PDA

View Full Version : در جستجوی یک IDE متن_باز که قابلیت SyntaxHighliting داشته باشه.

mehdico
چهارشنبه 20 آذر 1387, 15:37 عصر
با سلام.

راستش دارم روی یک پروژه کار می کنم که به دلیل وقت کم می خوام از یه پروژه متن باز استفاده کنم تا توی زمان صرفه جویی کرده باشم.
من دقیقاً دنبال یک IDE میگردم که قابلیت Syntax Highliting داشته باشه و البته این قابلیتش هر چه پیشرفته تر باشه بهتره. زبان مورد استفاده هم ترجیحاً از خانواده net. باشه. قابلیتهای دیگه اش اصلاً مهم نیست.

بهترین چیزی که توی sourceForge تونستم پیدا کنم xacc بود که البته سرسش منتشر نشده بود.

ممنون میشم اگه چیزی سراغ دارید معرفی کنید. :خجالت:

vcldeveloper
چهارشنبه 20 آذر 1387, 16:14 عصر
++Notepad

البته توجه داشته باشید که این تالار محل انجام پروژه های Open-source توسط اعضاء هست، نه درخواست معرفی نرم افزارهای Open-source!

ahmad598
پنج شنبه 21 آذر 1387, 21:41 عصر
حتی برنامه هایی مثل vim و gedit هم خیلی وقته که syntax highlighting دارن. الان auto completion هست که مهمه.

afsharm
شنبه 23 آذر 1387, 08:02 صبح
یک نگاهی به http://www.sharpdevelop.com هم بنداز. یک پروژه Open Source به زبان سی شارپ برای کامپایل پروژه‌های سی شارپ

mehdico
یک شنبه 24 آذر 1387, 19:58 عصر
ممنون از همه.

علی کشاورز@
منو ببخشید. راستش جای بهتری برای درخواست پیدا نکردم.
مسلماً پروژه ای که معرفی کردید با Net. نیست. ترجیحاً تحت Net. احتیاج دارم.

ahmad598@
خب این چندان مهم نیست و میشه بهش اضافه اش کرد. مهمترین چیز اینه که کنترلهای مخصوص رو پیاده سازی کرده باشه و قابلیت SyntaxHighliting هم داشته باشه چون پیاده سازی ابتدایی اینها زمان میبره.

afsharm@
قبلاً دیده بودم. خب این یه پروژه ی گنده است! میترسم توی کدهاش گم بشم! کلی هم وقت باید بزارم برای احیاناً جداکردن بخشهای مورد نیازم. یه چیز ساده تر میخوام. ترجیحاً با ساختار تمیز.

bth-gh
دوشنبه 26 اسفند 1387, 09:09 صبح
با سلام خدمت شما دوستان
من امروز این پست را دیدم . جهت راهنمایی اسن دوست گرامی عرض کنم که خود visual studio توابع مورد نیاز جهت کامپایل کردن سورس برنامه c# , vb را در اختیار شما قرار می دهد. برای syntax highlighting هم کافیه از یک richtextbox استفاده کنید و برای auto complete هم یک List box را بصورت usercontrol بکار ببرید. کل این فرایند هایی که خدمتتون عرض کردم به 100 خط کد مفید هم نمیرسه و این همون قدرت دات نت است.
موفق باشید