PDA

View Full Version : سوال: سیستم حسابداری در وب

imankho
سه شنبه 19 آذر 1387, 09:17 صبح
سلام به همه برنامه نویس ها
شاید کمی موضوع پیچیده و سوال برانگیز باشه اما داره برای ما مشکل ساز میشه.
ما فروشگاه مواد غذایی داریم که حجم بالایی از فروش خود را باسیستم حسابداری تحت داس انجام می دهیم که بسیار سریع و از لحاظ امور مربوط به حسابداری کامل می باشد در مقابل سیستم های تحت ویندوز با همین قابلیت ها بسیار کند هستند و در مورد شبکه کردن این سیستم ها نرم افزار تحت ویندوز بر داس برتری و مزیت هایی دارد .
با برسی هایی که انجام دادیم به نتیجه رسیدیم برنامه های تحت ویندوز با وجود معایبی که برای کار ما دارند به صرفه تر و کم هزینه تر هستند.
حلا چند سوال:
1- با وجود فن آوری چون آجاکس چرا این برنامه های حسابداری را تحت وب نمی نویسند؟
2- آیا دیتابس های تحت وب که در حال حاضر استفاده می شند برای این سیستم کم میارند؟
3- آیا انجام امورحسابداری رو در برنامه های تحت وب شبیه سازی کرد و اگه میشه به صرفه است یا نه؟
4- امنیت همچین سیستمی در وب چقدره؟
شاید سوالاتم کامل نباشه اما اگه شما می تونید منو کمک کنید و هر نکته ای به ذهنتون می رسه رو برای من بگید . آخه سعی دارم اگه از بحث به نتیجه ای رسید شروع به نوشتن این برنامه بکنم .
اسرارم به وجود همچین سیستمی در وب برای این است که دسترسی به اون سیستم از هر نقطه ای ممکن و در شبکه های داخلی بسیار کارا تر است.
آیا خودم می تونم این برنامه رو بنویسم؟
لطفا کمک کنید.

narsic
سه شنبه 19 آذر 1387, 11:00 صبح
1- با وجود فن آوری چون آجاکس چرا این برنامه های حسابداری را تحت وب نمی نویسند؟
لطفا کمک کنید.
با سلام
در پاسخ سوآل اول درسته شاید وجد چنین فن آوری باعث قدرت مند شدن هرچه بیشتر یک زبان بشه اما باعث برتری اون بر نامه های دیگه نمیشه .
قرار دادن برنامه هایی مثل این بر روی وب تقریبا کار غیره معقولی هستش

2- آیا دیتابس های تحت وب که در حال حاضر استفاده می شند برای این سیستم کم میارند؟

هر بانک اطلاعاتی با یک تحلیل صحیح میتونه برای کاری مناسب یاشه اما حالا که سرور های وب میتونن از بهترین بانک های اطلاعاتی پشتیبانی کنن فک میکنن جواب شما مثبت باشه.

3- آیا انجام امورحسابداری رو در برنامه های تحت وب شبیه سازی کرد و اگه میشه به صرفه است یا نه؟

بله میشه طراحی کرد من چند وقت پیش این جور برنامه ایی رو تحت وی نوشتم و در حال حاظر هم درحال کار هستش البته برای شبکه داخلی نه نت البته تفاوت چندانی نداره . به صرفه بودن یا نبودنش رو پروژه شما و نیازهاتون نشون میده .

4- امنیت همچین سیستمی در وب چقدره؟

امنیت مطلق هرگز برای برنامه های تحت وب به وجود نیومده و فک نمیکنم که بیاد همون جور که میبینید سایتهایی که چنین ادعایی میکنن پیش از دیگر سایتها از بین میرن .

اسرارم به وجود همچین سیستمی در وب برای این است که دسترسی به اون سیستم از هر نقطه ای ممکن و در شبکه های داخلی بسیار کارا تر است.
آیا خودم می تونم این برنامه رو بنویسم؟
لطفا کمک کنید.

اگر شما منظورتون از شبکه تنها شیکه داخلی هستش به نظر بنده نوشتن این برنامه برای win32 خیلی بهتر است تا نوشتنش برای وب اونم برای اینکه تعریف نرم افزارهایی وب اینه که برنامه بتونه از هرجایی تنها با یه وضعیت اینترنت ساده برای هزاران کاربر که در یک مکان نیستن مورد استفاده قرار بگیره .

نتیجه : با توجه به حرفهای بالا و صحبت هایی که شد نوشتن این برنامه اگه برای یه مرکز هستش که دارای شبکه داخلی هست با توجه به مسائل امنیتی و غیره نوشتنش برای شبکه و تحت ویندوز هم به صرفه تر و هم بهتر است .
موفق باشید