نمیدونم چرا
بازم ممنون از کمکتون واقعا لطف دارین که وقت میذارین و جواب منو میدین