PDA

View Full Version : سوال: چگونه Scroll mouse (دگمه قرقره اي وسطي ماوس) را در DBGrid غيرفعال كنم؟

ali_abbasi22145
پنج شنبه 14 آذر 1387, 18:10 عصر
سلام
چگونه Scroll mouse (دگمه قرقره اي وسطي ماوس) را در DBGrid غيرفعال كنم؟

Pr0grammer
پنج شنبه 14 آذر 1387, 21:50 عصر
ببینید این مشکلتونو حل می کنه:
یک ApplicationEvents رو فرم بزارید و این کد رو در OnMessage ش بنویسید :

procedure TFrm_Main.ApplicationEvents1Message(var Msg: tagMSG;
var Handled: Boolean);
var
i : integer;
begin
if msg.message=WM_MOUSEWHEEL then
Begin
//msg.message:=WM_KEYDOWN;
msg.lParam:=0;
i:=HiWord(msg.wParam);
If i>0 then
Msg.wParam:=VK_UP
Else
Msg.wParam:=VK_DOWN;
Handled:=False;
End;
end;

ali_abbasi22145
شنبه 16 آذر 1387, 08:55 صبح
سلام و سپاس فراوان
مشكل غيرفعال كردن Scroll mouse در DBGrid حل شد.
من موقعي كه با Scroll mouse در DBGrid حركت مي كنم در دلفي 7 باگ دارد و براي همين صورت مسئله را متاسفانه پاك كردم!
يك از دوستان يك كامپوننت DBGrid ساخته بود كه اين مشكل را در آن حل كرده بود ولي اصلا من نمي خواهم براي اين كار از يك كامپوننت استفاده كنم اگر كسي با برنامه نويسي و بدون كامپوننت اين مشكل Scroll mouse در DBGrid را حل كند اينجا بيان كند ، بي نهايت متشكر مي شوم.

Pr0grammer
شنبه 16 آذر 1387, 10:37 صبح
مشكل غيرفعال كردن Scroll mouse در DBGrid حل شد.
من موقعي كه با Scroll mouse در DBGrid حركت مي كنم در دلفي 7 باگ داردمن متوجه نمیشم؛ مشکل شما بالاخره حل شد یا نشده و باگ داره!
البته کدی که من گذاشتم رو در پروژه ها به کار میبرم و هیچ باگی ندیدم! کمی دقیق تر توضیح بدید.

موفق باشید

ali_abbasi22145
شنبه 16 آذر 1387, 11:52 صبح
من متوجه نمیشم؛ مشکل شما بالاخره حل شد یا نشده و باگ داره!
البته کدی که من گذاشتم رو در پروژه ها به کار میبرم و هیچ باگی ندیدم! کمی دقیق تر توضیح بدید.

موفق باشید

مشكل اول : مشكل غيرفعال كردن اسكرول ماوس در DBGrid حل شده است و باگي هم در آن من نديدم و آن مسله به كل ببنديم و از شما ممنونم.

روش بهتر : مي گويم كه چرا ما باگ خود دلفي 7 كه با اسكرول ماوس در DBGrid دارد با كدنويسي حل نكنيم؟

Modernidea
شنبه 16 آذر 1387, 16:30 عصر
یک ApplicationEvents رو فرم بزارید و این کد رو در OnMessage ش بنویسید...

سلام

ببخشيد اگر خط به خط اين كدي كه براي اجرا نشدن عمل موس ويل نوشتيد را توضيح بديد ممنون ميشم.
با تشكر