PDA

View Full Version : مشکل فایلهای شیر شده

n_samay
یک شنبه 17 آذر 1387, 08:40 صبح
شما چند تا سیستمو باهم به صورت ورک گروپ شبکه میکنین حالا وقتی یه سیستمی یه فایلی رو به اشتراک میزاره با اینکه everyone فول هستش ولی وقتی شما روی سیستم دیگه مای کامپیوتر رو باز میکنی و توی آدرس بار ip اون سیستمو میزنی بعضی مواقع میگه یوزر پسورد وارد کنید برای نشون دادن فایلهای Share شده بعضی مواقع نه Sharing ها رو نشون میده
امیدوارم کامل گفته باشم

online_mansoor2007
یک شنبه 17 آذر 1387, 13:18 عصر
سلام

1- ممکنه به نوع پارتیشن مربوط باشه که Fat هست یا NTFS
2- ممکنه سیستم پسورد داشته باشه

که البه اگه یکبار لاگین کنید تا زمانی که سیستم رو رستارت نکردید دیگه از شما یوزر و پسورد نمی خواد

بای

spicirmkh
دوشنبه 17 فروردین 1388, 20:45 عصر
سلام

من هم همين مشكل دارم و زماني كه مي خواهم فولدر share باز كنم يوزر و پسورد مي خواهد
سيستم كلاينت پسورد ندارد
اما يوزر ادمين و پسورد سرور مي زنم قبول نمي كنه

با تشكر

online_mansoor2007
دوشنبه 17 فروردین 1388, 21:43 عصر
سلام

من هم همين مشكل دارم و زماني كه مي خواهم فولدر share باز كنم يوزر و پسورد مي خواهد
سيستم كلاينت پسورد ندارد
اما يوزر ادمين و پسورد سرور مي زنم قبول نمي كنه

با تشكر

از پسور ادمین همون سیستم که فایل روی اون شیر شده استفاده کنبد

sasite
سه شنبه 18 فروردین 1388, 00:21 صبح
بهترین راه حل برای شبکه های workgroup این است که user و password های یکسان روی تمامی سیستم ها ساخته شود تا این مشکلات از بین برود.

* مشخص است که ساخت کاربران یکسان روی تمامی سیستم ها کمی زمانبر است و به همین دلیل است که شبکه های work group برای نهایتا 5 سیستم در نظر گرفته می شود.

spicirmkh
سه شنبه 18 فروردین 1388, 09:40 صبح
سلام

روي سيستم هيچ پسورد ندارد من مشكل به اينصورت حل كردم

كه USER بنام GUest فعال نبود و با فعال كردن آن مشكلم حل شد

با تشكر

sasite
سه شنبه 18 فروردین 1388, 22:32 عصر
فعال کردن کاربر guest از نظر امنیتی روش خوبی نیست.
و همانطور که اشاره شد بهتر است user & password های یکسان ساخته شود.

* البته مساله امنیت بستگی به این دارد که workgroup شما از چند کامپیوتر و با چه میزان اهمیتی تشکیل شده است.
یعنی workgroupی خانگی با دوتا کامپیوتر شاید نیاز به تدابیر امنیتی خیلی زیادی ندارد, ولی به هر حال بهتر است استانداردها همیشه پیاده سازی شود.

با احترام
SASite

مریم جون
چهارشنبه 19 فروردین 1388, 05:57 صبح
بهترین راه حل برای شبکه های workgroup این است که user و password های یکسان روی تمامی سیستم ها ساخته شود تا این مشکلات از بین برود.

* مشخص است که ساخت کاربران یکسان روی تمامی سیستم ها کمی زمانبر است و به همین دلیل است که شبکه های work group برای نهایتا 5 سیستم در نظر گرفته می شود.
من هم این مشکل و داشتم و برای رفع اون فقط روی همون سیتمی که ip اونو روی سیتم دیگه وارد می کردم تا بهش دسترسی داشته باشم،یک username & password ایجاد کردم و دیگه به جای نمایش پغام عدم دسترسی فقط پنجره ورود با نام کاربری و رمز ظاهر می شد و با وارد کردن نام کاربری و رمزی که روی همون سیستم که بهش دسترسی نداشتم ایجاد کردم تونستم فایلها رو ببینم و نیازی م نبود که روی همه سیتم ها اون ser رو ایجاد کنم .و دریافت کنم.مشکلم به همین راحتی حل شد.