PDA

View Full Version : خبر: BehooYahooContactGrabber - کتابخانه ای برای بازیابی لیست Contact های یاهو

Behrouz_Rad
یک شنبه 24 آذر 1387, 12:19 عصر
با استفاده از این کتابخانه می تونید لیست Contactهاتون رو در Address Book یاهو در برنامه ی خودتون ببینید. در این حالت میشه با انتخاب افراد مورد نظر، مثلاً برای اونها ایمیل ارسال کنید.

چند نکته در مورد این کتابخانه:

1) این کتابخانه در حال حاضر از Address Book یاهو پشتیبانی می کنه و در نسخه های بعدی، Address Book ایمیل های دیگه رو هم بهش اضافه می کنم.

2) این کتابخانه با #C نوشته شده.

3) این کتابخانه رو در حال حاضر به صورت یک dll منتشر کردم.

4) نمونه برنامه ی مشابهی نیز برای بازیابی Contact List یاهو وجود داره که البته متاسفانه فقط از دو فیلد پشتیبانی می کنه و نتونست لیست Contact های بنده رو بیاره!

5) نمونه کد استفاده از این کتابخانه با هر دو زبان VB.NET و #C در فایل ضمیمه موجود هست:

#C

using BehooControls.ContactListGrabber.YahooContactListG rabber;

try
{
lblError.Text = String.Empty;
string userName = txtUsername.Text;
string pass = txtPass.Text;
List<YahooUser> listOfContactList = Ycg.GetContactList(userName, pass);
gvContactList.DataSource = listOfContactList;
gvContactList.DataBind();
}
catch (ContactGrabberArgumentNullException ex)
{
lblError.Text = ex.Message;
}
catch (ContactGrabberFailToLogOnException ex)
{
}
catch (ContactGrabberFormatException ex)
{
}
catch (ContactGrabberWebException ex)
{
}

VB.NET

Imports BehooControls.ContactListGrabber.YahooContactListG rabber

Try

lblError.Text = String.Empty
Dim userName As String = txtUsername.Text
Dim pass As String = txtPass.Text
Dim listOfContactList As List(Of YahooUser) = Ycg.GetContactList(userName, pass)
gvContactList.DataSource = listOfContactList
gvContactList.DataBind()

Catch ex As ContactGrabberArgumentNullException
lblError.Text = ex.Message
Catch ex As ContactGrabberFailToLogOnException
Catch ex As ContactGrabberFormatException
Catch ex As ContactGrabberWebException
End Try
End Sub

نحوه ی استفاده بسیار ساده است. کافیه متد GetContactList کلاس Ycg رو فراخوانی کنید. مقدار برگشتی این متد، لیستی Generic از کلاس YahooUser است. تعداد فیلدهای Address Book یاهو، 55 فیلد است. کلاس YahooUser از تمامی این 55 فیلد پشتیبانی می کنه.
وارد کردن نیم اسپیس BehooControls.ContactListGrabber.YahooContactListG rabber در برنامه رو فراموش نکنید.

6) این کتابخانه از چهار کلاس خطای سفارشی پشتیبانی می کنه.
کلاس ContactGrabberArgumentNullException: در صورتی که نام کاربری یا کلمه ی عبور رو وارد نکنید، خطایی از این نوع کلاس رخ میده.
کلاس ContactGrabberFailToLogOnException: در صورتی که نام کاربری یا کلمه ی عبور اشتباه وارد شده باشه، برنامه این مورد رو تشخیص میده و خطایی از این نوع کلاس رخ میده.
کلاس ContactGrabberFormatException: در صورتی که داده های Address Book نتونن توسط برنامه به درستی پردازش بشن، خطایی از این نوع کلاس رخ میده.
کلاس ContactGrabberWebException: در صورتی که برنامه نتونه با سرور یاهو ارتباط برقرار کنه، خطایی از این نوع کلاس رخ میده.

سعی کنید حتماً هر چهار کلاس رو Catch کنید.

7) دموی این کتابخانه در آدرس ذیل قابل دسترس است:
http://www.codepro.ir/YahooContactGrabber-CSharp.aspx

در صورتی که مشکلی در ارتباط با استفاده از این کتابخانه پیدا کردید یا نظر، انتقاد یا پیشنهادی داشتید، در همین تاپیک اعلام بفرمایید.

موفق باشید.

shahab_ksh
دوشنبه 25 آذر 1387, 01:16 صبح
کار جالبی

بهروز جان از پروتکلهای یاهو استفاده کردید

یا بصورت غیر مستقیم اطلاعات یه صفحه هدف یاهو رو برای گرفتن اطلاعات پردازش کردید؟

Behrouz_Rad
دوشنبه 25 آذر 1387, 09:35 صبح
اطلاعات در هر مرحله، ارسال و نتیجه پردازش میشه.

shahab_ksh
سه شنبه 10 دی 1387, 00:24 صبح
بهروز جان یه تست بزن ببین واسه آی دی هایی که در آخر یا اول پسوردشون اسپیس هستش چرا غلط بودن پسورد میزنه؟

Behrouz_Rad
سه شنبه 10 دی 1387, 08:35 صبح
o0o0o0opssss. چون طبق عادت همیشگی، ورودی رو Trim می کنم! در نتیجه فاصله حذف میشه.
الان به کدها دسترسی ندارم. انشاا... زمانی که به سر منزل مقصود رسیدم، نسخه ی آپدیت شده رو قرار میدم.

jasadeghi
شنبه 14 دی 1387, 08:19 صبح
سلام
من چند ماهی بود که به دنبال چنین برنامه ای می گشتم و در اواسط مرداد ماه یک مقاله و یک برنامه برای انجام این کار پیدا کردم که در تاپیکی که آدرسش رو در زیر قرار دادم گذاشتمش.
در کل عملکرد این نوع برنامه ها رو می تونید در این مقاله بخونید.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=111293&highlight=yahoo

شاد باشید

shahab_ksh
شنبه 14 دی 1387, 19:11 عصر
سلام
من چند ماهی بود که به دنبال چنین برنامه ای می گشتم و در اواسط مرداد ماه یک مقاله و یک برنامه برای انجام این کار پیدا کردم که در تاپیکی که آدرسش رو در زیر قرار دادم گذاشتمش.
در کل عملکرد این نوع برنامه ها رو می تونید در این مقاله بخونید.

http://barnamenevis.org/forum/showth...ighlight=yahoo (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=111293&highlight=yahoo)

شاد باشید

همه ارتباطات رو بطور کامل بر نگردوند !

jasadeghi
یک شنبه 15 دی 1387, 10:16 صبح
همه ارتباطات رو بطور کامل بر نگردوند !
سلام

برای من درست عمل میکنه در ضمنی که من بیشتر منظورم مقاله بود که با ساختار آشنا بشید. خود برنامه رو که جناب راد زحمتش رو کشیدن.

شاد باشید.

shahab_ksh
یک شنبه 15 دی 1387, 11:18 صبح
سلام

برای من درست عمل میکنه در ضمنی که من بیشتر منظورم مقاله بود که با ساختار آشنا بشید. خود برنامه رو که جناب راد زحمتش رو کشیدن.

شاد باشید.

مرسی کار شما خوبه منظورم انتقاد نبود !
منظورم این بود که dll جناب راد کامل تر بود
مقاله ای که شما گذاشتین خیلی بدردم خورد ممنون

Jason.Bourne
شنبه 03 اسفند 1387, 19:00 عصر
7) دموی این کتابخانه در آدرس ذیل قابل دسترس است:
http://www.codepro.ir/YahooContactGrabber-CSharp.aspx

این لینک دیگه در دسترس نیست؟

xamfia
دوشنبه 10 فروردین 1388, 10:04 صبح
سپاسگزارم دوست من ولی کاربرد dll برای مصارف تجاری است.
بهتره در این طور سایت های آموزشی سورس برنامه را هم قرار بدی تا بقیه هم بتوانند در توسعه کد به شما کمک کنند.

mohandesan
شنبه 19 اردیبهشت 1388, 00:17 صبح
با عرض معذرت من می خوام توی سایتم وضعیت من که مدیر سایت هستم را نشون بده یعنی در صورتی که من انلاین باشم در یاهو ایتجا توی سایت وضعیت من رو نشون بده که آن هستم یا اف ؟از این dll میشه برای اینکار استفاده کرد؟؟؟