PDA

View Full Version : مشکل با ip در winsock

arash_vb
شنبه 16 آذر 1387, 20:18 عصر
سلام من یه مشکلی دارم لطفا راهنمایی نمایید
چند تا کامپیوتر با هم شبکه هستند، جدیدا adsl هم به این شبکه اضافه شده و بین سیستمها share شده..قراره یه نرم افزار با وینسوک به عنوان سرور روی یکی از این سیستمها مستقر بشه و از خارج از شبکه(مثلا از خونه و ...) یا این سرور ار تباط ایجاد بشه .مشکل این است که winsock آدرس ip غیر معتبری رو بر می گردونه که تنها در درون شبکه داخلی معتبر است(و البته کلاینت در این شبکه به خوبی کار می کند)...وقتی از طریق یک سایت به شماره ip واقعی خودم دست پیدا کردم نتونستم کلاینت رو از جایی دیگر با این ip ارتباط بدهم..اگه ممکنه لطفا راهنمایی نمایید که چه طور به ip ای روی دستگاهم برسم که بشه از خارج شبکه هم باهاش ارتباط ایجاد کرد

.:KeihanCPU:.
شنبه 16 آذر 1387, 21:49 عصر
با شرکتی که ازشون اشتراک ADSL گرفتید تماس بگیرید و ازشون درخواست IP حقیقی کنید.

arash_vb
یک شنبه 17 آذر 1387, 07:22 صبح
مشکل اینه که ip حقیقی یا غیر حقیقی فقط برای اون خط اینترنت هست نه برای دستگاههایی که در شبکه داخلی بهش متصلند...! در واقع سوال اینه که چه طور
ip سیستم را در شبکه داخلی متصل به اینترنت پیدا کنیم

.:KeihanCPU:.
یک شنبه 17 آذر 1387, 08:13 صبح
برنامه ای که قراره با شبکه داخلی ارتباط داشته باشه باید با سرور ارتباط داشته باشه و سرور با کلاینتها در شبکه داخلی ارتباط داشته باشه.
من نمیدونم مشکل چیه؟؟؟

arash_vb
یک شنبه 17 آذر 1387, 09:25 صبح
موضوع اینه که سرور ما در داخل شبکه داخلی قرار داره،یعنی در لن،و در واقع لن به اینترنت وصله...لن یه ip به همه سیستمها از جمله سرور اختصاص میده که فقط در داخل همون شبکه معتبره و کلاینت های ما در خارج از شبکه داخلی هستند!!بنا براین نمی تونند از هموئن ip برای اتصال استفاده کنند
سایتهایی که ip ما رو می دهند یه ip برای همه دستگاهها بر می گردونند..چون از یه خط adsl استفاده میشه و شماره خط یکی هست اینجا!
ممنون از پی گیریتون
لطفا راهنمایی کنید

arash_vb
یک شنبه 01 دی 1387, 20:32 عصر
کسی کمک نمی کنه؟

Hamid_R_A
شنبه 28 دی 1387, 11:02 صبح
با سلام

اگه مسئله را درست متوجه شده باشم:

براي اتباط با يك سرور درون شبكه محلي، چون آدرس ip سرور نا معتبر است از ديد اينترنت آدرس سرور شما همان آدرس IP معتبر ADSL شماست .
همچنين بايد از سرويس port forwarding و يا به تعبيري نت استاتيك براي سرور خود استفاده كنيد تا ارتباط برقرار شود.
بطور معمول ADSL ها از طريق نت كامپيوترهاي شبكه محلي را به اينترنت وصل مي كنند در اين شرايط پورت هاي ديناميك به كلاينت ها اختصاص پيدا مي كنه (شرحش يك كم طولانيه ). اما براي سرور چون شما نياز به پورت ثابت داريد بايد در تنظيمات ADSL خودتان نگاه كنيد و يك پورت ثابت به سرور خود اختصاص بدهيدمعمولا اين سرويس را port forwarding يا static nat و يا چيزي شبيه به اين مي گويند. . در اين شرايط از ديد يك كامپيوتر در شبكه اينترنت آدرس IP سرور شما آدرس معتبر ADSL شما مي باشد و شماره پورت تخصيص يافته شماره پورت تنظيمي در ADSL. اگر ارتباط با اينترنت مي باشد نياز به يك آدرس IP معتبر براي ADSL شما در ارتباط با ISP مي باشد. و دوم تخصيص پورت استاتيك كه در بالا ذكر شد.