PDA

View Full Version : مشکل با agnt

hmm
سه شنبه 12 آبان 1383, 07:33 صبح
اساتید سلام
من میخوام از replication استفاده کنم اول اومدم رو کامپیوتری که میخواد اطلاعات رو منتشر کنه config کنم بهم پیغام داد که چون اکانت مربوط به agnt داخلیه این عمل بدرستی انجام نمیشه (البته با فرمایشات آقای ثباتی این پیغام طبیعیه که نمیشه) من هم اومدم همونجا بجای اکانت داخلی یه اکانت خارجی برای فعال شدن agnt معرفی کردم همون sa ی خودمون البته این یوزر رمز هم داره که من رمز هم دادم ولی
موقع تایید این پیغام رو میده

Error 22042:xp_SetSQLSecurity() returned error -2147023564 ,'No mapping between account name and security IDs was done.'

ممنون

AminSobati
سه شنبه 12 آبان 1383, 13:17 عصر
دوست عزیزم،
خود سرویس SQL Server و Agent از چه اکانتی استفاده میکنن؟ این سرویسها از sa نمیتونن استفاده کنن و احتمالا شما Registration رو در EM تغییر دادین که sa قبول نکرده.
در EM از خود SQL Server یکبار Properties بگیرین، در قسمت Security ببینین که در Startup service account چه اکانتی انتخاب شده (لطفا post کنین). باز در EM از SQL Server Agent هم Properties بگیرین و Service startup account رو چک کنید.
معمولا تغییر اکانت در EM با مشکل روبرو میشه. برای تغییر، از:
Administrative tools > Services استفاده کنین و ترجیحا Admin رو انتخاب کنین.
موفق باشید

hmm
چهارشنبه 13 آبان 1383, 08:37 صبح
سلام آقای ثباتی
یوزر sql server همان sa است با رمز خودش (البته موقع نصب system account رو انتخاب کرده بودم و در EM تغییر دادم)
ویوزر مربوط به agnt هم system account هستش
حالا بفرمایید کدام یوزر ها رو تغییر دهم
درضمن من در لیست یوزرها یوزری بنام admin ندیدم یک یوزر بنام builtin\administrators هستش که فکر کنم همان یوزر داخلی میباشد
همچنین در قسمت service ها من با هیچ یوزری نتونستم service مربوط به sqlserver و agnt رو start کنم پیغام خطا میداد فقط میبایست system account رو انتخاب میکردم تا start بشه

AminSobati
چهارشنبه 13 آبان 1383, 11:05 صبح
سلام،
برای ویندوز یک یوزر جدید بسازین و اون رو عضو Administrators بکنین. حالا برای هر دو سرویس، این اکانت رو مورد استفاده قرار بدین ( از همون Administrative tools > Services)
اگر در این حالت خطایی مشاهده کردین، اینجا Post کنین دقیقا.
موفق باشین

hmm
چهارشنبه 13 آبان 1383, 13:39 عصر
خسته نباشی مهندس
من یک یوزر بدون پسورد بنام sql ساختم و عضو administrator هم هست
بعد در قسمت service ها logon رو یه sql دادم موقع start شدن پیغام زیر رو داد

Could not start the MSSQLSERVER service on local computer
Error 1096:The service did not start due to a logon failure

AminSobati
چهارشنبه 13 آبان 1383, 17:37 عصر
برای یوزر یک Password بگذارین و در تنظیم SQL Server Service هم اونرو وارد کنین.

hmm
شنبه 16 آبان 1383, 07:46 صبح
آقای ثباتی سلام
با تعریف پسورد مشکل حل شد
میرم بقیه کارهاش رو انجام بدم
اول صبح خیلی خوشحالم کردی مهندس :embr:
ممنون :تشویق: :flower:

hmm
شنبه 16 آبان 1383, 10:24 صبح
ولی نتونستم stand by رو انجام بدم
مراحل کاری که انجام دادم رو اینجا مینویسم بفرمایید مشکل از کجاست(آخر پررویی :oops: )
خب من سرور طرف مقابل رو attach کردم به خودم
بعد از قسمت maintence plan یک دیتابیس بنام foroosh ویزارد مربوط به اون رو آورد
بانک خودم رو که تیک زده بود و اون گزینه ای که پایینه رو خودم تیک زدم(تو یکی از تاپیک ها فرموده بودید باید تیک بخورد)
در مرحله بعد گفتم که backup نمیخواهم (تیک مربوط به اون رو برداشتم)
در مرحله بعد گفتم log ها رو روی مسیری در کامپیوتر خودم بریز
بعد چون از من آدرس شبکه ای این شاخه رو میخواست من این شاخه رو فول به اشتراک گذاشتم و آدرس
myserver\myfilder\\
رو به اون دادم
بعدش نام سرور مقابل رو انتخاب کردم همه شاخه ها ی اون کامپیوتر به من نشون میداد :mrgreen: واز من یک شاخه میخواست من یک شاخه بروی سرور طرف مقابل ساختم و مسیر آنرا دادم
در نهایت بقیه کارها هم که مربوط به زمانبندی بود رو انجام دادم
دکمه finish رو زدم چهار مرحله رو لیست کرد سه مرحله رو به خوشی رد کرد ولی مرحله 4 اشکال گرفت یه پیغام تو این مایه ها که دیتابیس foroosh نمیتونه در این عمل شرکت کنه
بعد من سرور طرف مقابل رو که نگاه کردم یک دیتابیس جدید ساخته بود و readonly هم بود اطلاعات کلی به اون طرف رفته بود (بهتر بگم در اون لحظه دو سرور با هم sysnc بودند)
حتی در شاخه ساخته شده هم دو فایل کپی شده بود
ولی از این به بعد دیگه کاری نمیکنه
توقسمت view هم که نگاه کردم تا این لحظه میگه 17 بار سعی کرده log کنه که نتونسته (در کامپیوتر اصلی)
حتی در شاخه به اشتراک گذاشته بجز یک فایل دیگه فایلی ایجاد نشده
شماره خطا 0 هستش ولی پیغام اینه

Backup can not be performed on this database. This sub task is ignored

حال با این تفاسیر مشکل من کجاست

hmm
شنبه 16 آبان 1383, 10:48 صبح
یه نکته دیگه اینکه فکر کنم باید از enterprise edition استفاده کنیم (چون در صفحه ابتدایی wizard اینگونه نوشته شده)
من دارم از نسخه desktop استفاده میکنم چون تحت xp است
آیا این تاثیری نداره؟

AminSobati
شنبه 16 آبان 1383, 11:41 صبح
سلام،
شما سوالتون در مورد Replication بود ولی ظاهرا Log Shipping انجام دادین!
Log Shipping فقط در این ویرایشها انجام پذیره:
- Enterprise Edition
- Developer Edition
- Enterprise Evaluation Edition

موفق باشین

hmm
یک شنبه 17 آبان 1383, 09:19 صبح
درسته من میخواستم log shipping رو فعال کنم پس با این حساب فقط replication رو میتونم انجام بدم
ولی replication هم نتونستم موقع ساختن بانک distribiut اشکال میگیره و از کار میافته
لطفا کمی راهنمایی کنید
دستم وسط در مونده :oops:

AminSobati
یک شنبه 17 آبان 1383, 10:15 صبح
لطفا هر وقت به اشکالی برخورد میکنید:
1) دقیقا محل یا وقت بروز اشکال
2) عین پیغام خطا
رو بنویسید. موفق باشید

hmm
دوشنبه 18 آبان 1383, 07:44 صبح
حل شد مهندس ممنون از راهنمایی فقط چند سوال دارم
من replication رو فعال کردم و الان هم داره جواب میده ولی یه سوال تو ذهنم مونده
من به سرویس agnt یه اکانت ویندوز با رمز دادم و سرور طرف مقابل هم همین کار رو کردم در اینجا یوزرها و پسوردها دقیقا یکسانه آیا باید اینطور باشه یاخیر
سوال بعدی اینه که من نتونستم از کامپیوتر مقابل subscription رو تعریف کنم به من پیغام داد که به agnt دسترسی نداره ولی از رو کامپیوتر خودم تونستم برای او تعریف کنم دلیل این کار چیه
سوم چطوری میتونم دیتابیس طرف دوم رو readonly کنم بهتر بگم نمیخواهم اون کامپیوتر بتونه اطلاعات رو تغییر بده (چون اطلاعات تغییر یافته به سرور اصلی هم انتقال پیدا میکنه)
ممنون

AminSobati
دوشنبه 18 آبان 1383, 16:35 عصر
من به سرویس agnt یه اکانت ویندوز با رمز دادم و سرور طرف مقابل هم همین کار رو کردم در اینجا یوزرها و پسوردها دقیقا یکسانه آیا باید اینطور باشه یاخیر
- اکانت Agentها نباید الزاما یکی باشن، ولی در کامپیوتر خودشون باید اختیار کافی داشته باشن

من نتونستم از کامپیوتر مقابل subscription رو تعریف کنم
منظورتون اینه که Pull Subscription نشد ولی Push شد؟ لطفا پیغام دقیق خطا رو Post کنین.

چطوری میتونم دیتابیس طرف دوم رو readonly کنم بهتر بگم نمیخواهم اون کامپیوتر بتونه اطلاعات رو تغییر بده (چون اطلاعات تغییر یافته به سرور اصلی هم انتقال پیدا میکنه)
وقتی میخواید دیتابیس رو read only بکنین، باید از دیتابیس Properties بگیرین و Options رو بررسی کنین. ولی به نظرم منظورتون اینه که تغییرات از Subscriber به Publisher سرایت نکنه؟ اگر بله، پس باید یا از Snapshot Replication استفاده کنین یا Transactional. اگر تغییرات روی Subscriber میتونه باعث نا معتبر شدن اطلاعات روی Publisher بشه، از Snapshot استفاده کنین تا در هر Sync شدن، اطلاعات Publisher غلبه داشته باشه.
اما اگر تغییرات روی Subscriber اصلا برای Publisher مهم نیست، از Transactional استفاده کنین.

ضمنا برای مقایسه Log Shipping و Replication، دیدن این لینک مفید خواهد بود:
http://www.repanswers.pwp.blueyonder.co.uk/Standby.htm

موفق باشین

hmm
سه شنبه 19 آبان 1383, 08:25 صبح
واقعا مفید بود ممنون :flower: :flower: :flower:

AminSobati
سه شنبه 19 آبان 1383, 09:47 صبح
:)