PDA

View Full Version : سوال: نحوه باز شدن کامبو

میکروکنترل
پنج شنبه 21 آذر 1387, 17:51 عصر
با سلام
چگونه با زدن کلید اینترکشویی یک کامبو باکس باز میشود با استفاده از موس باز می شود ولی
نمی خواهم موس در این فرم کاربردی داشته باشد
با تشکر

amirzazadeh
پنج شنبه 21 آذر 1387, 18:53 عصر
با سلام
چگونه با زدن کلید اینترکشویی یک کامبو باکس باز میشود با استفاده از موس باز می شود ولی
نمی خواهم موس در این فرم کاربردی داشته باشد
با تشکر
دوست من شما ميتونين از كليد f4 و يا كليد تركيبي alt+down براي باز كردن كومبو استفاده كنين.
........................
موفق باشيد

مهدی قربانی
پنج شنبه 21 آذر 1387, 19:49 عصر
سلام
مي تونيد با استفاده از اين كد در رخداد On Key Up كامبو مورد نظر ، با كليد Enter كامبو رو Drop Dwon كنيد .

بجاي ComboName نام كامبو مورد نظر رو جايگزين كنيد .

If KeyCode = vbKeyReturn Then Me.ComboName.Dropdown

nabeel
پنج شنبه 21 آذر 1387, 22:03 عصر
سلام
پیشنهاد دوست عزیزمون آقای باقری پیشنهاد خوبیه ولی تصور میکنم روال On Key Up چندان مناسب نباشه .
عملاً دکمه Enter در داخل اکسس عملیات مفهومی خاصی رو انجام میده که انتصاب پایین افتادن یک کادر کامبو به اون چندان جالب به نظر نمیاد .
پیشنهاد میکنم به جای اون از رویداد On Got Focus استفاده بشه این امر دو مزیت داره : اول دکمه Enter به همون کار اصلی خودش میرسه و ثانیاً عملیات با دخالت کمتری از سوی کاربر به انجام میرسه .
توجه داشته باشید که اگه کاربر به طریق دیگه ای به فیلد کامبو دسترسی پیدا کنه , کد ارائه شده فاقد ارزش میشه ( به طور مثال از طریق زدن دکمه Tab و یا کلیک در داخل فیلد کامبو ) ولی در روش دوم ارائه شده این نقص وجود نداره .

مهدی قربانی
پنج شنبه 21 آذر 1387, 22:26 عصر
سلام
پیشنهاد دوست عزیزمون آقای باقری پیشنهاد خوبیه ولی تصور میکنم روال On Key Up چندان مناسب نباشه .
عملاً دکمه Enter در داخل اکسس عملیات مفهومی خاصی رو انجام میده که انتصاب پایین افتادن یک کادر کامبو به اون چندان جالب به نظر نمیاد .
پیشنهاد میکنم به جای اون از رویداد On Got Focus استفاده بشه این امر دو مزیت داره : اول دکمه Enter به همون کار اصلی خودش میرسه و ثانیاً عملیات با دخالت کمتری از سوی کاربر به انجام میرسه .
توجه داشته باشید که اگه کاربر به طریق دیگه ای به فیلد کامبو دسترسی پیدا کنه , کد ارائه شده فاقد ارزش میشه ( به طور مثال از طریق زدن دکمه Tab و یا کلیک در داخل فیلد کامبو ) ولی در روش دوم ارائه شده این نقص وجود نداره .

سلام
اين روش بنا به درخواست دوستمون ميكروكنترل ارائه شد و همونطور كه ايشون اعلام كردن نياز به اين داشتن كه وقتي فوكوس روي كامبو قرار داره بشه با استفاده از اينتر كامبو رو Drop Down كرد . و اما در مورد عملكرد روتين اينتر در يك كامبو باكس بايد عرض كنم كه عملي كه كليد مذكور انجام ميده مي تونه انتقال فوكوس به كنترل يا فيلد بعدي باشه كه در نمونه پيشنهادي بنده اين عملكرد كليد اينتر منتفي ميشه و بايد عرض كنم من خودم از اين روش استفاده نمي كنم ، در مجموع از اونجائيكه در بسياري از موارد سئوالات مشابهي در اين بخش مطرح شده و به سئوال كننده هم اعلام شده كه خواسته ش عملاً با استاندارد هاي معمول مغايره ولي خود شخص اعلام كرده كه عليرغم اينكه مي دونه سئوالش غير معموله ولي اين خواسته كارفرما يا كاربر برنامه ش هست و مجبوره كه تامينش كنه بنابراين شخصاً خيلي متذكر نميشم و اگر راه حلي باشه تقديم دوستان مي كنم .