PDA

View Full Version : سوال: کد یا ماکرو فعال کردن کلید میانبر Alt چیست؟

pmoshir
دوشنبه 11 آذر 1387, 19:39 عصر
دوستان من با کلید Ctrl مشکلی ندارم و براحتی با ماکرو آن را طراحی میکنم ولی کد Alt رو نمی دونم لطفا کمک کنید.مثلا کلید Alt+B فرم مربوطه را باز کنه.
متشکرم

amirzazadeh
سه شنبه 12 آذر 1387, 07:31 صبح
دوستان من با کلید Ctrl مشکلی ندارم و براحتی با ماکرو آن را طراحی میکنم ولی کد Alt رو نمی دونم لطفا کمک کنید.مثلا کلید Alt+B فرم مربوطه را باز کنه.
متشکرم
دوست عزيز از علامت% به همراه B استفاده كن.
.................................
موفق باشيد

pmoshir
چهارشنبه 13 آذر 1387, 21:31 عصر
با تشکر از شما
در ماکرو AutoKeys این کار رو انجام دادم ولی به یک ارور بر می خورم.
میشه بیشتر توضیح بدین.

amirzazadeh
پنج شنبه 14 آذر 1387, 07:56 صبح
با تشکر از شما
در ماکرو AutoKeys این کار رو انجام دادم ولی به یک ارور بر می خورم.
میشه بیشتر توضیح بدین.
دوست من اين ارور به خاطر اينه كه اكسس كليد alt رو براي خودش ذخيره كرده بنابراين شما نميتونين داخل ماكرو autokeys از اون استفاده كنين ولي به جاش ميتونين از اين كد استفاده كنين .(فشردن كليد alt+b فرم يك رو باز ميكنه.)

Private Sub Form_KeyDown(KeyCode As Integer, Shift As Integer)
If (Shift = 4) And (KeyCode = vbKeyB) Then
'-Alt-B to open Form1
DoCmd.OpenForm "form1", acNormal
End If
End Subعدد 4 بيانگر كليد alt هست.
از فايل ضميمه كمك بگيرين.
.............................
موفق باشيد

sib_data
پنج شنبه 14 آذر 1387, 09:57 صبح
متشکرم

دوست عزيز
ميتوني در رابطه با نحوه كار با كليد ctrl بيشتر توضيح بدي يا يه تكه كد از كارت برامون بزاري
ممنون

pmoshir
پنج شنبه 14 آذر 1387, 14:59 عصر
با تشکر از امیر عزیز ولی امیر جان من میخوام تو فضای خود اکسس این کار انجام بشه نه با استفاده از یک فرم دیگه.ممنون

در پاسخ سوال دوستمون شما یک ماکرو جدید با نام AutoKeys میسازید.داخل این ماکرو در ستون Action , منوی openform رو انتخاب و نام فرم خودتو بهش می دی. بعد در ستون macroname این کد رو مینویسی: M^ این کد، کد کلید میانبر Ctrl+M میباشد.همین طور میتونی از حروف دیگه هم استفاده کنی.

pmoshir
دوشنبه 23 دی 1387, 22:45 عصر
دوستان گرامی اگه کد function ترکیب کلید Alt بزارین ممنون میشم.

barname_m708
یک شنبه 04 اسفند 1387, 15:30 عصر
با تشکر از امیر عزیز ولی امیر جان من میخوام تو فضای خود اکسس این کار انجام بشه نه با استفاده از یک فرم دیگه.ممنون

در پاسخ سوال دوستمون شما یک ماکرو جدید با نام AutoKeys میسازید.داخل این ماکرو در ستون Action , منوی openform رو انتخاب و نام فرم خودتو بهش می دی. بعد در ستون macroname این کد رو مینویسی: M^ این کد، کد کلید میانبر Ctrl+M میباشد.همین طور میتونی از حروف دیگه هم استفاده کنی.

سلام دوست عزیز .من ستون macroname رو پیدا نکردم .لطفا راهنمایی کنید

مهدی قربانی
یک شنبه 04 اسفند 1387, 16:01 عصر
سلام
در نوار ابزار یک یک دکمه هست که در تصویر اون xyz دیده میشه اگر اون رو بزنید ستون Macro Name اضافه میشه یا اینکه در نوار Title پنجره ماکرو هم اگر راست کلیک کنید این آیتم دیده میشه .

pmoshir
یک شنبه 04 اسفند 1387, 22:03 عصر
جناب قربانی
شما چه راه حلی برای فعال کردن کلید میانبر alt پیشنهاد میکنید؟