PDA

View Full Version : سوال: ثبت تاريخ در بانك اطلاعاتي

jeivid
دوشنبه 25 آذر 1387, 23:47 عصر
من در حال نوشتن پروژه اي هستم كه با عضويت كاربر تاريخ به صورت فارسي كه فايل dll آن را از سايت برداشته ام استفاده كرده ام و مي خواهم ساعت را هم ثبت كنم
اگر با استفاده از اي اس پي كد را بنويسم ساعت سرور را بر ميگرداند ولي من مي خوام ساعت سيستم فردي در سايت ثبت نام مي كند را با جاوا بگبرم و در بانك ذخيره كنم ولي نمي دانم چگونه جاوا و اي اس پي را به هم مرتبط كنم
لازم به ذكر است كه من در جاوا خيلي مبتدي هستيم
و هرچه در سايت جستجو كردم چيزي پيدا نكردم
لطفا مرا ياري كنيد
ممنون

milade
سه شنبه 26 آذر 1387, 06:48 صبح
سلام
شما با این کد جاوا اسکریپت برای کار با تاریخ کار کنید:

var x=new Date()
حالا متدهای x رو که ساعت و .... هست رو بگیرید و بکنید یه تاریخ ;
بعدش بریزیدش توی یه تکس باکس یا یه متغیر و ارسالش کنید به سرور و دیگه تموم
موفق باشید

jeivid
سه شنبه 26 آذر 1387, 11:04 صبح
ميلاد جان من هم همين كار را كردم و تاريخ را درون يك اينپود باكس اچ تي ام ال قرار دادم ولي مشگل من اين است كه نمي توانم درون اشياي خود اي اس پي قرار دهم كه در بانك اطلاعاتي ذخيره كنم
منظور من اين است كه كاربر پس از عضويت در سايت برنامه ساعت سيستم كاربر را خوانده و درون يك تكس باكس قرار بده كه بتوان ساعت را درون بانك اطلاعاتي sql ذخيره كنيم
ممنون ميشم كسي كمك كنه

Saber_Fatholahi
شنبه 30 آذر 1387, 11:53 صبح
دوست من می تونی سایعت سرور بخونی بعد با توجه به موقعیت کاربر GMT اختلاف ساعت با ساعت سرور جمع کنی و اونو توی دیتابیست ذخیره کنی

mahdi_farhani
شنبه 30 آذر 1387, 15:27 عصر
اولین کاری که میتونی بکنی ، استفاده از یک Hiden field و یا Label هست که با استفاده از توابع اسکریپت میتونی بشون دسترسی داشته باشی و مقدار دهیش کنی
GetElemntById , innerText
و بعد اونو اجر کنی .
میتونی با استفاده از ClientClick این کارو بکنی . و هنگامی که دکمه ذخیره زده شد ، مثدار Label و یا هرچیز (سروری دیگه ) ساعت رو بریز توش و ساعت را هنگام ذخیره در دیتابیس بخونی.
ولی عقل سلیم حکم میکنه از تاریخ و ساعت کلاینت استفاده نکنی و همونطور که دوست خوبمون گفتن ساعت سرور رو بر اساس ساعت محلی بدست بیاری

jeivid
شنبه 30 آذر 1387, 20:55 عصر
ممنون از تمام دوستانم ولي بدست آوردن ساعت Gmt بعد با استفاده از اخلاف زمان شهر ها بدست بيارم بايد با اول كشور كاربر را پيدا كنم و اين كار خيلي مشگلي هستش ولي ويندوز هاي حالا با اولين اتصال به اينترنت ساعت و تاريخ سيستم آپديت ميشه نظرتون چيه؟

mahdi_farhani
شنبه 30 آذر 1387, 23:38 عصر
شما فقط کافیه کاربر را مجبور کنی که زمان محلیشون را تنظیم کنه . همین
اگر هم دوست داری حرفه ای کد بنویسی از طریق IP کشور بدست میاد