PDA

View Full Version : سوال: نمایش فایل HTML در خود صفحه

RoostaYeBekr
شنبه 23 آذر 1387, 16:29 عصر
با سلام
:لبخندساده:
زمانی که می خواهیم از یک فایل WebUserControl.ascx استفاده کنیم ، این شکلی می نویسیم :

<%@ Register Src='~/WebUserControl.ascx' TagName='AAAAA' TagPrefix='A' %>

و در خود برنامه هم این شکلی ازش استفاده می کنیم:

<Menu:MenuList ID="Menu1" runat="server" />

حالا اگر بخواهیم که مثلا یک فایل از نوع HTMLPage.htm را ازش در برنامه استفاده کنیم ، به طوریکه برای کاربر قابل رویت باشد ، چه کار باید بکنیم؟ ( البته منظورم این نیست که در یک صفحه ی جدا این فایل html را باز کنیم . بلکه در همان صفحه . مثلا داخل یکی از Div ها )

البته من نمی خواهم که از iframe استفاده کنم.

الان که توی همین سایت جستجو می کردم ، یک نفر گفته بود که این قضیه انجام پذیر نیست . ولی خیلی بعید می دونم که اینطور باشه.

حالا اگر شما هم بعید می دانید ، به نظرتون استفاده از WebUserControl به عنوان منو به جای استفاده از MasterPage ها ، اشتباه نیست ؟

با تشکر.

kiosksoft
شنبه 23 آذر 1387, 16:54 عصر
حالا اگر شما هم بعید می دانید ، به نظرتون استفاده از WebUserControlبه عنوان منو به جای استفاده از MasterPage ها ، اشتباه نیست ؟

خیر , در VS2003 که MasterPage وجود نداشت , من در 2003 از این روش استفاده میکردم,این روش هم سرعتش خوبه و هم جوابگوی هر نوع کد html و برنامه نویسی میباشد.

RoostaYeBekr
شنبه 23 آذر 1387, 17:26 عصر
خیر , در VS2003 که MasterPage وجود نداشت , من در 2003 از این روش استفاده میکردم,این روش هم سرعتش خوبه و هم جوابگوی هر نوع کد html و برنامه نویسی میباشد.
با سلام و تشکر
شما تا حالا خودتون توی نسخه ی 2005 ، شده که هم از Masterpage و هم از WebUserControl.ascx استفاده کنید . آخه می خوام بدونم که سرعت کدومش بیشتره ؟ ( البته منظورم این نیست که از دو تاش توی یک پروژه استفاده کرده باشید ها . بیشتر می خواهم دستم بیاید که کدام سرعت بیشتری دارد)
:لبخندساده:
ممنون.

kiosksoft
یک شنبه 24 آذر 1387, 11:07 صبح
شما تا حالا خودتون توی نسخه ی 2005 ، شده که هم از Masterpage و هم از WebUserControl.ascx استفاده کنید . آخه می خوام بدونم که سرعت کدومش بیشتره ؟

بله , بصورت همزمان توی 2005 و 2008 دارم استفاده میکنم . بهتره از MasterPage استفاده کنید. اما MasterPage همیشه جوابگوی نیازهای ما نیست , پس هر دو رو کار کنید ابتدا master بعد user control .
از نظر سرعت هم , نحوه پیاده سازی user control میتونه تاثیر مثبت یا منفی داشته باشه.