PDA

View Full Version : حركت اشيا در روي فرم در حال اجرا

anooshiran
سه شنبه 26 آذر 1387, 05:28 صبح
سلام دوستان
چگونه مي توان اشيايي مانند TextBoxيا Button يا هر شي ديگري را بر روي فرمي كه در حال اجرا است با Mouse جابجا كرد. مانند جابجايي خود فرم در حال اجرا.
با تشكر

sepehr.net
سه شنبه 26 آذر 1387, 09:21 صبح
سلام دوست عزیز
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=130290&highlight=wql&page=2

parsehvb
سه شنبه 26 آذر 1387, 10:14 صبح
اینها دو نمونه از برنامه هائی است که یکیش رو توسایت خودمون هم می تونستی پیدا کنی ولی چون آدرس پستش رو نداشتم خودشو گذاشتم

anooshiran
سه شنبه 26 آذر 1387, 21:07 عصر
با سلام به همه دوستان
مطالب ParsehVb عزيز را ديدم . البته اين برنامه ها را قبلا ديده بودم و مشكلم اين نبود ولي قد رداني مرا بپذبر دوست عزيز.
ولي sepehr.net عزيز منظور مرا متوجه شده بود و راهنايي بسيار خوبي به من نمود كه حاي تشكر و امتنان دارد. ولي هنوز يك سئوال ديگر برايم باقي است . آيا مانند اين button كه با دراگ كردن جابجا مي شود ، آيا مي توان بقيه اشيا مثل Lable يا TextBox و ... را نيز در زمان اجراي برنامه جابجا نمود؟

از زحمات دوستاني كه دانش خود را عرضه مي كنند تا نوري در تاريكي ناداني كسي بتابد بي نهايت سپاسگزارم

sepehr.net
سه شنبه 26 آذر 1387, 21:37 عصر
بله دوست عزیز
هر کنترلی که رویداد های MouseDown و MouseMove را داشته باشد قابلیت جابجایی را دارد

anooshiran
سه شنبه 26 آذر 1387, 23:11 عصر
دوست عزبز sepehr.net
من mousedown و mousemove را روي چند آبجكت امتحان كردم و جواب گرفتم ولي مسكل اينجاست كه pointer متوس روي آبجكت نمي استه و كاهي بالاتر و زماني پايينتر از از آبجكت قرار مي گيره. آيا راهي براي قراردادن دقيق pointer روي آبجكت هست؟

با تشكر

shask00l
چهارشنبه 27 آذر 1387, 00:51 صبح
توی رویداد های ذکر شده میتونی مختصات ماوس رو هم بدست بیاری . بعد با کمک top و left آبجکت مورد نظر و موقعیت ماوس .... مکان آبجکت رو طوری تنظیم کن که ماوس دقیقا توی مرکز آبجکت قرار بگیره ..