PDA

View Full Version : گفتگو: مشکل با htaccess. در لوکال

sepehrmm
شنبه 23 آذر 1387, 23:53 عصر
سلام من هر کاری کردم نتونستم از دستورات mod_rewrite تو فایل htaccess. استفاده کنم تا اینکه راه حل رو بالاخره پیدا کردم ، البته من آپاچی رو خودم نصب کردم و این قابلیت به صورت پیش فرض خاموش می باشد که باید درستش کنید :
کافیه برید تو فایل httpd.conf که تو پوشه conf در محل نصب آپاچی می باشد و دستور AllowOverride None رو به AllowOverride All تبدیل کنید حالا تمام دستورات فایل htaccess. از جمله دستورات mod_rewrite به راحتی اجرا میشه فقط یادتون نره سرور رو RESET کنید
امیدوارم به دردتون خورده باشه:لبخند:

reza_22
پنج شنبه 06 فروردین 1388, 05:06 صبح
اینکاری که گفتی کردم ولی نشد.
من از easy php استفاده میکنم. از فایلی که گفتی 2جا وجود داشت. اولی در فولدر conf_files و دومی در فولدر apache\conf. با این حال من هر دو فایل رو ویرایش کردم و همون عبارتی که گفته بودی رو جایگزین کردم. البته در هر فایل حدود 10 بار این عبارت اومده بود که من چون نمیدونستم کدومه، همشون رو روی All ست کردم. سرور رو هم چندبار ریست کردم ولی نشد.
با این حال از همون کدهای که در هاستم استفاده کرده بودم در لوکال هم استفاده کردم. کدهام این بود:

RewriteEngine On

# Change url "news.php?id=3" to "news-3.html"
RewriteRule ^news-([^/]*)\.html$ /news.php?id=$1 [L]

# Change url "pages.php?name=test" to "test.html"
RewriteRule ^([^/]*)\.html$ /pages.php?name=$1 [L]
این کد مسیر news.php?id=3 رو به news-3.html و pages.php?name=test رو به test.html تبدیل میکنه. رو هاستم به خوبی کار میکنه اما در لوکال پیغام Not Found رو میده. به نظرت مشکل از کجاست؟