PDA

View Full Version : سوال: برنامه چند شنبه

tara2053
یک شنبه 24 آذر 1387, 10:00 صبح
سلام
من یک برنامه به زبان c می خواهم که تاریخ رو دریافت کند . و بگوید که آن تاریخ چند شنبه است . البته خودم خیلی سعی کردم ولی هر الگوریتمی که به نظرم می رسد یا تو اینترنت پیدا کردم یک ایرادی دارد .

حامد مصافی
یک شنبه 24 آذر 1387, 10:58 صبح
یک سر نخ: اگر اول ماه شنبه باشد روز 6 ماه جمعه و 22 ماه یک شنبه خواهد بود. می توانید این قانون را به روز اول سال تعمیم دهید.
پس : نام روز هفته یک تاریخ به تعداد باقیمانده آن تاریخ بر هفت نسبت به تاریخ اولیه از تاریخ اولیه بیشتر است.
لذا بعد از انتخاب یک تاریخ اولیه باید تعداد روز های گذشته از آن تاریخ نسبت به تاریخ داده شده با پیدا کرده و باقیمانده آن بر 7 را بیابید.
تاریخ 1/1/1 را دوشنبه (اگر اشتباه نکنم) در نظر بگیرید.

SamaPic
یک شنبه 24 آذر 1387, 19:05 عصر
با سلام خدمت دوست عزيز.
من تا حالا از اين دست برنامه ها زياد نوشتم (تاريخ تولد .تبديل شمسي به ميلادي و قمري و.....).
به نظر من اگر شما مي خواهيد از اين برنامه در تابعي ديگر استفاده كنيد يا ميخواهيد كار خودتان را راحت تر كنيد يك روز شمار براي آن بگذاريد .
اين چيزي است كه من طي مدت كوتاهي كه كار كردم به اين مطلب رسيده ام و تجربه ي من به من مي گويد كه شما در اينده به ان نياز مند خواهيد شد پس بهتر است از همين حالا يك برنامه ي مناسب بنويسيد.
اين نظر شخصي بنده است شايد ديگران نظر ديگري داشته باشند.
انتخاب با شما.
خدانگهدار.

hsn_abieteh
دوشنبه 25 آذر 1387, 08:52 صبح
6 ماه اول سال 31 رو و 6 ماه دوم 30 روز است:لبخندساده:

tara2053
سه شنبه 26 آذر 1387, 12:49 عصر
شما نمی تونید سورس برنامه ای که نوشتیدو برام بذارید من هر الگوریتمی که در نظر می گیرم یه ایرادی دارد .

SamaPic
چهارشنبه 27 آذر 1387, 11:59 صبح
با سلام خدمت دوست عزيز.
در خواست برنامه به اين شكل صحيح نمي باشد.
شما برنامه را تا جايي كه جاو رفتيد بگذاريد تا رفع اشكال شود.

tara2053
یک شنبه 01 دی 1387, 13:12 عصر
سلام
خیلی ممنون برنامه رو خودم نوشتم این راهنمایی شما که گفتید 1/1/1 دوشنبه بوده خیلی کمکم کرد . متشکرم

farshidelf
شنبه 03 اسفند 1387, 12:51 عصر
دوست عزيز!
برنامه اي كه شما نوشته ايد داراي اشكالاتي است
مثلا اينكه هر 4 سال يكبار ماه اسفند 30 روزه مي شود نه هميشه
واينكه 1\1\1 پنجشنبه است.
اگرمايليد اطلاعات بيشتري بگيريد به وبلاگ زير سر بزنيد
http://chandshanbeh.blogfa.com