PDA

View Full Version : مشکل در برقراری بین فرم و ساب فرم

barname_m708
دوشنبه 18 آذر 1387, 15:37 عصر
سلام دوستان

من یک فرم دارم که هر کاری میکنم بین فرم و ساب فرم ارتباط برقرار بشه امکان پذیر نیست.یعنی میخوام وقتی روی هر رکورد روی ساب فرم که رفتم اطلاعات فرم هم همونی باشه که روی ساب فرم انتخاب کردم..ضمنا میخوام بدونم آیا میشه کاری کرد که اطلاعات روی فرم بر اساس کد ثبت sort بشه؟

fanavar
دوشنبه 18 آذر 1387, 17:22 عصر
مشكلت حل شد

barname_m708
چهارشنبه 20 آذر 1387, 08:48 صبح
مشكلت حل شد

سلام دوست عزیز
باید بگم که مشکل من حل نشده.در واقع من میخوام تمام رکورد های موجود در ساب فرم نمایش داده بشه .و وقتی روی یک روی رکورد رفتیم فقط آن رکوردی که روی آن هستیم در در فرم اصلی نمایش داده بشه

dadsara
چهارشنبه 20 آذر 1387, 09:48 صبح
سلام
دوست عزيز اگر فرمي كه شما طراحي كرده ايد جهت جستجو ركورها باشد بايد جسارتا مطالبي را عرض كنم
1- فرم فوق مستقيما به تيبل وصل شده است يعني اينكه اگر كاربر عملياتي را روي فيلد انجام دهد بعد از عبور از روي آن فيلد اطلاعات ذخيره مي شود
2- جستجو شما با استفاده از Find خود ويندوز است و شما كاري روي آن انجام نداده ايد و كاربر مي تواند تغييرات مورد نياز را اعمال كند . در صورتيكه شما مي توانيد با يك كد خيلي ساده اين عمل را انجام دهيد بدون اينكه كاربر بتواند ركوردها را تغيير دهد.
3- معمولا در دبيرخانه ها تاريخها بصورت از . . . تا . . . مي باشد تا كاربر درصوتيكه بخواهد در يك محدوده خاص را جستجو كند نيز بتواند و . . .

barname_m708
چهارشنبه 20 آذر 1387, 13:52 عصر
سلام
دوست عزيز اگر فرمي كه شما طراحي كرده ايد جهت جستجو ركورها باشد بايد جسارتا مطالبي را عرض كنم
1- فرم فوق مستقيما به تيبل وصل شده است يعني اينكه اگر كاربر عملياتي را روي فيلد انجام دهد بعد از عبور از روي آن فيلد اطلاعات ذخيره مي شود
2- جستجو شما با استفاده از Find خود ويندوز است و شما كاري روي آن انجام نداده ايد و كاربر مي تواند تغييرات مورد نياز را اعمال كند . در صورتيكه شما مي توانيد با يك كد خيلي ساده اين عمل را انجام دهيد بدون اينكه كاربر بتواند ركوردها را تغيير دهد.
3- معمولا در دبيرخانه ها تاريخها بصورت از . . . تا . . . مي باشد تا كاربر درصوتيكه بخواهد در يك محدوده خاص را جستجو كند نيز بتواند و . . .

با سلام.
من فکر کنم شما سوال منو متوجه نشدید.سوال من اینه که من چطور در فایل ضمیمه میتونم وقتی در ساب فرم روی یک رکورد رفتم اطلاعات نمایش داده در فرم هم همونی باشه که در ساب فرم فرم هست.

dadsara
چهارشنبه 20 آذر 1387, 14:37 عصر
سلام
شرمنده از راهنمائي نابجا بنده ، اين هم نمونه اي كه خواسته بودي
البته فقط دو تكست باكس شماره نامه و تاريخ را درست كردم

barname_m708
چهارشنبه 20 آذر 1387, 16:34 عصر
سلام
شرمنده از راهنمائي نابجا بنده ، اين هم نمونه اي كه خواسته بودي
البته فقط دو تكست باكس شماره نامه و تاريخ را درست كردم

با سلام مجدد
مشکل من حل نشده.من میخوام وقتی وقتی در ساب فرم روی یک رکورد رفتم ،اطلاعات آن رکورد در فرم اصلی نمایش داده بشه

hasan jafari
پنج شنبه 21 آذر 1387, 11:14 صبح
سلام دوست عزیز
درproperties مربوط به ساب فرم شما قسمت record sorceمربوط به subformرا همان فرمتان تعریف کنید تا لینک بین هردو ایجاد شود