PDA

View Full Version : سریعترین روش اسکن چند صفحه

hossein.e
چهارشنبه 13 آذر 1387, 09:04 صبح
با سلام به همه
من تو برنامه ام نیاز دارم که با اسکنر صفحه هاتی که تعدادشون و سایزشون مشخص نیست رو اسکن کنم و در نهایت اونو در یک قالب (مثلا دارای سربرگ و تاریخ ثبت) چاپ نمایم.
چون این کار با ارباب رجوع در ارتباطه، من دنبال راه حلی هستم که با کمترین زمان ممکن و کمترین تعداد کلیک کردن جهت اسکن ،عملیات فوق انجام بگیره.
از اساتید خواهشمندم بهترین روش رو بهم پیشنهاد بدن
منتظرم:چشمک:

s_ahmadneya
چهارشنبه 13 آذر 1387, 09:18 صبح
با سلام به همه
من تو برنامه ام نیاز دارم که با اسکنر صفحه هاتی که تعدادشون و سایزشون مشخص نیست رو اسکن کنم و در نهایت اونو در یک قالب (مثلا دارای سربرگ و تاریخ ثبت) چاپ نمایم.
چون این کار با ارباب رجوع در ارتباطه، من دنبال راه حلی هستم که با کمترین زمان ممکن و کمترین تعداد کلیک کردن جهت اسکن ،عملیات فوق انجام بگیره.
از اساتید خواهشمندم بهترین روش رو بهم پیشنهاد بدن
منتظرم:چشمک:
1- شما می توانید برای اینکار از کامپونتهای اماده برای اسکن استفاده کنید در این سایت هم است .
2- پس از اسکن می توانید بصورت عکس ذخیره و برای چاپ هم از امکانات کریستال ربپورت آنچه می خواهدی انجام دهید(سربرگ و تاریخ ثبت)
3- اما یه راه دیگه اینکه که با برنامه یه فایل ورد باز کنیدوبا کد براش سربرگ بگذارید و ... وپس از اسکن عکس را به داخل فایل ورد -هر جایی که دوست دارید قرار دهید . این هم روش بدی نیست اما وابسته به ورد است.اما کاربران به علت آشنایی با آن راحت هستند .کد این کار هم با توضیح کاملش اینجااست اما با c#
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=131017

hossein.e
چهارشنبه 13 آذر 1387, 09:37 صبح
1-دوست عزیز کامپونتهایی که من پیدا کردم به ازای هر صفحه اسکن باید یک مرحله کار اسکن انجام بگیره که خود این کار زمان بر هستش
2- میخوام تو کلیک کردن هم کمترنی حالت باشه یعن اگه بشه با یککلیک کردن تمام اینکارا انجام بشه عالیه
3- اینکار زمان بر خواهد بود

ممنون و بازم منتظر پیشنهادم

s_ahmadneya
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:02 صبح
1-دوست عزیز کامپونتهایی که من پیدا کردم به ازای هر صفحه اسکن باید یک مرحله کار اسکن انجام بگیره که خود این کار زمان بر هستش
2- میخوام تو کلیک کردن هم کمترنی حالت باشه یعن اگه بشه با یککلیک کردن تمام اینکارا انجام بشه عالیه
3- اینکار زمان بر خواهد بود

ممنون و بازم منتظر پیشنهادم

برای این کار می شه دو راه حل درنظر گرفت .
1- استفاده از تشخیص اسکنراست .نرم افزارهای اسکنر این حالت را دارند من دراین ضمینه کار نکرده ام اما باید بشود.
2-د رابتدا اسکن تعداد صفحه ها را از کاربر بگیری و پس از اسکن صفحه ،صفحه بعد را اسکن کنی .

hossein.e
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:24 صبح
1-نحوه تشخیص اسکنر رو بلدم اما مشکل اینه که با اجرای نرم افزار اسکنر نمیدون چطور تعداداسکن رو بهش بگم
2-دوست عزیز پیشنهاد دومتون جالب بود.حالا باید روشی رو پیدا کنیم که به اسکنر حالی کنیم که با یکبار فراخوانی باید این تعداد رو اسکن کنه و بعداونا رو روی هارد ذخیره کنه.
برای اینکار چه راه حلی پیشنهاد میدین؟

s_ahmadneya
چهارشنبه 13 آذر 1387, 10:56 صبح
1-نحوه تشخیص اسکنر رو بلدم اما مشکل اینه که با اجرای نرم افزار اسکنر نمیدون چطور تعداداسکن رو بهش بگم
2-دوست عزیز پیشنهاد دومتون جالب بود.حالا باید روشی رو پیدا کنیم که به اسکنر حالی کنیم که با یکبار فراخوانی باید این تعداد رو اسکن کنه و بعداونا رو روی هارد ذخیره کنه.
برای اینکار چه راه حلی پیشنهاد میدین؟

شما وقتی دستور اسکن را صادر می کند تا زمانی که فایل انرا ذخیره نمایید .برنامه بخاطر پردازش منتظر می ماند پس از اتمام کار دوباره دستور اسکن را صادر کنید من قبلا" این کار کرده بودم مشکلی نبود

لطفا" به ساعت ایجاد پستها توجه کنید چرا اینطوریه!!!!!!!!!!!

hossein.e
چهارشنبه 13 آذر 1387, 11:03 صبح
دوست عزیز اینکاری که شما میگین به ازای هر صفحه یکبار باید نرم افزار اسکنر رو اجرا کرد اما چون زمان برام مهمه میخوام با اجرای فقط یکبارتمام صفحات اسکن بشه.
(در مورد ساعت خدومم در تعجبم)

hossein.e
چهارشنبه 13 آذر 1387, 12:40 عصر
اگه امکانش باشه ممنون میشم دوستان بیشتر راهنماییم کنند

s_ahmadneya
چهارشنبه 13 آذر 1387, 14:51 عصر
دوست عزیز اینکاری که شما میگین به ازای هر صفحه یکبار باید نرم افزار اسکنر رو اجرا کرد اما چون زمان برام مهمه میخوام با اجرای فقط یکبارتمام صفحات اسکن بشه.
(در مورد ساعت خدومم در تعجبم)

زمان اسکن کردن به اسکنر ربط پیدا می کنه و تقریبا" ربطی به برنامه ندارد.بعنوان مثال اگر برای اسکن یک صفحه یک ثانیه طول بکشه در هر حالت برای 10 برگ ده ثانیه طول می کشد زیرا شما در برنامه بلافاصله بعد از اسکن برگ دستور اسکن بعدی را می دهی بنابراین زمان پرت نداری .مگر چند صدم ثانیه که مهم نیست.

hossein.e
شنبه 16 آذر 1387, 08:15 صبح
ممنون دوست عزیز
دستوری نیست که خود اسکنر تا وقتی برگه برای اسکن وجود داره کار اسکن رو ادامه بده ؟

s_ahmadneya
شنبه 16 آذر 1387, 08:35 صبح
ممنون دوست عزیز
دستوری نیست که خود اسکنر تا وقتی برگه برای اسکن وجود داره کار اسکن رو ادامه بده ؟
قبلا عرض کردم وجود داره .اسکنر خودش سنسور داره و می فهمه که کاغذ داره اما برای این کار باید کد بنویسی من تا حال کار نکرده ام اما بنظر این راه حل درست کارکنه .
1-شما دستور اسکن را صادر می کنی
2-اگه کاغذ باشه اسکن وگرنه پیغام خطا می دهد .
3- شما می توانید این خطا را مدیریت و اتمام کاغذها را بفهمید .
لطفا" پس از چک کردن نتیجه را هم در این تاپیک اعلام کنید .ضمنا" هدف این کار را بیان تا شاید راهنمایی کاملتری بشه کرد .من در این ضمینه سالهای پیش یه کاری کرده ام .

hossein.e
شنبه 16 آذر 1387, 08:48 صبح
برنامه ای دارم مینویسم که تو اون باید از مدارکی که عرضه میشه(میتونه یک یا چند کاغذ A5 تا A3 باشه و یا سند مالکیت) اسکن گرفته بشه و سپس اونو تو دیتابیس ذخیره کرده و سریعا اونو تو یک فرمت خاص که شامل تاریخ ثبت و شماره ثبت و مهر شرکت باشه چاپ بگیره.
مثل کاری که تو دادگاه میکنند( کپی برابر اصل سند میکنند).تعداد مراجعین هم زیاده و باید اینکارا سریع انجام بشه همچنین تعداد برگه ها برای کپی برابر اصل کردن هم مشخص نیست.

دوست عزیز مشکل منم مدیریت کردن پرینتر هستش

s_ahmadneya
شنبه 16 آذر 1387, 10:34 صبح
نباید کار مشکلی باشه .جایی که بتونیم رو کمک من می تونی حساب بکنی

hossein.e
شنبه 16 آذر 1387, 13:12 عصر
خیلی ممنون
از فردا استارت کارو میزنم و با هر مشکلی که مواجه شدم مزاحم دوستان میشم

hossein.e
چهارشنبه 20 آذر 1387, 08:59 صبح
حالا تو برنامه ام به این شکل عمل کردم که از کاربر تعداد برگ برای اسکن رو میگیره و به ازای 5 ثانیه تاخیر عمل اسکن صفحه دوم رو انجام میده.
آیا هیچ حالتی نمیشه کار کرد که با یکبار اجرا شدن ویزارد اسکن اسکنر چند برگ رو با هم اسکن کنه؟
(این مهمترین قسمت برنامه هستش)

از اساتید ممنون میشم راهنمایی کنن.

hamidi_77
شنبه 30 آذر 1387, 12:05 عصر
شما بايد از TWAIN32d.dll استفاده كني كه نسخه رايگان اونه ولي قابليت اسكن چند برگي را داره تو همين سايت هم هست جستجو كن دانلودش كن