PDA

View Full Version : حرکت دادن scroll با موس

m110_110
یک شنبه 17 آذر 1387, 15:29 عصر
با سلام
من هر کاری کردم نتونستم با استفاده از کلید چرخان موس scroll رو حرکت بدم یعنی در واقغ نتونستم از موس چیزی پیدا بکنم که حرکت دادن یا ندادن کلید چرخان موس رو بفهمم حال آیا کسی می دونه که چگونه اون رو تو یک رویداد می تونم کنترل کنم ممنون

mehdi.mousavi
یک شنبه 17 آذر 1387, 15:53 عصر
با سلام
من هر کاری کردم نتونستم با استفاده از کلید چرخان موس scroll رو حرکت بدم یعنی در واقغ نتونستم از موس چیزی پیدا بکنم که حرکت دادن یا ندادن کلید چرخان موس رو بفهمم حال آیا کسی می دونه که چگونه اون رو تو یک رویداد می تونم کنترل کنم ممنون

سلام.
در کلاس کنترل مورد نظرتون، متود OnMouseWheel رو Override کنید.

m110_110
یک شنبه 17 آذر 1387, 18:11 عصر
سلام
ممنون از جوابتون
ولی به یک مشکلی در همین مورد خوردم که گفتم همین جا مطرح کنم و دیگه نمی خواد یک تاپیک تازه بزنم
و اون اینکه وقتی می خوام scroll مثلا یک panel رو در این رویداد کنترل کنم و مثلا به پایین بیارم دفعه اول انجام می دهد ولی مثلا با دوباره صدا زدن اون رویداد به جای اینکه پایین تر بیاد به همون حالت اول بر می گرده در صورتی که کدی من بهش دادم فقط می تونه پایین بیاره و بالا نمی تونه ببره
تازه در هر رویدادی هم مثل کلیک یک باتن و یا هر چی دیگه هم این کد رو بنویسم همین مشکل رو داره آیا کد من ایراد داره من کد این قسمت رو می زارم تا اگه کسی می تونه کمکم کنه ممنون

panel1.AutoScrollPosition = newPoint(panel1.AutoScrollPosition.X, panel1.AutoScrollPosition.Y + 20);

m110_110
دوشنبه 18 آذر 1387, 08:56 صبح
کسی نیست یه جوابی به ما بده