PDA

View Full Version : اعمال نشدن تغییرات

روح اله معینی زاده
شنبه 16 آبان 1383, 10:26 صبح
سلام خدمت دوستان گرامی

بی مقدمه، نمی دونم چرا تغییراتی رو که هنگام طراحی روی فرم اعمال می کنم، در زمان اجرا عمل نمی کنه

مثلا من همه‌ی قلم‌های برچسب ها (Lable) رو به تاهوما (Tahoma) تبدیل کردم و در زمان طراحی همه درست است، اما به محض اینکه کلید F5 رو می زنم و برنامه رو اجرا می کنم انگار نه انگار که من این برچسب ها را تنظیم کرده ام و همه با قلم پیش فرض نمایش داده می شوند :mad:

من فکر می کردم دات نت خیلی بهتر از این حرفا باشه. شایان ذکر است یکی دو برنامه‌ی آزمایشی که نوشتم درست کار می کرد (البته فارسی توش نداشت)، ولی حالا که می خوام برنامه اصلی رو بنویسم، اینجوری گیر می ده و بی غیرت شده :mrgreen: .

از راهنمایی های شما کمال تشکر را دارم.

با احترام- خدانگهدار

روح اله معینی زاده
شنبه 16 آبان 1383, 14:11 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان

خب اشکال رفع شد.

این رو برای اونایی می نویسم که احتمالا با این مشکل برخورد می کنند.

وقتی زبان (language) فرم را از پیش فرض (Default) به چیز دیگری تغییر دهیم این اتفاق رخ می دهد.

من خودم آن را به زبان فارسی تغییر داده بودم و وقتی آن را روی پیش فرض قرار دادم همه‌ی کنترل‌ها به مکانی منتقل شد که در زمان اجرا می بینم و بدین شکل بود که رفع مشکل شد. :mad: :oops:

gh_fereydonpoor
شنبه 16 آبان 1383, 19:38 عصر
سلام به همه دوستان .
بله این مشکل رو من هم داشتم در انتها متوجه شدم که یک بار باید سیستم Localization را روی Default بگذارم بعد اجرا بگیرم و تغیرات را اعمال کنم و دوباره برگردانم
دلبل را اگر کسی میداند متشکر می شوم که بیان کند.

Farhad.B.S
یک شنبه 17 آبان 1383, 11:28 صبح
این یکی از قابلیت های VS.Net برای ساده تر شدن انجام Localization می باشد.
شما برای هر زبانی ، ابتدا پراپرتی Language رو بر روی زبان مورد نظر قرار میدید و کلیه اشیاء روی فرم رو به صورتی که میخواهید در زبان انتخاب شده نمایش داده شود طراحی میکنید (به عنوان مثال متن لیبیل ها و یا حتی محل قرار گیری آن ها) .
حالا زمانی که از داخل کد پراپرتی CurrentThread.CurrentUICulture رو به زبان مورد نظر تغییر بدید ، کلیه اشیاء موجود روی فرم به شکلی که برای این زبان تایین کردید ظاهر میشند.
:)