PDA

View Full Version : نمایش کلمات به صورت #242!2 در هم واشتباه نمایش می دهد

zarzary
شنبه 16 آبان 1383, 19:35 عصر
من یک برنامه دارم با vb 6 نوشته شده وقتی ان را روی سیستم دیگر نصب می کنم
کلمات فارسی داخل برنامه را به صورت اشتباه نمایش می دهد لطفا مرا راهنمایی کنید

کم حوصله
شنبه 16 آبان 1383, 21:50 عصر
نوع ویندوز سیستمی که این مشکل را دارد چیست ؟؟؟ ( Xp Or 98 )

zarzary
یک شنبه 17 آبان 1383, 10:06 صبح
xp است
اول هم برنامه تحت xp نوشته شده

vbprogramer
یک شنبه 17 آبان 1383, 10:13 صبح
فونتی که توی برنامه استفاده کردی چیه؟
آیا همراه نصب برنامه فونت را هم به سیستم طرف منتقل میکنی یا نه ؟ :متفکر:

bahar60
دوشنبه 18 آبان 1383, 09:00 صبح
من هم همین مشکلو داشتم :mrgreen: درست شد
باید روی سیستم خودتون نگاه کنید ببینید سیستم خودتون را فارسی کردین وبعد برنامه تون را کامپایل کردین وexe ساختید، که اگر این جوری بوده سیستم ای راکه برنامه راروی اون هم نصب می کنید باید فارسی بشه (در قسمت control panel سیستمتون باید در قسمت regional optins تنظیمات سیستم شما با سیستم ای که روی آن نصب می شود یکی باشد)
البته حرف این دوست عزیز( vbprogramer ) نیز کاملا درست است قاعدتا می دونید که باید با فونت های معروف که روی همه سیستمها است کار کنید ویا فونت خودتون را با برنامتون نصب کنید.
البته می دونید که با زبانenglish کامپایل کردن بعدا کمتر به دردسر برمی خورید :sunglass:

zarzary
دوشنبه 18 آبان 1383, 09:39 صبح
فونت استفاده شده tahoma است.
و فونت معروفی است
لطفا بیشتر راهنمایی کنیید

bahar60
دوشنبه 18 آبان 1383, 09:51 صبح
این مسیری که بهتون گفتم را از روی سیستم خودتون( conrol panel...... ) چک کنید وبگید که سیستمتون روی زبان فارسی ست شده یا نه؟

vbprogramer
دوشنبه 18 آبان 1383, 10:48 صبح
آره اگه فونتش موجوده پس مشکلش همونه که خانم/آقای bahar60 گفتن
ببین توی همون regional optins در همان تب اول زبان را farsi و location را iran انتخاب کن و در تب دوم یا language دقت کنید که حتماْ هر دو گزینه تیک خورده باشند در غیر این صورت شما برای فعال کردن آنها نیاز به cd ویندوز دارید و در قسمت detail هم باید زبان صفحه کلید فارسی add شده باشه و در تب سوم هم farsi رو انتخاب کنید و کنترل کنید که حتما زبان arabic تیک خورده باشه
انشاالله که کارتون راه بیافته :oops:

bahar60
دوشنبه 18 آبان 1383, 11:29 صبح
البته اگر سیستم خودتون هم همین جوری تنظیم شده باشه چون گفتم که با ید سیستم شم مشابه با سیستمی که می خواهید روی آن نصب کنید باشه :sunglass:

کم حوصله
دوشنبه 18 آبان 1383, 18:12 عصر
این مشکل بارها و بارها ذکر شده و جواب هم داده شده

http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=16228