PDA

View Full Version : سوال: فرم Center

mahdif123
شنبه 23 آذر 1387, 08:28 صبح
با سلام

زياد بررسي و جستجو كردم مطلبي پيدا نكردم .

چگونه مي شود فرمي را در اكسس وسط صفحه قرار داد . منظورم مثل وسط قراردادن فرم در VB مي باشد . آيا اكسس هم اين قابليت را دارد ؟ البته نوشتن كد به صورت Movesize را مي دانم .

منظور من كد يا روشي است كه بتوان با لود شدن ، فرم وسط صفحه قرار گيرد و در هر سيستمي كه اجرا شد حالت خود را از دست ندهد .

قبلا از همه دوستان تشكر و قدرداني مي كنم .

amirzazadeh
شنبه 23 آذر 1387, 08:51 صبح
با سلام

زياد بررسي و جستجو كردم مطلبي پيدا نكردم .

چگونه مي شود فرمي را در اكسس وسط صفحه قرار داد . منظورم مثل وسط قراردادن فرم در VB مي باشد . آيا اكسس هم اين قابليت را دارد ؟ البته نوشتن كد به صورت Movesize را مي دانم .

منظور من كد يا روشي است كه بتوان با لود شدن ، فرم وسط صفحه قرار گيرد و در هر سيستمي كه اجرا شد حالت خود را از دست ندهد .

قبلا از همه دوستان تشكر و قدرداني مي كنم .
دوست من نيازي به كدنويسي نيست كافيه فرمتون رو در نماي طراحي باز كنين و خصوصيت auto center اون رو برابر yes قرار بدين.
......................
موفق باشيد

mahdif123
شنبه 23 آذر 1387, 09:09 صبح
با سلام

دوست عزيز اين مطلبي كه فرموديد صحيح است اما زماني كه بخواهيم فرم در حالت Maximize باز شود اشيايي كه درون آن قرار داده ايم تغييري نمي كنند و در گوشه سمت چپ بالا قرار مي گيرند . منظورم مچ بودن اشياي داخل فرم با ديواره فرم است . يعني تنظيم بودن صفحه داخلي فرم با ديواره فرم كه اگر فرم Maximize هم شد اشيا هم در وسط قرار گرفته باشند .

با تشكر

ArbabReza
یک شنبه 24 آذر 1387, 12:19 عصر
دوست من همچین امکانی در اکسس وجود ندارد. یادم میاد سال پیش که با ویژوال بیسیک 2005 کار می کردم این امکان رو داشت.
به نظر من باید در رویداد فرم باید به تک تک اشیا مختصات داد به صورتی که مختصات از مشخصات فرم استفاده کند.
در کل به نظر من تنها راه کد نویسی با vba است

مهدی قربانی
یک شنبه 24 آذر 1387, 15:30 عصر
سلام
فکر میکنم با توابع API بشه انجامش داد .

mahdif123
دوشنبه 25 آذر 1387, 07:58 صبح
با سلام

از تمامي دوستان بابت پاسخ تشكر و قدرداني مي كنم خصوصا جناب قرباني عزيز كه توجه ايشان به تايپيكهاي دوستان هر چند سطح پايين باعث دلگرمي همه دوستان بالخصوص بنده هستند .

منظور بنده هم نوشتن كدي در اين زمينه بود كه اگر راهي براي آن پيدا شود هم بنده و هم تمامي دوستان از آن استفاده خواهند كرد .
مطمئن هستم دوستان برنامه نويس حتما راهي براي آن پيدا خواهند كرد .

با تشكر

mahdif123
شنبه 30 آذر 1387, 09:06 صبح
سلام

لطفا در اين مورد راهنمايي ام كنيد . من منتظر راهكار و برنامه دوستان مخصوصا جناب قرباني عزيز در اين زمينه هستم .

باز هم از دوستان تشكر مي كنم .

mahdif123
سه شنبه 15 بهمن 1387, 12:49 عصر
با سلام

دوستان محترم در اين زمينه راهي به نظرشان نمي رسد . قابل توجه جناب آقاي مدير .
جناب نبيل اگر ممكن است شما هم در اين مورد نظري بفرمائيد .

با تشكر

nabeel
سه شنبه 15 بهمن 1387, 23:14 عصر
دوست گرامی سلام

من تصور میکنم فایل زیر مشکل شما رو حل کنه . من هنوز دقیق متوجه نشدم که شما کنترلها رو میخواید در کناره ها قرار بدید یا وسط ( به هر دو مورد اشاره کردید )
در مثال زیر کنترل ها رو در سمت راست میچینیم اگه خواستید وسط چین بشن یه مقدار نیاز به تقسم بر دو و .. همین جور کارهایی داره .

نیازی به استفاده از API وجود نداره ( توصیه تا حد امکان توی اکسس از API استفاده نشه , خصوصاً اگه مسلط نیستید )

متاسفانه چون کاربردی برام نداره به همین مقدار بسنده میکنم . امیدوارم خوت بتونی بقیه مسیر رو ادامه بدی

ببخشید زیاد دیگه مرتبش نکردم .

موفق باشی

27960