PDA

View Full Version : سوال: کمک در مورد لیست اطلاعات

asefy2008
جمعه 22 آذر 1387, 21:50 عصر
کسی می دونه چه طور میشه مثل جستجو گر گوگل همین طور که اطلاعات رو وارد می کنیم با توجه به حروف وارد شده حالات ممکن رو لیست کنه ؟(منظورم زمان جستجو در دیتابیس هست.)

smt_414
جمعه 22 آذر 1387, 22:43 عصر
سلام

در اکثر موارد با جستجو قبل از ایجاد سوال میشه جواب رو پیدا کرد چون اکثر مطالب در گذشته پرسیده شده و خیلی هاش هم به جواب کامل رسیده

امکان جستجو سایت راهی سریعتر برای دستیابی به جواب اکثر سوالاته

اگر قبل از این جستجو انجام ندید
واژه ای مثله AutoComplete رو در بخش جستجو کنید

موفق باشید

asefy2008
دوشنبه 26 اسفند 1387, 19:03 عصر
دوست من واژه ای که فرمودین رو جست وجو کردم ولی اون چیزی که می خواستم نبود هیچ کدوم زبونشون c#نبود .(شاید من خوب جست وجو نکردم)
کمک کنید

NewFoxStudent
دوشنبه 26 اسفند 1387, 19:21 عصر
کنترل های متن یه خاصیت به نام AutoComplete دارند که برای همین کاره
میتونی امتحانش کنی
چند حالت مختلفم داره

asefy2008
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 01:54 صبح
ممنون از راهنماییتون
حلا اگر بخوام تکست باکسی داشته باشم که هنگام تایپ حروف اون هارو با داده های درون پایگاه داده مقاسه کنه و بقیه هم به صورت همون گوگل نمایش داده بشه چه باید کرد.(منظورم داده های مشابه )

seven7777777
پنج شنبه 29 اسفند 1387, 06:28 صبح
دوست عزیز سلام
بستگی به نوع استفاده شما از داده های دیتابیس هم داره . این که از دیتاست استفاده می کنی یا نه و ... .
اما به هر حال شما باید این کارو با استفاده از query مناسب در رویداد onchange تکست باکست انجام بدی و یا هر object دیگه ای که داری . این کار به این علت هست که ممکن تغییراتی در دیتابیست رخ داده باشه و باید اونهارو هم در نظر گرفت .
برای پاسخ های مشابه می تونی از یک دیتاگرید استفاده کنی و اگه می خوای شبیه گوگل باشه ، باید خطوط سزر و ستونش رو حذف کنی و بعد با توجه به خاصیت selected ردیف یا سلولی که کاربر کلیک می کنه بفهمی که کدوم سطر رو انتخاب کرده و بعد ادامه ماجرا ...

asefy2008
یک شنبه 23 فروردین 1388, 20:38 عصر
دوست عزیز من منظورتون رو درست متوجه نشدم
یکمی بیشتر توضیح میدم من یه تکست باکس دارم برای جست وجو ،حالا کاربر میاد و حرف ب رو توش میزنه من می خوام کل کلماتی که تو یک ستون از جدولم هست و با حرف ب شروع میشه نشون داده بشه و اگر مثلا بی تایپ شد کل کلماتی که با بی شروع میشه رو نشون بده.
در ضمن از دیتاست هم استفاده می کنم.