PDA

View Full Version : اشکال هنگام ساخت Exe File

Reza_sh_42
یک شنبه 17 آبان 1383, 22:17 عصر
سلام
مشکلی برای من پیش آمده و آن هنگام ساختن فایل Exe باپیغام Out of Memory مواجه می شوم
1- چگونه این مشکل را رفع کنم
2- آیا می توانم روی حافظه مدیریت کنم
لطفا مرا راهنمایی کنید متشکرم :oops:

Payam Moradi
دوشنبه 18 آبان 1383, 06:58 صبح
سلام

بعد از تغییرات در برنامه و قبل از ساختن فایل EXE یک بار سیستم رو ری استارت کن. و بعد بلافاصله وارد برنامه بشو و فایل EXE رو ایجاد کن.
اگر باز هم مشکل داشتی حتما اشکال کار شما در استفاده ناصحیح توابع و یا استفاده از اکتیوایکس هایی که آن هم به صورت ناصحیح طراحی شده و یا اینکه در برنامه از فایل های گرافیکی با حجم بالا استفاده کردید(مثلا برای بک گراند فرم ها). اگر این طور است بهتراست تصویرهای استفاده شده در برنامه را در ریسورس برنامه و یا در مسیر نصب برنامه قرار داده و با استفاده از دستورات وی بی آنها را فقط هنگام اجرای برنامه برای فرمها فراخوانی کنید. (نه در هنگام طراحی برنامه).

موفق باشید. :flower:

vbprogramer
دوشنبه 18 آبان 1383, 07:24 صبح
سیستم شما چند مگا بایت Ram داره ؟
آیا برنامه ات خیلی سنگینه ؟
گاهی اوقات مشکل میتونه از ویندوز هم باشه . یه سیستم دیدم که حتی ویژال هم باز میکردیم این خطا رو میداد مجبور شدیم ویندوزش رو عوض کنیم :wink:

Reza_sh_42
دوشنبه 18 آبان 1383, 22:28 عصر
سیستم شما چند مگا بایت Ram داره ؟
آیا برنامه ات خیلی سنگینه ؟
گاهی اوقات مشکل میتونه از ویندوز هم باشه . یه سیستم دیدم که حتی ویژال هم باز میکردیم این خطا رو میداد مجبور شدیم ویندوزش رو عوض کنیم :wink:سیستم من 256 مگا رم داره اما همانطور که payam گفته از چند تصویر گرافیکی در یکی از فرمها استفاده کرده ام اما روشی که ایشان گفته بلد نیستم و نمی دانم چطور در ریسورس برنامه قرار دهم

vbprogramer
سه شنبه 19 آبان 1383, 07:50 صبح
ببین اگه شما از image یا picture box استفاده کردی عکست رو از داخل خاصیت picture پاک کن و مثلاْ در رویداد load برای فرم بنویس

Image1.Picture = LoadPicture("c:\a.jpg")

اگر هم picture box بود اسمش رو عوض کن

در ضمن ram سیستمت کافیه اگه درست نشد احتمال میدم که مشکل از ویندوز باشه . البته مطمئن نیستم ها