PDA

View Full Version : جستجو در sqlserver بوسیله vb

آسمان شب
جمعه 22 آذر 1387, 22:40 عصر
سلام خسته نباشید من میخوام اگه ممکنه کمکم کنید بتونم مشکل برنامم رو حل کنم من یک برنامه ای نوشتم که database اون sqlserver است میخوام اگه کاربر تاریخ مورد نظرش رو در یک textbox در vb وارد کرد تمام رکورد های مربوط به اون تاریخ رو توی یک listbox بهم نشون بده

با تشکر
آسمان شب

hossein.e
شنبه 23 آذر 1387, 08:13 صبح
ابتدا در sql نوع فیلد تاریخ را از نوع varchar انتخاب نمایید.سپس در کدنویسی از دستور زیر استفاده نمایید

Ado_search.RecordSource = "SELECT * From T_sabt_mamoriat WHERE date_mamoriat >='" & Msk_aghaz_mah.Text & "' and date_mamoriat <='" & Msk_leghaiat.Text & "' "

mahmood_s
شنبه 23 آذر 1387, 09:00 صبح
میتونی بجای کد بالا که کمی سر در گم کننده است از کد زیر استفاده کنی

Ado_search.RecordSource = "SELECT * From T_sabt_mamoriat WHERE date_mamoriat between '" & Msk_aghaz_mah.Text & "' and '" & Msk_leghaiat.Text & "' "

ariana1
شنبه 23 آذر 1387, 23:42 عصر
سلام
ممنون از راهنمايي دوستان . ميشه يك لطفي بكنيد و بگيد كد بالا را براي اينكه اين سرچ در يك list ‌يا text نمايش داده بشه بايد در كدام قسمت نوشت

mahmood_s
شنبه 23 آذر 1387, 23:47 عصر
اگه منظورتون نمایش جواب اطلاعات هست

اگه بانک رو به یک دیتا گرید وصل کرده باشید با هر بار جستجو و رفرش کردن بانک نتیجه جستجو در دیتا گرید نمایش داده میشه

و اگه می خواهید در یک لیست باکس یا تکست باکس نمایش داده بشه باید اطلاعات رو به اونها اضاه کنید

آسمان شب
دوشنبه 25 آذر 1387, 20:38 عصر
سلام واقعا" ممنونم که کمکم میکنید من هنوز این کد رو رو برنامم امتحان نکردم میشه بگید این T_sabt_mamoriat و
date_mamoriat between '" & Msk_aghaz_mah.Text & "' and '" & Msk_leghaiat.Text &
یعنی چه ؟ آخه من sql server رو تازه یاد گرفتم اونم ناقص من قبلا" با accessبرنامه مینوشتم بخاطر همین تو جستجوی برنامم مشکل پیدا کردم
.

آسمان شب
چهارشنبه 27 آذر 1387, 22:32 عصر
سلام عیدتون مبارک باشه من یک تیکه برنامه ی جستجو نوشتم با کنترل adodc امابه این خط اشکال میگیره میشه بگین اشکال این کد کجاست Adodc1.Recordset.MoveFirst همش میگه object variable or with block variable not set کد های بالا رو هم که بهم دادین امتحان کردم اما جواب نمیده تازه هیچ اشکالی هم نمیگیره خواهش میکنم بهم کمک کنید خیلی گیر افتادم با تشکر آسمان شب (" a =inputbox("enter date adodc1.recordset.movefirst Do While Adodc1.Recordset.EOF = FalseIf Adodc1.Recordset.Fields("date").Value = CStr(a) Then flage=trueText1.Text = Adodc1.Recordset.Fields(" id").Value List1.Text = Adodc1.Recordset.Fields("name").ValueExit Do End If Adodc1.Recordset.MoveNext Loop If flag =True Thenmsgbox("not foundEnd IfEnd Sub

mahmood_s
پنج شنبه 28 آذر 1387, 14:28 عصر
لطف کنید و متن بالا رو در code بنوسید ( این علامت # ) تا راحت تر خونده بشه

senator_aka
پنج شنبه 28 آذر 1387, 15:22 عصر
دوستان من هم همین مشکل را دارم اگه ممکن هست یک برنامه نمومه اینجا بزارید تا من و دیگر دوستان که در این زمینه مشکل داریم بتوانیم از آن بهره بگیریم.

آسمان شب
جمعه 29 آذر 1387, 21:05 عصر
#a=inputbox("enter date")# adodc1.recordset.movefirst# #Do While Adodc1.Recordset.EOF = FalseIf Adodc1.Recordset.Fields("date").Value = CStr(a) Then# flage=true#Text1.Text = Adodc1.Recordset.Fields(" id").Value# List1.Text = Adodc1.Recordset.Fields("name").Value#Exit Do# End If #Adodc1.Recordset.MoveNext #Loop #If flag =True Then#msgbox("not found#End If#End Sub--------------------------------------------------------------------------------

آسمان شب
جمعه 29 آذر 1387, 21:08 عصر
ببخشید نمیدونستم چطوری باید در کد بنویسم هرکاری کردم نمیشه فکر کنم بشه یکم ازش چیز فهمید آخه نوار ابزار اینجا که کار نمیکنه

آسمان شب
جمعه 29 آذر 1387, 21:10 عصر
ببخشید نمیدونستم چطوری باید تو کد بنویسم هرکاری کردم نشد آخه نوار ابزار اینجا کار نمیکنه فکر کنم بشه ازش چیزی فهمید

senator_aka
جمعه 29 آذر 1387, 23:12 عصر
من برای واضح شدن داخل کد نوشتم.
بچه ها ممنونم

a=inputbox("enter date")
adodc1.recordset.movefirst
Do While Adodc1.Recordset.EOF = False
If Adodc1.Recordset.Fields("date").Value = CStr(a) Then
flage=true
Text1.Text = Adodc1.Recordset.Fields(" id").Value
List1.Text = Adodc1.Recordset.Fields("name").Value
End If
Exit Do
Adodc1.Recordset.MoveNext
Loop
If flag =True Then
msgbox("not found")
End If
End Sub

آسمان شب
شنبه 30 آذر 1387, 22:12 عصر
ببخشید نمیدونستم چطور مثل کد های خودتون بنویسم هرکاری کردم نشد فکر کنم بشه ازش یک چیزایی فهمید نوار ابزار اینجا هم که کار نمیکنه حالا یک نگاهی روش بندازید میفهمید البته این غلط های نوشتاری رو تو برنامم نداره اینجا بخاطر قلمش اینطوری شده

آسمان شب
شنبه 30 آذر 1387, 22:15 عصر
خیلی ازتون ممنونم امیدوارم روزی بتونم جبران کنم نمیدونم چرا من نوشته هام افتادن تو لوپ سه چهار دفعه تکرار شدن اینها هم مثل من قاطی کردن

آسمان شب
شنبه 30 آذر 1387, 22:18 عصر
پس اشکال این کد کجاست که همینطور ایراد میگیره راستی چطوری شما تو کد مینویسید اگه میشه به من هم یاد بدید

آسمان شب
جمعه 06 دی 1387, 20:03 عصر
سلام مثل اینکه دیگه کسی کاری با این قسمت نداره ولی ای کسی که گذرت به اینجا میافتد بگو من باید چکارکنم من تونستم مشکلم را با اون تیکه برنامه ای که گفتم مشکل دارم حل کنم به این صورت که اگر میخواهید اطلاعاتتون در یک textboxیا یک listboxنمایش داده بشه باید درقسمت دیتا سورس آنها adodc1را انتخاب کنید ولی این کار فقط یک رکورد را به شما نمایش میدهد من رو تاریخ امتحان نکردم چون وقتی تاریخ مورد نظرم را وارد میکردم اصلا جواب نمیداد من هم روی نام امتحان کردم به این صورت که چندتا رکوردامو اسمشون رو مثلا گذاشتم الهه بعد تواجرای برنامه ی بالا توی inputboxنوشتم الهه وقتی enterزدم همه ی الهه ها رو برام نیاورد و فقط یکیشون رو برام آورد حالا باید چکار کنم

mahmood_s
شنبه 07 دی 1387, 00:31 صبح
با عرض پوزش از سوالتون هی چی نفهمیدم

آسمان شب
دوشنبه 09 دی 1387, 20:13 عصر
سلام ببخشید که نتونستم سوالم رو واضح مطرح بکنم حالا یکبار دیگه براتون از اول میگم امیدوارم بفهمید
من میخوام برای قسمت مدیریت یک شرکت برنامه ای بنویسم به این صورت که صبح منشی بیاد لیست کارهایی که مدیر باید امروز انجام بده رو وارد کنه قرار ملاقات ها هست پرداخت چک هست و چیزهای دیگه اینها وارد سیستم میشه مثلا حالا مدیر میاد از منشی یک پیرینت از لیست کارهایی رو که باید انجام بده رو میخواد خوب یکسری اطلاعات از تاریخ های قبل هم تو سیستم هست ولی مدیر وقت لیست کارهای امروزش رو میخواد ببینه حالا منشی میاد روی کامند کلیک میکنه یک inputbox براش باز میشه که بهش میگه تاریخ مورد نظرت رو وارد کن منشی تاریخ امروز رو وارد میکنه وقتی رو ok کلیک میکنه لیست کارهای امروز رو توی یک جایی که بتونه پیرینت بگیره بهش نمایش میده حالا من سوالم از شما دوستان اینه که من دکمه ی جستجوی این برنامه را چجوری بنویسم من یک تیکه برنامه نوشتم که فقط یک رکورد رو بهم نشون میده مثلا اگه مدیر امروز جلسه داشته باشه, مسافرت داشته باشه دو سه تا کار دیگه هم داشته باشه وقتی من تاریخ امروز رو میزنم فقط رکورداول رو بهم نشون میده بقیه رو تو برنامه برام نمایش نمیده
حالا من باید چکار کنم اگه بازم نفهمیدید بگید کجاش رو نمیفهمید تا براتون توضیح بدم
باتشکر
آسمان شب