PDA

View Full Version : سوال: کسی میدونه مشکلات Perl چیست؟

s_mehdi
شنبه 23 آذر 1387, 07:19 صبح
کسی میدونه مشکلات Perl چیست؟ می خوام بدونم مشکلات اساسی که در Perl وجود داره چی هست. ممنونم

techind
سه شنبه 26 آذر 1387, 16:05 عصر
منظورت چه نوع مشکلی هست؟ از لحاظ قدرت و سرعت و حجم فایل خروجی یکی از بهترینها به حساب میاد. خصوصا در مورد برنامه نویسی تحت شبکه و اینترنت. تنها مشکلی که میشه ازش گرفت سنتی بودن اینترفیس ش هست که هنوزم بصورت خط فرمان نوشته میشه. با توجه به اینکه هنوز داره پشتیبانی میشه. میشه گفت syntax هم در مقایسه با باقی زبانها از مشکلترین هاست.

illegalyasync
سه شنبه 26 آذر 1387, 17:58 عصر
+خوندن كدي كه ديگران نوشتن سخته
+نگهداريش سخته

ahmad598
سه شنبه 26 آذر 1387, 23:47 عصر
من باهاش کار نکردم ولی از یه آدم قابل اعتماد (البته فقط در این زمینه!) شنیدم که نوشتن برنامه های بزرگ با پرل عین دیوونگیه چون خوندن کدها و تغییر اونها بعد از یه مدت خیلی سخت میشه. ولی خوب هنوز هم به عنوان یه برنامه برای مدیریت سیستم کاربرد داره. اگر می خواید بدون دلیل خاصی پرل رو یاد بگیرید به نظر من برید پایتون یاد بگیرید. هم خیلی ساده است هم کاربردهای پرل رو داره هم جدیده هم خیلی قدرتمند. مثلا بلندر رو با پایتون نوشتن. یا help های گوگل رو نگاه کنید صفحه هاش پسوند .py داره. هم گوگل هم یاهو به سمت پایتون رو آوردن.

s_mehdi
پنج شنبه 19 دی 1387, 19:29 عصر
سلام منونم از اینکه این سوال منو جواب دادید!
حالا فکر کنم می دونم .
سرعتش برای برنامه ها حجیم کم هست.(چون به هر حال یک مفسر هست و اکثر کارهاش زمان اجرا انجام می شه)
خواناییش به خاطر متغیر ها که نوع آنها صریحا اعلام نمی شه خیلی سخته اما با Gettype میشه بفهمی که نوعش چیه اما بازم غیر ممکنه تو برنامه های حجیم از اون استفاده کنیم.

مزیتهاش هم اینه که تو اکثر Platform ها قابل اجرا هست
نوشتن کد باهاش خیلی ساده هست (و کوتاه )
و به اون زبون هکر ها هم میگن . چون شنیدم با پورتها خیلی قدرتمند کار میکنه

Mehdi Asgari
پنج شنبه 19 دی 1387, 19:55 عصر
کی گفته سرعتش کمه ؟
پرل از سریع ترین زبان های مفسریه. (اگرم داری مثلا با سی مقایسه اش می کنی ، معلومه که اصلا نمی دونی میخوای چیکار کنی ، چون داری بین دو چیز نامرتبط مقایسه می کنی)

s_mehdi
پنج شنبه 19 دی 1387, 20:25 عصر
,ولی بازم مفسره و سرعتش کمتر از کامپایلرهست عزیز دلم!
من به عنوان یک مقایسه زبان برنامه نویسی گفتم. بله حرف شما هم متینه

ing_mahdi_2000
جمعه 20 دی 1387, 15:49 عصر
+خوندن كدي كه ديگران نوشتن سخته
+نگهداريش سخته

بر عکس به نظر من تو پرل خیلی راحته .
سرعتش هم خوبه .

MIDOSE
یک شنبه 22 دی 1387, 22:41 عصر
من یک کوچولو پرل کار کردم البته چون به کارم نمی خورد ولش کردم اما تو اون مدت خیلی کم به نظرم سرعتش خیلی خوب بود و برنامه نویسی باهاش هم جالب بود البته پوست ادم را می کنه چون همه چیز را با هم قاطی می کردم(گیج می شدم) و کنترل برنامه از دستم خارج می شد.