PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به هارد یک کامپیوتر دیگه؟

mohsen57
شنبه 23 آذر 1387, 20:13 عصر
من چجوری میتونم از کامپیوتر خودم به هارد لپ تاپم دسترسی داشته باشم؟
مثلا میشه با usb ارتباطی بین لپ تاپ و کامپیوترم برقرار کنم؟

javad0062
شنبه 23 آذر 1387, 21:07 عصر
من چجوری میتونم از کامپیوتر خودم به هارد لپ تاپم دسترسی داشته باشم؟

اگه کامپیوتر و لپ تاپ رو با یه کابل کراس به هم وصلشون کنی ، و از اونجایی که تمام درایوها در ویندوز به صورت پیش فرض share شده هستند می تونی به تمام فایل ها دسترسی داشته باشی

مثلا میشه با usb ارتباطی بین لپ تاپ و کامپیوترم برقرار کنم؟
منظورت چیه ؟

manvaputra
شنبه 23 آذر 1387, 21:32 عصر
و از اونجایی که تمام درایوها در ویندوز به صورت پیش فرض share شده هستن

منظوزتون از این که گفتین همه شیر شده چیه؟

mohsen57
شنبه 23 آذر 1387, 21:35 عصر
منظورتون بوسیله کارت شبکه است؟

javad0062
یک شنبه 24 آذر 1387, 09:29 صبح
منظوزتون از این که گفتین همه شیر شده چیه؟

اگه وارد computer managment شوید در قسمت share Folders و سپس وارد قسمت share بشی ، نام تمام درایو ها رو به همراه علامت $ می بینی ، که به این معنی هست که به صورت مخفی share هستند.
مثلا اگه شما آدرس یک کامپیوتر رو برای استفاده از فایل های share شدش به صورت زیر بزنی

192.168.0.1\\
اگه آخرش $c\ باشه می تونی محتویات درایو c رو هم ببینی
این نکته رو تو کتاب 70-270 ماکروسافت قسمت sharing خیلی کامل توضیح داده می تونی به اونجا هم مراجعه کنی

javad0062
یک شنبه 24 آذر 1387, 09:31 صبح
منظورتون بوسیله کارت شبکه است؟

آره
با کارت شبکه ،

ولی بدون کابل ، به صورت wireless هم می تونی !!!!!!!!!!

manvaputra
یک شنبه 24 آذر 1387, 11:56 صبح
مثلا اگه شما آدرس یک کامپیوتر رو برای استفاده از فایل های share شدش به صورت زیر بزنی

192.168.0.1\\
اگه آخرش $c\ باشه می تونی محتویات درایو c رو هم ببینی

حرف شما متین ولی این در صورتیه که شما خودتون درایوی رو Share کرده و سطح دسترسی رو هم تعیین کرده باشدی بطور پیش فرض به هیچ درایوی دسترسی نداریم الان به شکل زیر دقت کن درایو D من درایویه که برای شبکه Share در نظر گرفته شده:

http://freezpic.com/images/x7ua23qs2bzno421k1hv.jpg

برداشت من اینه ! یا شاید من درست متوجه منظور شما نمیشم.

*unos*
یک شنبه 24 آذر 1387, 13:24 عصر
در ادامه صحبت هاي دوستمون javad0062 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=20578)
هر فايل يا پوشه يا درايوي كه تو sharename حرف آخرش $ باشه share ميشه اما مخفيه يعني اگه كسي IP سيستم شمارو تايپ كنه تا فايل هاي share تونو ببينه .اونهايي كه تو share name شون $ دارن ديده نميشن و براي ديدن اونا حتما بايد sharename شون تايپ شه
\\192.168.0.1\c$

حرف شما متین ولی این در صورتیه که شما خودتون درایوی رو Share کرده و سطح دسترسی رو هم تعیین کرده باشدی بطور پیش فرض به هیچ درایوی دسترسی نداریم الان به شکل زیر دقت کن درایو D من درایویه که برای شبکه Share در نظر گرفته شده:

درايو d شما از ديد ديگر كاربران مخفي نيست اما بقيه درايو هاتون share مخفين.(اگه كسي مجوز ادمين تو سيستم شمارو داشته باشه راحت مي تونه درايو هاي مخفيتونو دستكاري كنه )

manvaputra
یک شنبه 24 آذر 1387, 14:29 عصر
ممنون از توضیحات ولی پست قبلی من سوالی نبود! توضیحی بود!

كسي مجوز ادمين تو سيستم شمارو داشته باشه راحت مي تونه درايو هاي مخفيتونو دستكاري كن

من حرفم همینه اگه داشته باشه! یعنی در حالت عادی یک کاربر عادی با سطح امنیت و دسترسی عادی نمی تونه درسترسی داسته باشه. اگه به تصویر هم دقت کرده باشید درایو d من دیگه پیش فرض نیست

mohsen57
یک شنبه 24 آذر 1387, 15:24 عصر
آره
با کارت شبکه ،

ولی بدون کابل ، به صورت wireless هم می تونی !!!!!!!!!!
نمیتونم از شبکه استفاده کنم چون کابلش(لپ تاپ) به مودم وصله.
اگه میشه در مورد وایرلس توضیح بدین :متفکر:

manvaputra
یک شنبه 24 آذر 1387, 16:01 عصر
نمیتونم از شبکه استفاده کنم چون کابلش(لپ تاپ) به مودم وصله.

دوست عزیز کابلی که به مودم وصله برای اتصال دیال آپ به اینترنته شما برای اینکار یه کابل شبکه می خوای با دوتا کارت شبکه یکی روی لپ تاپ و یکی روی کامپیوتر

mohsen57
یک شنبه 24 آذر 1387, 19:07 عصر
نه اینجوری نیست
مودم من (ADSL) هم LAN داره و هم USB .
LAN رو به لپ تاپ وصل کردم و USB رو به کامپیوتر. هر دوشون رو هم باید همزمان به اینترنت و وصل باشن واسه همین نمیتونم کابلش رو در بیارم. الان دارم برنامه ای مینویسم که نیاز دارم از داخل برنامه(روی کامپیوتر) به فایلهای روی لپ تاپ دسترسی داشته باشم.

amin bazyar
چهارشنبه 27 آذر 1387, 23:46 عصر
كابل شبكه چه ارتباطي به مودم داره!