PDA

View Full Version : SDK programming

aminfakhree
یک شنبه 17 آبان 1383, 22:47 عصر
راجع به خیلی چیزا نوشتین
اما نمیگین یکی مثل من میخواد بازی درست کنه؟!
اونوقت باید SDK programming بلد باشه
با Direct X or OpenGL لطفا راجع به اینها هم توضیح بدین

مهدی کرامتی
دوشنبه 18 آبان 1383, 19:13 عصر
آقای فخری،

Cross Posting (پست کردن یک مطلب بیش از یکبار) ممنوع است.

aminfakhree
سه شنبه 19 آبان 1383, 18:13 عصر
OK
چرا میزنین
:wink:

مهدی کرامتی
چهارشنبه 20 آبان 1383, 15:29 عصر
شما اول باید بفهمید که SDK چیه، بعد بیایید سوال کنید که چطور میشه SDK Programming کرد.

چنین اصلاحی به همین شکل وجود ندارد، بلکه مفهومی مشابه بعنوان API Design وجود دارد که آنهم ربطی به منظور شما ندارد.

اگر اشتباه نکرده باشم منظور شما کسب اطلاعات درباره استفاده از SDK های موجود است که آنهم با مراجعه به راهنمای مربوطه حل میشود.

aminfakhree
چهارشنبه 20 آبان 1383, 16:11 عصر
ها دیدین
منظور من SDK programming for Ms Windows است.
از هر کی هم بپرسید برای درست کردن بازی لازم است.
توی MSDN هم کلی مطلب هست.
تازه من برای خودم نمیخوام. من بلدم :mrgreen:
SDK programming for Windows رابط بین سیستم عامل و برنامه و سخت افزار است(البته نه دقیقا تعریف خیلی ناقصیه)
اگر شما برای DirectX تحت Visual C++ 6 برنامه بنویسین به تنهایی نمیتواند اجرا شود.
تازه باید SDK بلد باشین تا بتونین بعضی قسمتها را توی وی سی بنویسید (برای بازی)

مهدی کرامتی
چهارشنبه 20 آبان 1383, 18:20 عصر
مهندس جان!

SDK یک اصطلاح است. :wise2:

aminfakhree
پنج شنبه 21 آبان 1383, 21:00 عصر
ببخشیدا
:oops:
من از هر کی پرسیدم گفته باید SDK بلد باشی
حالا میشه شما بیشتر توضیح بدین؟

مهدی کرامتی
پنج شنبه 21 آبان 1383, 22:20 عصر
ببین رفیق،

SDK مخفف Software Development Kit است و به مجموعه توابع کتابخانه ای و گاها ابزارهای جانبی همراه آن گفته میشود که تولید کنندگان سخت افزار و نرم افزار برای تسهیل برقراری ارتباط با محصول شان توسط برنامه نویسان دیگر ارائه میدهند.

فرض کنید شما یک دستگاه Barcode Reader دارید که میخواهید در برنامه تان آنرا بکار بگیرید. تولید کننده این دستگاه تعدادی Dll حاوی تابع های برقراری ارتباط با این دستگاه و Header های مربوطه را بهمراه راهنمای استفاده از آنها در اختیار شما قرار میدهد و شما با فراخوانی توابع درون این کتابخانه ها امکان استفاده از آنرا به برنامه تان اضافه میکنید.

به چنین مجموعه ای (شامل توابع کتابخانه ای، ابزارهای جانبی در صورت لزوم، و راهنمای مربوطه) ، کیت توسعه نرم افزار یا SDK اطلاق میشود.

مایکروسافت نیز جهت تسهیل استفاده از تکنولوژی های جانبی ویندوز مانند DirectX ، SAPI ، TAPI ، Human Interfaces ، و ... SDK هایی ارائه داده که معروف به Windows Programming SDK است. راهنمای این توابع نیز گاهی بصورت جانبی، و اکثرا در MSDN ارائه شده است.

موفق باشید.

aminfakhree
جمعه 22 آبان 1383, 10:46 صبح
Thanks

vDelphi
جمعه 22 آبان 1383, 11:47 صبح
اینم سایت رسمی که DOOM 3 SDK رو ارایه کرده:

http://www.iddevnet.com/doom3/

بیش از نیمی از سورس کد Doom3 به همراه editor های مربوطه در دسترس هست! :kaf:
ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/doom3/source/Doom3_SDK.exe

h.r.m
سه شنبه 13 اردیبهشت 1384, 09:49 صبح
شما باید با direct X Sdk برنامه نویسی کنی
دایرکت ایکس دو قسمت هست. یکی همین که نصب میکنیم و با عث میشه بازیها به درستی کار کنند.
دومی توابعی که برای توسعه دهنده هاست و با استفاده از اونها میشه برنامه نوشت که با دایرکت ایکس به خوبی کار کنه