PDA

View Full Version : سوال: کمک در data

ramsess
جمعه 15 آذر 1387, 16:02 عصر
سلام اهل فن من قبلا این کد رو برای ارتباط یک textbox به بانک و table مورد نظر برای شیی data استفاده می کردم البته برای updata رکورد ست ولی الان این دستور رو توی به برنامه دیگه م ینویسم قسمت text آن فعال نمی شه منظور بعد از نقطه هستش و فقط چهار تا دستور index , item ,و دو تا دستور دیگه میاد . این هم دستور
Data1.Recordset.Fields("pelak") = Text5.Text
می خوام فیلد پلاک رو داخل text5 بریزم چرا بعد از شی text.گزینه text نمی آد؟؟؟؟؟
لطف کنید و راهنمایی بفرمایید

Dr.Bronx
جمعه 15 آذر 1387, 16:13 عصر
فقط در صورتي هست كه شما Text5 رو نداشته باشيد
شما قبل از اون نام فرمي كه داخلش Text5 هست رو بزاريد يعني به اين صورت Frm_Pelak.Text5.text
اگر باز هم نيومد 2 احتمال داره - يا اصلا تكست 5 رو نداريد يا وي بي شما دچار اشكال شده كه احتمال اول بيشتره

ramsess
جمعه 15 آذر 1387, 21:34 عصر
ناگفته نماند که text هام داخل SSTab1 قرار دارند و کل اشیا را روی این شی پیاده کردم
کار ککه گفتی انجام دادم درست نشد حتی برای text1 , 2 , 3 , ... اصلا درست نمی شه وی بیم هم درسته چون یه فایل دیگه ایجاد کردم برای اون شد ولی برای این برنامه نمی شه این برنامه رو هم برای یکی از قسمت های اداره نوشتم زود نتیجش رو می خوان همه چیزش درست شده بجز این قسمت لطفا کمک کنید مرسی

Dr.Bronx
جمعه 15 آذر 1387, 22:39 عصر
اگه مي خواي سريعتر حل بشه اون قسمت از برنامت رو بزار اينجا ...

ramsess
شنبه 16 آذر 1387, 09:13 صبح
سلام دوستان اصلا حل نمی شه
دوست من چه قسمتی رو بزارم؟ من اولین خطی که برای برنامه دارم می نویسم همینه !!
Data1.Recordset.Fields("name") = text1.Text
شی text1 هم ایجاد کردم به فیلد name هم ربطش دادم - حتی شی SSTab1 رو هم پاک کردم و توی یه فرم دیگه نوشتم ولی درست نمی شه ؟ چرا ؟
اصلا هر جای برنامه می نویسم text1.text خاصیت text اون رو نمی آره ؟
یعنی توی قسمت load یه فرم می نویسم text1.text به جای خاصیت text فقط این چهار گزینه رو می آره
count - Item - Lbound - Ubound خواهش می کنم کمک کنید

Dr.Bronx
شنبه 16 آذر 1387, 16:21 عصر
آهان
خوب شما اومدي يه آرايه ديگه با نام Text1 ايجاد كردي
حالا كجاي برنامه خودت بايد تشخيص بدي
اگر برنامت خيلي پيشرفت نداشته و مهم نيست زياد بزار اينجا تا بررسي كنم